İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo ve Türkçe domain

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçenlerde ben de kendimi sedo furyasına kaptırıp sedoya bi domain bağladım.
ama galiba yapılmaması gereken bi hata yapıp türkçe bi domain bağladım.
sedo deneyimi olan arkadaşların türkçe domain satma gibi deneyimi oldu mu acaba???

G

geyik.net

Misafir
ben 300€ ya satmıştım bi keresinde türkçe bi domain.

PR si:3 dü günlük hiti de ortalama 7000'di. ekledikten 3 gün sonra satılmıştı...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domainler genellikle PR , index ve ziyaretçi sayısı çerçevesinde satılıyor.
yani herhangi bir Türkçe domain alıp SEDO'ya koymanın bir anlamı yok.

G

Geveze.at

Misafir
Türkce domainler hiti ve pr si olmadigi sürece cok zor satilir.
O yüzden kendim hic türkce domain satmam.
Ama almanca ve ingilizce cok domain sattim. 5 gün önce reg ettigim domaini bile sattim. Ama almanca idi. Adam 55 gün transfer i bekledi.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki yeni reg ettiğin domaini nsl sattın, bi yöntem var mı?
mesela show case e koydun mu?
yoksa adam kendi kendine mi seni buldu?
bende güzel bi ingilizce domain var...ama nasl pazarlayacağımı bilmiyorum

T

turkeyweb

Misafir
geyik.net' Alıntı:
ben 300€ ya satmıştım bi keresinde türkçe bi domain.

PR si:3 dü günlük hiti de ortalama 7000'di. ekledikten 3 gün sonra satılmıştı...

iyi salladin tutan olurmu bilmem ama ben yemedim.a.k bide 7000 hitli diyorsun.Türkiye de türkce domainlere girebilen bilgisayar sayisi 5000 yoktur

nightprince

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turkeyweb sende iyi salladın. bu şekilde bi sürü site biliyorum. hitide Geyik.net in dediği gibi ayrıca. ona yakın bi hit örneği vereyim. fenerbahçe.com git sedoda araştır. tabi kaldırmadılarsa

G

Geveze.at

Misafir
sverdlow' Alıntı:
peki yeni reg ettiğin domaini nsl sattın, bi yöntem var mı?
mesela show case e koydun mu?
yoksa adam kendi kendine mi seni buldu?
bende güzel bi ingilizce domain var...ama nasl pazarlayacağımı bilmiyorum

Ben ayda en az 6 domain i show case e koyuyorum. Show case e koyunca sansim cok fazla artiyor.

T

türkelit

Misafir
Geveze.at' Alıntı:
Türkce domainler hiti ve pr si olmadigi sürece cok zor satilir.
O yüzden kendim hic türkce domain satmam.
Ama almanca ve ingilizce cok domain sattim. 5 gün önce reg ettigim domaini bile sattim. Ama almanca idi. Adam 55 gün transfer i bekledi.

5 gün önce reg ettigim domaini bile sattim. Ama almanca idi. Adam 55 gün transfer i bekledi.
sanırım burada bir yanlışlık var.

G

Geveze.at

Misafir
türkelit' Alıntı:
5 gün önce reg ettigim domaini bile sattim. Ama almanca idi. Adam 55 gün transfer i bekledi.
sanırım burada bir yanlışlık var.
Hic bir yanlislik yok. ICANN a göre 60 gün dolmadan transfer gerceklesmiyor. Almanca bir domaini reg ettim. Regledigim gün sedo ya koydum ve 5 gün icinde iyi bir teklif geldi ve sattim.

G

geyik.net

Misafir
turkeyweb' Alıntı:
iyi salladin tutan olurmu bilmem ama ben yemedim.a.k bide 7000 hitli diyorsun.Türkiye de türkce domainlere girebilen bilgisayar sayisi 5000 yoktur

eg-zotik bir siteydi ve şu anda eg-zotik sitelerin bir çoğunda olan ama ilk kez benim sitemde ön plana çıkardığım bir durum vardı. Ve insanlar sitemi sürekli ziyaret ediyorlardi. Ayrıca sitede uzun süre de tutabiliyordum insanlari. 20-45 dakika arası.

Dip not: Bu 7000 civarı hitleri sayan sedotracker'dir. sedo tracker'in fazla saydığını bi çok kez şahit oldum. Ama sedo'da satıyoruz sonuçta... Teşekkürler.

M

messmedia

Misafir
bence sedo ile satmayın iki tane aptal alman'a para kazandırmayın, ben geçenlerde bir sitemi koydum biraz tıklama olmuş hemen beyinsizler mail atmışlar, tabi gerizekalılara amacımın sadece domain satmak o lanet olası paralarına ihtiyacım olmadığını yazdım, sırf aptal bu avrupalılar ya.

Thank you for participating at Sedo's Parking-Programme ! We've detected some abnormal behaviour with your parked domains while doing a routine check on domains. Your traffic does not conform with typical rates. We would like to know where this volume of traffic has come from, as both Sedo and our advertising partner are concerned about users abusing the parking programme. I am particularly concerned about the domain

We would like to make sure that the traffic generated by your domain(s) does not contravene the Terms and Conditions of the parking programme. Such contraventions would include, but are not exclusive to:

* clicking yourself
* using scripts or other automatic means to generate clicks
* using pop-ups
* incentivized clicks
* anything that does not result from natural traffic

If you can provide an explanation for why your domains are receiving such high traffic statistics, that would be helpful for us, and for our advertising partner. Should we deem future traffic to be in breach of the terms and conditions of our parking service, we will withhold the revenue and block you from the parking programme. Your revenue will be noted down in our system. If you can rectify the traffic, we may pay out the revenue during the next month.

This email is not stating that you are contravening, or have contravened, the terms of use, it is merely a response to regular checks on the way the service is used. Any information you can give us will aid us in assessing the situation and will be held on file for future reference.

Please respond to this e-mail by 29-11-05. If you should not answer by this date, we will withhold the revenue until your traffic is satisfactorily justified.

I look forward to hearing from you.

With best wishes

David Thorpe
Customer Service - SEDO GmbH

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5