İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo: your domin is Blocked mis !!!!

B

Bedavalar-Net

Misafir
Dear Tuna,

Hi, unfortunately your domain was blocked from Sedo’s Parking Program because it was found that your domain was receiving traffic from a unnatural source. We cannot credit any further revenue to this domain, as our affiliate partner will not honour. If you feel that this domain traffic is valid and would like to monetize it, we recommend that you try Domain Hop as they still pay for traffic based upon views, at a $4 RPM (revenue per thousand views), including traffic that we see as unnatural. Domain Hop may be a better option for this individual domain name, as you can still generate revenue with this domain.

I appreciate that you have many domains with us and it is difficult to monitor them all, however we must advise that this domain be removed from parking as soon as possible. Thank you for your cooperation.

Kind regards,

Louise Scott
Key Account Manager

Benim sedo.de de kayitli 3 domainimden eg-zotikhatunlar.com bloklanmis.Suana kadar hep almanca yazistik bu ... coculariyla.Bana simdide ingilizce bir mail atmislar.Kazancimin %80 ini bu domainden sagliyordum.Ingilizce bilen bir arkadasim lütfen burada hangi sebepden dolayi blok edildigini söylerse sevinirim.

saygilar..

B

Bedavalar-Net

Misafir
Ahaaaaaaaaaaaa muhahahhaha,simdi en alttaki imzayi gördüm ve gülmekten gebericem simdi,Kind=Cocuk demek oluyo kendiler,bunlara ne kadar küfür etsem az gelir.Neden o zaman ilk basta absürt dating i kabul ettiler.Simdi isin gercegi:Forumda daha önce söyledigim rakam 15 günlük 315,gercek kazancim 600 Euro ya yakin ama ama ama kesinlikle hile degil.Adamlara ben aciklama yaptigimda aciklamami kabul ettiler.Bedavalar.net den trafik sagladigimi söyledim oldu bitti ve kabul ettiler.Bunlar varya az ückagitci degil ha !!! Ama pls yukaridaki cevirin bana,kesinlikle mahkeme yoluna gidicem,ben ne ugrasicam avukatim ugrasir,hakli olan benim,200 KM buraya gerekirse atlar giderim. :D

saygilar.Gavur diye basuna dememisiz.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamlar sana gayet kibar bir mail atmışlar. Kind kibar demek. Yani o sonraki satır en iyi dileklerimle gibi bir anlama geliyor. Sana demek istediklerini kısaca özetliyim. Siten onlara göre doğal olmayan yollardan hit almış ve bu sebepten domainini bloklamak zorunda kalmışlar ve başka bir ödeme yapamiyacaklarmış. Ayrıca bir domain vermişler o domain 1000 gösterime 4 dolar ödüyormuş sana bunu tavsiye etmişler çünkü onlara göre doğal olmayan hitleri de sayıyormuş o verdiği site. Bence vakit kaybetmeden boştaki domainini oraya park et tabi peşini bırakma. Üzüldüm :(

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladığım kadarı ile bi daha ödeme yapmıcaklar yani bi tane ödeme yaptılar demek oluyo kısaca paranı yemediler... ozmn bence ne bilyiim domaini değiştir kaldığın yerden dvm nasolsa link açmıyomuydn sadece linkin gittiği yolu değiştiriceksin okdr zor diğil :p (bnları alicanın yazdıklarına göre söyledim.. )

E

erotika

Misafir
evet alican'ın dediği gibi.

Ayrıca ben her zaman bir şey söylüyorum kendi kendime ve buna göre netten kazanıyorum.. "Hiç bir zaman böyle bir affiliate sisteminde aşırıya kaçmamalı.." Hadi neyse şöyle 10/15 domain le girsen felan gene daha hoş olacak ama adam da haklı burada.

Senin adına gerçekten üzüldüm. :(

Z

zeynelkoc

Misafir
geçmiş olsun tuna abi

sen kazanacağını kazandın zaten 300 euro nun 6$ ile yeni bir domain al bi 300euro daha kazan bi domain daha al boyle kısır döngüye sok meseleyi

benim tavsiyem bu yonde :)

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gecmiş olsun kardeş sıkma canını bu sedo ne b.k yedigi belli degil bunlarda yamuk yapabilir gibim geldi şimdi bana updated gibi acaba sedo dan dili yanan yabanci mastırlar warmı bir araştirmak lazi.m..

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tuna bide şu var, 17 kasım 2004'te register edilmiş ve direk olarak sedo'ya yönlendirilmiş olan bir domainin, bir anda bu kadar çok hit alması adamları kuşkulandırıyor.Bunu da gözönünde bulundurmalısın!

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba, maalesef sedo'da park ettigin alanın senin trafiğe doğal olmayan bir kaynağı alıyor olduğu bulunduğu için Sedo’s program engellendiği. Biz ortak bizim birleştiği gibi bu alanın olduğu herhangi bir daha fazla gelirin olduğu kredi şereflendir değiliz. Eğer sen trafik olan bu alanın geçerli olduğunu hissedersen, ve onu piyasaya sürmeyi beğenecek idiysen, biz senin hala onların ödediği gibi zıplamanın olduğu alanı denediğini tavsiye ederiz, trafik üzerinde görüşler, $ bir 4'ü temel aldığı için (Başına gelir bin görüş olan) RPM, bizim öyle doğal olmayan gördüğümüz trafiği kapsıyor. Zıplamanın daha iyi bir seçenek olabildiği alan bu bireysel alan olduğu için isim, senin hala gelre bu alanı oluşturabildiğin gibi.

Ben senin bizle birçok alanın olduğunu takdir ederim, ve onların hepsini izlemek için zordur , yine de biz kendisinden bu alanın park et çıkarıldığına tavsiye etmeliyiz, mümkün olunca. İçin sen senin işbirliğine teşekkür et.

Sevecen dileklerle.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
"Kind regards" içindeki Kinder'in Kind'ı değil bu iyi dileklerimizle demek!

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mexut sanırım bir program yardımıyla çevirmişsin. Yanlış dolu :) alakasız bir yazı olmuş :p

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Böylece bir domainin sedo'dan geçici değil temelli bloke edilebildiğini de öğrenmiş olduk. Bu arada bütün domainlerinizi izleyemeyeceğimiz için ilgili domaini listenizden silin filan yazıyor attıkları mesajda...

Bu tür sistemlerin zaaflarının olması kaçınılmazdır. Bu konuda kim haklı o bir hayli tartışılır.

Doğal olmayan yollarla trafiğiniz var demek yeterli bir açıklama değil bence. Daha detaylı bir açıklama yapmalı Sedo gibi büyük bir firma.

Biz blokladık ama doğal olmayan hitleri kabul eden şu firmaya ekleyin tavsiyesini ne diye yapıyorlar anlamadım, acını hafifletmek, tonla küfür içeren bir mail göndermemen için herhalde :)

B

Bedavalar-Net

Misafir
Valla ben adamlarla konustum maillestik,hep almanca :D bunlarin beyninde sorun var sanirim.Sedo ya ben aciklamami yaptim ve kabul etmislerdi.Yani trafigi bedevalar.net den sagladigima dair aciklama var onlarda..aman neyse sorun degil,kazandigim parayi alayimda ne olursa olsun.

selamlar

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet, küçümsenecek bir miktar değil, inşallah biriken paranı alırsın, sonra başka kaynak vardır mutlaka kazanabileceğin. Emek verdikten, çalıştıktan sonra neden para kazanamasın ki insan...

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Gercekten cok uzuldum senin adina..
Bana herhangi birsey gelmedi henuz. Ama nete girdigimde önce maile bakiyorum varmi birseyler diye :) Bende Sedo'daki sitelerime verdigim Linkleri kaldirmayi dusunuyorum. Kaldirayim derken for sale yazarım ustlerine. Isin enteresan tarafi anasayfa'daki tum Linkleri normal hale getirdim. Yani for sale gibisinden birseyler yaziyor. Ancak kazancimda bir degisim olmadi.. Yani henuz olmadi. Bakalim hayirlisi olsun..
Arkadaslarin dedikleri gibi parani aldiginda yeni domain alip farkli bir sedo hesabi acarak birseyler yapabilirsin. :)
Tekrar gecmis olsun.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim önceden domainlerim duruyordu sedo'da fakat kazançları bu güne kadar 18 euro idi 6 ayda:) şimdi guzelkizlar.com'u alıp manken sitesinden for sale ilanı verdim domain onaylanmadan önce.. ve adamlar o kadar trafik almasına rağmen onayladılar domaini, sanırım bu saatten sonra hile yapıyorsun demezler.. sedo'nun tıklama oranları gerçekten çok yüksek adsense'e göre fakat fazla hit olmayınca daha 10 euro yu bulamadık:) eğer domainlerine trafik sağlamak isteyen arkadaşlar varsa mutlaka, ama mutlaka bu domain satılık gibi yazılarla link verin.. o zaman bir şey diyemezler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5