İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedo da park edilmiş domain e pop up açmak yasakmı yoksa serbest mi. Kesin emin değilseniz lütfen mesaj yazmayın. Kesinlikle emin olan garanti verebilen 1 kişinin yazması yeterli

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
power' Alıntı:
abi yasak kesin olarak

sen sadece bir cevap istemiştin ama ben yine de şunu ekleyeyim:

"""
Participant may not display their parked page as a pop-under or pop-up window without prior approval by the Program.
"""
yani pop-up, programa "prior approval" olmadan yasak . Herhalde, kesin kabulden bahsediyor. yani eğer siten kesin kabul edilirse sorun yok. :)

hatta şöyle yapalım. henüz kazancım yok nasılsa. bir mp3 sitesi :
hitmp3.info
biraz pop-up gönderirsen bir denemiş oluruz. tabi bir yerlere tıklama sadece pop-up...

benim account ı silmezlerse sorun yoktur :)

saygılar...

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende ondan sordum deneyemiyorum domainim yok boşta. Onayımız olmadan demişler onayı nerden alcaz anlamadım gitti ya .Pop up açsam benim 10 euro olur 30 euro :)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alicanorg' Alıntı:
Bende ondan sordum deneyemiyorum domainim yok boşta. Onayımız olmadan demişler onayı nerden alcaz anlamadım gitti ya .Pop up açsam benim 10 euro olur 30 euro :)

zaten reklam linkine pop-up kesin yasak ama park edilen domain e pop-up eğer kabul edilmiş bir site ise yasak değil.

"""
Status: = active keyword = waiting for approval = no valid keyword
"""

yani sadece sitede ben burada görüyorum "approval" kelimesini.
eğer sitede ,
domain parking>>Optimization e giderseniz görürsünüz...

Saygılar.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazdığım keyword ü 2. gün onayladılar zaten. Yani Mp3 yazdım ben www.alican.org bakarsan zaten mp3 le alakalı hepsi. Bu pop up açabilirim demekmi?

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
konusu farklı ama sedoyla ilgili hangi kelime ne kadar veriyor click bası nasıl ogrene bilirim yada en cok kazandıranları yazar mısınız?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alicanorg kesin olarak yasak sedo'da popup açmak.. eğer şartları okursan 9 ve 10uncu maddelerde bunu açıklıyor.. ama web sitenden link verebilirsin siteye..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ReferXChange in demek istediğini anlayamadım sanırım tam olarak. O eğer pop up kabul edilmiş siteysen sorun yok diyor. Peki pop up ın kabul edilmesi master keyword le ne alaka? Kabul edilmesi için rüşvet vermek gerekiyorsa ayda 60 euro veririm ben bu adamlara :) Tam bi cevap verirsen sevinirim referxchange saolun açıklamanız için

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop' Alıntı:
alicanorg kesin olarak yasak sedo'da popup açmak.. eğer şartları okursan 9 ve 10uncu maddelerde bunu açıklıyor.. ama web sitenden link verebilirsin siteye..

9 ve 10. maddeyi bulamadım ben. 9 madde var ve 9. maddenin konuyla ilgisi yok.

http://www.sedo.com/about/tc_parking.php4?language=tr

sadece 3. maddede yasaklananlar var:

daha önce de yazdım lütfen alıntı ile bilgi verin ve karşıdaki de doğrulama şansına sahip olsun.

----------------------------

3. Prohibited Actions
COMMITTING ANY OF THE FOLLOWING PROHIBITED ACTIONS CONSTITUTES GROUNDS FOR IMMEDIATE TERMINATION OF THE AGREEMENT AND FORFEITURE OF ANY ACCUMULATED EARNINGS WITHOUT PRIOR NOTICE. PLEASE READ AND OBEY THESE RULES!

Participant, and friends or family of participant, may not click on advertising links displayed on Participant's own domain names.
Participant may not beg, ask, entice, or incentivize users into clicking on advertising links.
Participant may not re-direct traffic to their parked domain name. This prohibition extends to traffic redirected from non-parked domains, and purchased traffic such as pop-under or exit traffic. Each domain name must be parked separately.
Participant may not display their parked page as a pop-under or pop-up window without prior approval by the Program.
Participant may not categorize domain names is unrelated categories.
Participant may not generate traffic to Participant's domain name(s) or clicks on advertising links by any of the following methods: listings on newsgroups or discussion boards (with the exception of "domain for sale" postings), bulk emailing, PPC or banner advertisements, ICQ postings, or chat room/IRC postings, iframes, zero pixel frames, hitbots, clickbots, spiders, CGI scripts, java-scripts, or any other similar method.
Participant may not modify the Program parking page or code in anyway without prior approval. Only clicks originating from an unmodified, Program-served parking page will be considered valid. Participant may not place the parking page within a frame without prior approval from the Program.
Participant may not mislead visitors into believing that he/she will receive anything other than an internet search by clicking on a text link or search box.
Referring pages must not be password protected in any way.
The Program reserves the right to terminate your account if it is idle for more than one month.
Inability to comply with any of said terms of agreement will forfeit any unpaid earnings and result in the termination of Participant's account. Further legal course of action may be considered to prosecute violating Participants.
------------

önemli bölüm şunlar:

'''''''''''''
listings on newsgroups or discussion boards (with the exception of "domain for sale" postings), bulk emailing, PPC or banner advertisements, ICQ postings, or chat room/IRC postings, iframes, zero pixel frames, hitbots, clickbots, spiders, CGI scripts, java-scripts, or any other similar method.
''''''''''

'''''''''''

Buralarda yazanlar açık. sadece bu " without prior approval by the program" ne demektir anlamadım . Daha doğrusu tam emin olamıyorum. Benim bilgim bu kadar, ve lütfen yardımcı olmak için tahmininizi değil de varsa bilginizi yazın.

Saygılar...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Katılımcılar, park edilmiş sitelerini, Programa 'kesin/öncelikli' kabul edilmeden, pop-up ya da pup-under olarak yayınlayamayabilirler...

Bu kadar.

Burada "popup kabul edilmiş site" diye bir tabir yok.

Ama "PRIOR kabul edilmiş" ne demektir dersen keywordlerin kabul edilmesinden önceki dönemdeysen demek istiyor olabilir.

( Bu işte bir bilgideen çok tahmindir. :) )

Saygılar...

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maalesef, popup açmak yasaktır.

Elimde boş info domainler var, isterseniz deneme yapabiliriz. Deneme yapacak arkadaşa gelirinin %75'ini veririm hesap kapanmazsa :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5