İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo'da domain satışı!

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar domainlerimden birine bi müşteri çıktı, sanırım parasını da sedo'ya yatırmış benim transfer etmemi istiyorlar.
Gelen mail şu:

The buyer has created an account with your registrar, so you can now push the domain into his account and finish the change of ownership for this domain. Please log into your account with your registrar and push the name into his account: Hansen101

As soon as we can verify with the buyer that the push has been completed successfully and that the buyer has control of the domain we will be able to process your payment. Now would be a good time to ensure that your payment details with Sedo are accurate. Please click on the following link:

http://www.sedo.com/member/bankdata.php4

and login to your Sedo account, in order to verify your information.

Should you have any questions or difficulties with this step please let me know.

Best regards,

Dominik Agolli

anladığım kadarıyla alıcı benim domaini kayıt ettirdiğim registrarda bi hesap açmış ve ona göndermemi istiyorlar. Fakat namecheap.com da böyle bir seçenek bulamadım. Yardımınızı bekliyorum

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kardeş sana domain için teklif geldimi oncesinden sen kabul ettin mi kaça sattigini biliyormusun bir dümen olmasin işin içinde
saygilar

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet teklif geldi, ben de teklifi kabul ettim, az önce de sedo'dan bu mail geldi

E

erotikbul

Misafir
banka bilgilerini gir yada update et öncelikle. Girdiysen gerek de yok.
Sonra gelen transfer mailini onayla(icann maili).Onayladıktan sonra domainin whois bilgileri yeni sahibine geçtiğinde bize haber verin, gibissinden mail alacaksın. Sonra transferin gerçekleşmesini bekle. En son transfer gerçekleşince sedo ya haber ver transfer gerçekleşti diye. Hepsi bu kadar ;)

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Para hemen ödeniyormu ne kadar bekleniyor paranın ödenemesi için .

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tüm işlemleri bitirdim, şimdi parayı bekliyorum. bakalım ne zaman geçicek hesabıma

togan1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardes sorması ayıp domain adı neydi bide kaca sattın????

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dazlak.com a 4000 $ teklıf aldım fıyatı yukarı çektırdım paypal la odıyeceklerını soledler ma herılerden 1 haftadır mail yok, hala beklıorum bi satsamda bıraksam şu mp3 işlerını :D

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
divxarsivi.com'a teklif geldi, 240€

dazlakcom kardeş, ben de şu başbelası battaniye.net'i bi satabilsem de kurtulsam. bıktım artık mp3le uğraşmaktan :D

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2005-03-20 Agreement reached
2005-03-20 We have invoiced the buyer for the sale of your domain. As soon as the payment reaches our escrow account we will inform you and begin the technical transfer.
2005-03-22 We have received full payment for this domain. Please await further instructions from your transfer agent. It is often the case that we have to wait for certain details from the buyer so please be patient during this period.
2005-03-22 We have instructed the buyer to create an account at your registrar and send us the information needed for you to initiate a push of the domain. Please be patient whilst we are waiting for this information.
2005-03-22 Please push the domain into the buyer's account. The information needed to process this push has been sent to you via email.
2005-03-22 Push Successful, Transfer of ownership is complete!
2005-03-22 We are now processing your payment for the sale of this domain

sedo domain satışındaki tüm aşamaları yazmış hesabıma, yakında paramı gönderceklermiş, bakalım bekliyoruz

B

Beles_Org

Misafir
Bu push işlemi nedir? Maile gelen onay linkine tıklamak mı oluyor?

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hayir push hizmeti veriyor büyük domain kayit şirketleri oraya sadece domainin yeni sahibinin kullanici adini yaziyorsun ok diyorsun domain bilgileri degişiyor senin hesabindan ayni domain şirketindeki başka kullaniciya gecmiş oluyor transferede gerek kalmiyor

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Karşı taraf push işleminden sonra para ödemezse domain nasıl geri alınıyor peki?

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cypher' Alıntı:
Karşı taraf push işleminden sonra para ödemezse domain nasıl geri alınıyor peki?

domaini alacak kişi, sen satışı kabul ettiğin zaman sedo'ya önceden ödüyor, daha sonra sedo "domainin ödemesi yapıldı, domaini puch etmeni bekliyoruz" diyor. yani para önceden sedoya gönderiliyor. korkacak bir durum yok.

bu arada az önce paramı paypala göndermişler. hemen server ücretini ödiyim bari :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi