İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo'da Satılan Domain?

E

eTre

Misafir
Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde sedoda bir domain satmıştım herşey yolunda gitmişti satın alan adam admin contact mailinden bi kaç mail atmıştı dnsleri filan yönlendir diye neyse problem yoktu hiç bişi tabi siteye link verdiğim için sitenin sedodaki günlük görüntü toplamı 1000 filandı diğer büyük sitelerimden verdiğim için şimdi ise haliyle domainin trafiği kalmadı ve adam mail çekmiş

Where is traffic on domain.com?
i want my money back, because this isnt the way it should work.

Şeklinde bu konuda adamın başvurabileceği yapabileceği beni haksız suçlu duruma düşürebilceği bi durum söz konusu olabilir mi ?

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biz bu konudan daha önce bahsettik, sorguladık. Dedik ki sedo.com un işi domain parkinden önce domain satışıdır ve bir domainin hiti domainin değerini belirleyen kriterlerden biridir. Sizin domaininizi alan kişi belli bir hiti olduğunu düşünerek almış domaini. Siz domaini satınca haliyle for sale linklerini kaldırdınız. Objektif yaklaşacak olursak, alıcı burada mağdur duruma düşmüştür. Alıcı sedo.com a başvuracaktır ancak bir sonuç alabilir mi tartışılır. Sedo.com listelenen domainlerin hitleri konusunda bir garanti vermediğini söylüyor. Bu yüzden birşey elde etmeyebilir. Ancak bu sizin alıcıyı aldattığınız gerçeğini değiştirmez.

Benim önerim; eğer domain parkingten kazanmak istiyorsanız kesinlikle sadece park edin domaini, satılığa çıkarmayın. Sedo'da böyle bir seçenek mevcut. Eğer satmak ve parkingden para kazanmak istiyorsanız o zaman diğer sitelerinizden link vermeyin. İnsanları aldatmaya gerek yok. Sedo.com High traffic te birçok Türk domaini var ve bu kategori geçen yıla göre artık pek itibar görmüyor. Sebebi bu aldatmalar...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paralarını geri alamazlar ancak sen vicdanına yenik düşersen ve o paranın senin hakkın olmadığını kabul edersen adama parasını geri gönderirsin. ama böyle bir şey olmayacağından dolayı domain satın alanlar artık daha az alacak , satanlar da daha az satacak. yani bir kişi kar etti çok kişi zarar edecek.

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu tür olaylar türk domainlerine güveni sarsicaktir yine iş genele yansiycaktir hep ayni yani bu adam saga sola başina geldiklerini anlaticak kimsede türkce ingilizce türklerin domainlerine para vermeyecektir boyle gelmiş boyle gider bu düzen :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi