İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEDO'daki Aşırı Trafik Sorunu

E

esra11

Misafir
Sedo'dan aşırı trafik sorunu yememek için ne gibi önlem almalı? Hep aynı seyir mi izlenmeli günler arası.. Nedir ne değildir? Bilen biri açıklasın..

Bugun 10 euro, yarın 20 euro olursa patlar mı?

Hep 10 euro olursa n'olur falan filan gibi sorular...

S

sevdik

Misafir
slm

oyle birsey dusunme sedo su durumda senden aciklama bekler 10gun hergun 2-3euro aliyorsundur sonra birden gunluk 10-15euro alirsan ay sonu baktiklarinda sana ail gelir inglizce duzgun olarak aciklarsan hitin nerden geldigini sorun

cunku sen kazaniyorsan onlarda kazaniyor ama hile yapmadigin surece 10euroda gunluk yuksek degil gunluk 5bin tekilli siteye koysan for sale seklinde link kazanirsin

E

esra11

Misafir
Daha dün koydum.. Geldim bu forumu okudum. Günde 10 gider.. Ama üzerine gitsem 20 de olur. O zaman ne dicez adamlara? Bi link attım sitelerimden birine mi?

H

hibrahim

Misafir
dostum geçen ay aynı şey benim başıma geldi... ben yuksek hiti olan 2 siteyi ayın 20 sinde açtım ve sedo daki bomainlerimin linklerini koydum.. sonuç: o ayki kazancı sildiler sebep: ani trafik artışı
anlattım ama dinlemediler. sonuçta sildiler mart da devam et dediler... anlayacağınız dikkat edin böyle şeyler yapacaksanız ay başında başlayın ortasında değil..

cahveci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bana gelmedi gerci günlük 2 den 6 ya yükseldi ama bişi gelmedi mail falan bakalım ne zaman gelecek

ÇakarÇakmazÇakanÇakmak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizde bazen günde 30 bazen 3 oluyor sorunsuz. Zaten sitelerimiz açık olduğu sürece sedotracker çalışıyor görüyorlar herşeyi...

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle birşey olacağını düşünmüyorum çünkü ben bazen yüksek hitlileri önlendiriyorum bakıyorum iş yok kaldırıyorum. ne istersem yaparım hile değil ki bu. olayın asıl çözümlendiği yer : sedo istatistiklerinizi kontrol ediyor reffererleri görüyor olay çok rahat anlaşılıyor.

S

sevdik

Misafir
slm

bende de sorun yok en düsük 5 en yuksek 9 aliyorum bugun 10uncu gunum 21,03,2005 te uye oldum 70euro oldu hesabim 10gunde bana yeter aylik 210euro ama aylik 1000euro alan varsa adamlarin biraz suphelenmesi ve her kuralli yerine getirmesi kacinilmaz

Cogu da arkadasimiz burda ama gerekten bu forumdakilerin bazilari hile yapiyor pop-up yonlendirme hersey yapiliyor onlar kendilerini biliyor biz sadece LUTFEN diyebiliyoruz sonucta arkadaslarimiz kalplerini kirmak istemiyoruz ama onlar tum tr nin kazanclarini riske attiklerinin farkinda degil

E

esra11

Misafir
Peki şöyle sorayım.. Bir sitede o domaine ait bir link var.. BackLink.. Bu link kaldırılmamış ve mevzuu site sedoya yönlendirilmiş.. Bu hile midir?

S

sevdik

Misafir
Slm

hile degildir ama eger yapabiliyorsan o sitede for sale eklet yapamiyorsan onemli degil

mesela benim liselikiz.net cicikiz.net sekerkiz.com sedoya uye ama acik siteler sadece link verdim sitelerden birde yabuka.net bayanlar.net e de ekledim for sale seklinde

sayfa.com da liselikiz.net en popüllerde duruyor hile olsa benimkisi olurdu neden hile olsunki sedonun amaci su gercek olmayan ve gercegi yansitmayan girisleri tespit ettiklerinde sizi kovarlar Sonucta senden gelen userler gercek oldugu surece baslica kurallara pop-up gibi uydugun surece birak endiselenmeyi sedo hesabini kafana takma bile

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır zaten senin verdiklerin haricinde linkler ve sitene giriş olmazsa domain vs. sitelerde olmaz çnkü yanlız sen hit sağlarsa alan adam çıkmaz o domaini :) aldığında bitecek çünkü ona görede fiyat verecek adam ...

tabi bizde domaini satmak değilde hit basıp vole vurma arzusu herzaman ağır bastığı için bazen ödenmemesi vb. uygulamalara gidilmesi çok normal.

eminim Türkiye'de %20-25 gibi bir ödenmeme oranı varsa yurtdışındaki sistemde bu %1-5 arası bişeydir. Ben linkimi koyuyorum sedo tracker koyuyorum hite ve linklere göre muamele yapıyorlar referer olmadan bir çıkış olmuyor sedoya hal böyleykende ödüyorlar tabi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5