İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo'dan domain almak

bahabos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyler yeri değilse kusura bakmayın sedo ile ilgili burayı bulabildim sadece.

Daha önce sedo'dan hiç alışveriş yapmadım. Nasıl alışveriş yapıldığı hakkında bir bilgim yok. Bir anahtar kelimeyle domain sorgulamaya başladım az önce. Bir domain gördüm. Beğendim ve almaya karar verdim. Minimum 60€ teklif verilebileceğiyle ilgili bir yazı çıktı. Kutuya 60 yazıp €(euro)'yu seçtim.

Daha sonra açılan sayfada bir paragraf ingilizce metin çıktı. Tabi ondan hiçbir şey anlamayınca hemen altında bulunan linke tıkladım. "to certification page" gibi bir yazıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Sonra benden kredi kartı bilgilerimi girmem istendi. Kredi kartıyla ilgili karşıma çıkan formu doldurdum. Daha sonra şöyle bir sayfayla karşılaştım:

http://www.resimupload.com/ds248832900_sedo.html (buraya yüklemeyi beceremedim)

Şimdi benim kredi kartımdan 60 euro çekildi mi çekilmedi mi anlayamadım. Acaba ne olduğunu anlayan var mı? Şu an yapmam gereken nedir? Domain bana hangi şekilde ulaştırılacak? Sedo'dan anlayan arkadaşların cevabını bekliyorum. Teşekkür ederim.

poetank

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Beyler yeri değilse kusura bakmayın sedo ile ilgili burayı bulabildim sadece.

Daha önce sedo'dan hiç alışveriş yapmadım. Nasıl alışveriş yapıldığı hakkında bir bilgim yok. Bir anahtar kelimeyle domain sorgulamaya başladım az önce. Bir domain gördüm. Beğendim ve almaya karar verdim. Minimum 60€ teklif verilebileceğiyle ilgili bir yazı çıktı. Kutuya 60 yazıp €(euro)'yu seçtim.

Daha sonra açılan sayfada bir paragraf ingilizce metin çıktı. Tabi ondan hiçbir şey anlamayınca hemen altında bulunan linke tıkladım. "to certification page" gibi bir yazıydı yanlış hatırlamıyorsam.

Sonra benden kredi kartı bilgilerimi girmem istendi. Kredi kartıyla ilgili karşıma çıkan formu doldurdum. Daha sonra şöyle bir sayfayla karşılaştım:

http://www.resimupload.com/ds248832900_sedo.html (buraya yüklemeyi beceremedim)

Şimdi benim kredi kartımdan 60 euro çekildi mi çekilmedi mi anlayamadım. Acaba ne olduğunu anlayan var mı? Şu an yapmam gereken nedir? Domain bana hangi şekilde ulaştırılacak? Sedo'dan anlayan arkadaşların cevabını bekliyorum. Teşekkür ederim.

Hesabından sadece doğrulamak için 2-3 dolar bişi keselerler hepsi bu. 60 dolar yada euro çekmezler. Ancak arttırım sende kalır ve süresinde ödemezsen otomatik çekerler.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
peki bu 60 dolar teklif en azı sanırım süresi dolunca 60 dolara alabiliyormuyuz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5