İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şehit ailesinden ilginç iddia

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
ŞIRNAK’ın Silopi İlçesi’nde terörist saldırısında şehit düşen 2 polisten 25 yaşındaki Gökmen Şimşek’in dayısı Orhan Taştemel, iddiaya göre görünmeyen bir numaradan kendisini arayan kişinin, Gökmen’in bir senaryo sonucu öldürüldüğünü öne sürdüğünü söyledi. İddianın araştırılması için Edirne Cumhuriyet Savcılığı’na başvurduğunu belirten Taştemel, "Oğlumuzu şehit sanıyorduk, ama arayan kişi bilerek pisi pisine öldürüldüğünü iddia etti, ben de incelenmesini istedim" dedi. Savcılık başvuru üzerine soruşturma başlattı.

Silopi’de şehit düşen polis memuru Gökmen Şimşek, önceki gün Edirnede binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi. İddiaya göre, Şehit polis memuru Gökmen Şimşek’in İstanbul’da oturan dayısı Orhan Taştemel, dün bir kişinin kendisini cep telefonundan aradığını ve şehit olan yeğeni Gökmen Şimşek’in aslında bir ’senaryo uyarınca’ öldürüldüğünü anlattığını iddia etti. Taştemel şunları söyledi:

"Yeğenimin düğünü için Edirne’ye gelecektik. Saat 03.00 sıralarında Gökmen’in şehit olduğunu öğrendik ve Edirne’ye geldik. Cenaze töreni işlerini tamamladık. Yeğenimim vatanı için öldüğünü, şehit olduğunu bildiğimiz için tek gözyaşı dökmedik. Annesi, babası kendisini parçalarken, ben ağlamadım. Fakat dün saat 13.41’de Silopi’den yeğenimin arkadaşı olduğunu söyleyen bir kişi beni ’gizli’ görünmeyen bir numaradan cep telefonu ile aradı. 3 dakika konuştuk, bu görüşmede arayan kişi yeğenimin oraya canlı bir hedef olarak seçildiğini, o anda karakolda bulunan nöbetçilerin mevzilerinden bilerek çekildiğini söyledi. Meydanı boş bırakıp Gökmen’in öldürüldüğünü söylediler. ’Kardeşim, sen yeğeninin şehit olduğumu sanıyorsun. Aslında değil, o oraya bilerek, istenerek düğününe 2 gün kala bir polis memurunun Edirne ve Türkiye’de büyük bir olay yaratacağını bilerek özellikle seçildi. Bu işte Silopi Emniyet Müdürünün parmağı olduğunu’ söyledi. Ben de bu görüşmeden sonra Cumhuriyet Savcılığı’na gidip başvuruda bulundum."

"VİCDANIM SIZLIYOR"

Telefon görüşmesinden sonra vicdanının sızladığını anlatan şehit polis memurunun dayısı Orhan Taştemel, "Ben yeğenimi evlenecek bilirken, cenazesi ile karşılaşıyorum. Fakat kalleşçe, kahpe bir kurşunla, bilerek öldürüldüğünü öğrendim. Silopi Emniyet Müdürünün görevden alınmasından sonra ifade vermeyi kabul ettiklerini söylediler. Çok üzgünüm, bunun incelenmesini istiyorum" dedi.

Edirne Cumhuriyet Savcılığı, Orhan Taştemel’in başvurusu üzerine ifadesini alarak konuyla ilgili soruşturma başlattı.

KaynaK: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17786868.asp?gid=381

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Bu kadar da olmaz gerçekten. Ne yapacaklarını şaşırdılar. Ölüleri bile rahat bırakmıyorlar artık. Şehit olmuş işte kardeşimiz neden hala kahpelik peşindesiniz. Yine pkk nın bir oyunu bu işte. Daha fazla ne kadar ses getirebiliriz, ne kadar karışıklık çıkarabiliriz diye hesaplıyorlar. Ama bu tuzaklarada çok kolay düşüyoruz maalesef. Ne diyeyimki, yazık....

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
ortada dönen bir dümen var ve başımıza taş düşse hemen pkk diyoruz ben pkk yanlısı veya o şerefsizleri savunan birisi değilim ama ülkemizde türlü türlü filmler dönerken biz bunları hep nedense sonradan duyuyoruz ergenekonu kim duymuştu daha önce kim biliyordu örneğin hiç kimse, o adamların yaptıklarını koskoca türkiyede değil dünyada hiç kimse yapmamıştır ve nedense biz o insanlara terörist demiyoruz niye türk halkının birer vatandaşları siyasete çevirmeyelim konuyu umarım bu sorun çözülür kolay gelsin herkese

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Hocam konu ile ilgisi olmayacak ama ergenekon diye varlığın tam olarak bilen yok. Ve çıkan sonuçlarda bilinmiyor. Ben şüpheliyim bu gibi durumlardan da belkide yok böyle bir husus. Maksat kargaşa çıkarmaktı. Bunu yapanların ülke içerisinden birileri demiyorum ama ülke içerisinde kim varsa içeri alındı bunların gerçeklikle alakası varmı yok mu bir çok kişi bilmiyor. Bu konuda uzar gider illaki... Ancak bunu Pkk yaptı diyemeyiz direkt tabiki bu yönde haklısın kimler yaptı inşallah düzgün birşekilde çok uzatılmadan ortaya çıkar.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
ben de pkk yı tek başına görmüyorum zaten. bu şerefsizlere destek veren ülkeler var bunu hepimiz biliyoruz. yoksa bunların o küçücük beyinleri, bu kadar şeyi planlamaya yetmez. ama sonuçta bunlar piyon. bu piyonları biz temizledikçe yenileri gelecek. bu sebeple bu pkk denen teröristlere katılımı önlemek gerekiyor. halkın artık bilinçlenmesi gerekiyor.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Aynen bilinçlenmek en önemli olgudur bende hep bunu savunmuşumdur yazılarımda da belirtirim. Kesinlikle halkımız detayları atlamasın olaylara yüzeysel bakmayalım irdeleyelim diyorum. Olaylar öyle gazetelerden okunduğu gibi veya televizyonlardan duyulduğu görüldüğü gibi olmuyor.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Allah rahmet etsin..
Bu gibi olaylar çok oluyor, benim de örneklerim var, çevremde bunlara bizzat şahitlik etmiş olanlar var..
Kurtlar Vadisi izleyin, Türkiye için hazırlanmış senaryoları öğrenin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5