İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sen yenisin galiba...!

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Birşey farkettim,

forumun herkese açılmasından memnun olmayan eski üye arkadaşlarımız yeni üyeleri aşağılayıcı tavırlarla üstünlük baskısı yapmaya çalışıyor.

bence bunu yapmamalıyız.

Hiç aklıma gelmemişti ama kendimi 17 yaşında bir hevesle sınıfına site yapmaya çalışan o arkadaşların yerine koydum da , hevesim kırılır ve üzülürdüm heralde :(

okuduğunuz için teşekkürler.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ben her zaman diyorum, ya bizim üye olduğumuz yıllarda da davetiyeli üyelik olsaydı bu forumla nasıl tanışırdım.
Yeni gelenleri uyarmak yol göstermek gerekebilir ama uslup çok önemli.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birilerine ceza vermek için sormuyorum bu soruyu.. amacım birilerine ceza vermek değil forumumuzdaki hoşgörü saygılı ortamı kimin ne şekilde bozdugunu öğrenmek .. sınıfı için forum açmak isteyen okulu için site yapmak isteyen arkadaşın gönlünü almak elimden gelen yardımı yapmak ben 4 senedir bu forumdaymışım ( az önce baktım 2004 kayıtlı yazıyor :) ) buyrun arama sekmesinden taratın mesajlarımı ilk mesajlarıma yani arama sonucundaki en son sayfaya gidin.. bu foruma niye niçin ve ne şekilde bir bilgi haznesiyle gelmişim siz görün.. çoğumuz gibi bende bu siteye hiç birşey bilmeden geldim.. iyinetin kapısı ozamanda böyle insanlara açıktı hala açık... ben öğrendim öğretme sırası benim.. ne öğrendiysem paylaşmaya hazırım..

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
birilerine ceza vermek için sormuyorum bu soruyu.. amacım birilerine ceza vermek değil forumumuzdaki hoşgörü saygılı ortamı kimin ne şekilde bozdugunu öğrenmek .. sınıfı için forum açmak isteyen okulu için site yapmak isteyen arkadaşın gönlünü almak elimden gelen yardımı yapmak ben 4 senedir bu forumdaymışım ( az önce baktım 2004 kayıtlı yazıyor :) ) buyrun arama sekmesinden taratın mesajlarımı ilk mesajlarıma yani arama sonucundaki en son sayfaya gidin.. bu foruma niye niçin ve ne şekilde bir bilgi haznesiyle gelmişim siz görün.. çoğumuz gibi bende bu siteye hiç birşey bilmeden geldim.. iyinetin kapısı ozamanda böyle insanlara açıktı hala açık... ben öğrendim öğretme sırası benim.. ne öğrendiysem paylaşmaya hazırım..

Aynı görüşte olduğum insanlar görmek güzel ;)

yıllardır;

Hakkını veren türk adsense reklam yayıncıları hak ettikleri paraları alsın diye yırtınıyorum ve bunu bir teşekkür ya da ;

- baha abi senin yerleşimi yaptım koptu oranlar saolasın vala ya
cümlesini görmek için yapıyorum.

Kimini paypal adresine gelen 200$ , kimini ise bir teşekkür mutlu ediyor.
Bu işi , firmalardan ücret alarak ta yapmama rağmen aynı özveri'yi yeni başlayan arkadaşlara da gösteriyorum. Çünkü bana da bir zamanlar Erem Abi öğretmişti bu işi...

Vefa borcu denilen şey bu olsa gerek.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yeni üyelere tabiki aşağılıkmış gibi davranmak hoş değil. Ancak kimdir nedir çokta kafayı takmadım ama bir çoğu eleştiri için açtığı konuya gelen cevaplara saldırı olarak cevap yazıyor. Bir kaç kez başıma gelmedi değil. Adam çöp site yapmış, o olmadı bu olmadı dedik diye adam küfür ediyoruz sandı :)...
Tamam başlarda bizlerde saşma sapan siteler yapıyorduk ama ben kimseyede harikalar yarattım diye "bakın acayip bişi yaptım" gibi saçmalamıyordumda. Gelen eleştirilerede hiç bir zaman kızmadım, moralimi bile bozmamıştı. Ama bunlar öyle değil olumsuz eleştiri gelince hemen çıkarıyorlar tırnaklarını, buda hoş bir şey değil tabi.
Ayrıca foruma yeni üye olanların ben çok işe yarayacağınada inanmıyorum doğrusu. Dikkat ettimde ya site tanıtımı, ya link değişimi yapıyorlar foruma katacakları tek şey sadece post, bunu üye olmadanda yapabilirlerdi zaten. Ve dikkat edilmesi gereken diğer nokta aktif değiller. Bir arkadaş blogspotla ilgili bir konu açmış, 2.sayfaya ulaşmış eleştiriler ama adam yok ortada 2 gündür :)

Bilmiyorum ama benim şahsi düşüncem şu olurdu ;

Üyeliği kapar ya da belli kotalar koyardım, bu işe yeni başlayanlar zaten istediğini okuyabiliyor. Biraz bilgileri olsun ondan sonrada aramıza alırdım. Hatta ilk başlarda konu açmalarını yasaklamak sadece knulara cevap yetkisi vermek bence daha mantıklı olur. Hem o adamında ne kadar aktif ve mantıklı olduğu anlaşılırdı...
Ancak bir önlem alınmadan, bu tarz adamlar forumu çöpe çevirmeye devam ettkleri müddetçe bende soğrum bir çok arkadaşta soğur forumdan. Çünkü bir çoğu bilgi istemiyor poh poh istiyor.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aytuğ biraz bilgilerini paylaş sen de istersen, onların dilinden senin daha iyi anlayacağın kanaatindeyim.
nasıl, nerden ve ne şekilde başlamaları gerektiği hakkında bir makale yazılırsa cok iyi olur bence.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Konu dışı,

Moderatörlerden bir ricam var.

Pr4 ! pr4 ! pr4 ! Pr4 Siteden herkesle ! Kaçırma ÜZÜLÜRSÜN!
4 tane prli sohbet sitesinden Link değişimi Kaçırmayın!
pr3 ten link veriyorum (footer dan) Yığınla Backlink var
Tertemiz Sağlık Sitesinden p2 ve üstü herkese + footer dan
Pr Farketmez YÜksek Pr'lİ Sİteden Lİnk DeĞİŞİmİ YetİŞen Kazanir.(SINIRLI Sayıda)

Bunlar gibi açılmış başlıklara müdahale etmeleri. Bu başlıklar beni rahatsız ediyor. Sanki çocuk bahçesindeymişiz gibi.
Biz uyarmaya kalksak tersleneceğimiz kesin, ama siz uyarır konuyu kilitler düzgün başlık atın derseniz kısa zamanda düzelme olacağına eminim.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
açıkcası artık çok fazla önemi yok bunların 3 - 4 aydır iyinet eski lere nazaran ölü durumda. Bu şokta iyineti eskisi gibi canlandırmaya yetmiyecektir. Zaten iki satır yazı yazmasını bilen ve davetiye formunu dolduran herkes rahat bir şekilde davetiye alabiliyordu.Şimdi yapılması gereken eski üyeleri forumdan kaçırmamak. Bu konu için bir çok şey yapılabilir ama sizin düşünceniz nedir onu öğrenmek sonra aklımdakileri yazmak istiyorum

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Konu dışı,

Pr Farketmez YÜksek Pr'lİ Sİteden Lİnk DeĞİŞİmİ YetİŞen Kazanir.(SINIRLI Sayıda)

Bunlar gibi açılmış başlıklara müdahale etmeleri. Bu başlıklar beni rahatsız ediyor. Sanki çocuk bahçesindeymişiz gibi.
Biz uyarmaya kalksak tersleneceğimiz kesin, ama siz uyarır konuyu kilitler düzgün başlık atın derseniz kısa zamanda düzelme olacağına eminim.

Şu link değişimi başlıklarında hala saçma başlıklar devam ediyor.
Bu saçma başlıkların önüne geçmek gerçekten bu kadar zormu?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Söylemek istediğim şu,
Hani sürekli yeni üyelerden şikayet oluyor ya, iyinetin klasik düzeninden alışılmışlıktan bahsediliyor.
Bence yeni üyeleri iyinet klasiklerine alıştırmanın en güzel yolu, onların en çok kullandıkları bölümde uyarıları zamanında ve yerinde yapmak.

Koşan yetişiyor, koş vatandaş, şeklindeki link değişimi başlıklarında uyarılmış olsalar saçmalamaya, çocuk kandırmaya yönelik başlıklara izin verilmediğini ve burasının farkını anlamaya başlarlar.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar inanın şuan ortada kalmış gibi oluyoruz.Ne yapsak bir taraf haksız olduğumuzu düşünüyor.Biz yeni üyelere uyarılar vermeye başlayınca hemen bir konu açıp burası nasıl forum?iyinet için böyle derlerdi inanmazdım,tüm mesajlarımı silin(10 mesaj atmış) vs...Hadi diyoruz tamam foruma adapte oluyorlar.Bariz yanlışlar yapmadıktan sonra ceza vermeyip uyaralım bu sefer eski üyeler diyorlar siz ne yapıyorsunuz?Bknz.Forumda bölümü yeni üyeler geldi eski tadı kalmadı gibi yorumlar...

Şuan size ne yaptığımızı söyleyeyim işlerin rayına oturmasını bekliyoruz.Yeni üyelerin yaramayanlarını siz fark etmesenizde forumdan uzaklaştırıyoruz.Bu şekilde yakında daha net bir forum üye kitlesi oluşacaktır.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Arkadaşlar inanın şuan ortada kalmış gibi oluyoruz.Ne yapsak bir taraf haksız olduğumuzu düşünüyor.Biz yeni üyelere uyarılar vermeye başlayınca hemen bir konu açıp burası nasıl forum?iyinet için böyle derlerdi inanmazdım,tüm mesajlarımı silin(10 mesaj atmış) vs...Hadi diyoruz tamam foruma adapte oluyorlar.Bariz yanlışlar yapmadıktan sonra ceza vermeyip uyaralım bu sefer eski üyeler diyorlar siz ne yapıyorsunuz?Bknz.Forumda bölümü yeni üyeler geldi eski tadı kalmadı gibi yorumlar...

Şuan size ne yaptığımızı söyleyeyim işlerin rayına oturmasını bekliyoruz.Yeni üyelerin yaramayanlarını siz fark etmesenizde forumdan uzaklaştırıyoruz.Bu şekilde yakında daha net bir forum üye kitlesi oluşacaktır.
Sizin durumunuzun zaten fakındayız. Sadece öneride bulunmaya çalışıyoruz.
Sizlerinde gözüne batmıştır bazı başlıklar. Gerçekten abartılış çok başlık var.
Ve bunun önüne geçilmezse durum daha da beter hale gelecek.

Çünkü yeni bir başlık açacak üye önce diğer başlıklara göz gezdirir. Diğerlerini örnek alır. İlgi çekmek için de abartabilmenin sınırlarını zorlar.

Ben burada size başlıkları değiştirmenizi ve altına bir yorumda bulunmanızı tavsiye ediyorum.
Çünkü bu işten yine en çok zorda kalacak kişiler sizlersiniz.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son 1 aydır yediğimiz küfürün 3 de 1 i için adam öldürücek insanlar var arkadaşlar kısa ve öz bir şekilde durumumuzu anlatmanın tek yolu bu :) ama bir şablon hazırlanabilir unutmazsam bir kaç güne hallolur:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Mevzu yeni/eski mevzusu değil. İyi veya kötü olma durumu. Siz ilk defa gittiğiniz bir evde ayakkabılarınızı çıkarmadan sehpaya uzatır mısınız, ya da gidip mutfağa buzdolabını karıştırır mısınız? Önce evdeki diğer insanlar nasıl davranıyor onu sessiz bir şekilde izleyip sonra hareketlerinizi düzenlersiniz. Bunu yapmayıp birisi tarafından uyarıldığınızda da sert çıkıyorsanız o eve bir daha giremezsiniz. Sosyal bir gruba kabul edilmek bir form doldurup, e-mail onaylamakla olacak bir iş değil bana kalırsa. Kimse size 5 yaşında seçme ve seçilme hakkı vermiyor, her girdiğiniz yeni ortamda bir süre alışma periyodu yaşıyorsunuz. Bunlar normal şeyler.

Zaten kural dahilinde yazışan kimseye bugüne kadar kimsenin kötü söz söylemesine izin vermedik. O yüzden sırf yenileri korumak adına ek bir imtiyaza ihtiyaçları olduğunu da sanmıyorum.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Konu dışı,

o bölümün modlarından biride benim o bölüme konu başlıgı ve konu için şablon zorunlulugu şart getirilmesi taraftarıyım

bu konuda iyinete pm attım

barlets

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mantıken güzel bir yaklaşım bende yeniyim ama herkes yardımcı olursa öğrendiklerime daha çok şeyler katabilirim veya bildiklerimi paylaşabilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5