İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sene 2047

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bobilere biraz göz atayım dedim güzel bir çalısmaya rast geldim

146872446s.jpg

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
çok güzel ya hoşuma gitti :D ben olaya sizin kadar ciddi yaklaşmıyorum. Çünkü böyle birşeyin olması imkansız. ve 2047 de bunları düşüncek vaktimiz olacağını pek sanmıyorum. 2047'ye kadar biz en az 3-4 ülkeyle savaşmış oluruz. Bu kaçınılmaz gibi. Bunu geçtik kıyametin kopma ihtimalide yüksek. Yani bana kalırsa bugünü yaşayın yarını boşvermeyin ama yinede her gününüzü güzel yaşayın :)

@
Bu dil konusuna fazla takılıp kaldı herkes. Böyle birşeyin olması imkansız bunu sizde bizde çok iyi biliyoruz. İsteyen istediği gibi konuşabilir bunda ben bir sorun görmüyorum ki çoğumuz Türkçe'yi kısaltmalı kullanıyoruz. Ancak resmi yazı dilinde normal yazıyoruz. Ne haber demiyoruz naber diyoruz. Yada Maç yapacağızmı diye söylemiyoruzda maç yapıcaz mı diye söylüyoruz. Bu konuyu fazla abarttılar bana göre. Sonuçta burası internet ortamı, resmi daire değil. Ben şahsen sitelerimde buna dikkat etmiyorum pek fazla. Ama tabi ki adam Türkçe'yi katlediyorsa orası ayrı :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Olaya müzik tarafından bakalım
Rap müziği amerikada başlamış bugün türkiyede de söyleniyor programları albümleri klipleri yayınlanıyor vs. insanlar başkalaşıyor, kendi benliklerinden uzak bir duruma geliyorlar, kıyametin o zaman a kadar kopabileceğine inanıyorsunuz peki o zaman bu gözüme iğrenç şekil batan yazılarında dahada ilerleyebileceğini neden düşünmüyorsunuz?

Ya bu yazılar kıyametten önce patlama yaparsa?
Neyse bu gözüme batan iğrenç yazı modeli hiç hoşuma gitmiyor bence birşeyler yapılmalı...

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
draga yanlış düşünüyorsun bence. İyi o zaman elbet bir gün öleceğiz diye her şeyi boşverelim. Okumayalım, iyilik yapmayalım, kalitesiz bir hayat yaşayalım. Hayata bir kere gelmişiz, bence gerektiği gibi yaşayalım. Bu tür saçmalıkları kabullenemiyorum ben.

En basitinden vakit kaybı. Bunları çözmek için neden saniyelerimizi boşa harcayalım ki?

O zaman tarihimize de sahip çıkmayalım. Bana ne Atatürk'ten diyelim. Ölmüş gitmiş biz de öleceğiz.

Yanlış düşünce bence.

Kısaltmalara, "ne haber" kelimesini "naber" yapmaya karşı değilim. Hatta "slm, nbr, s.a, a.s" gibi kelimelere de karşı değilim. Ama "yhaa, canım sıkılıoo, choq phismanım" gibi kelimeler İĞRENÇ. Zaten konuyu da bunun için açmış.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5