İpucu SEO Ajansları Ne Yapar?

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
2 Haziran 2016
Mesajlar
788
Reaction score
112
Konum
Hatay
Bir web sitesi oluşturmak, artık zor bir iş değildir. Özellikle bilgisayar başında vaktini geçirenler için oldukça kolaydır. Ayrıca, bu konuda her adımda size yol gösterecek pek çok platform var. İnternet deneyiminiz olmasa bile, öğleden sonra ayıracağınız çevrimiçi bir zamanda uygulanabilir bir site elde edebilirsiniz.

Ancak kendi web sitenizi oluşturmak yeterli mi? Bir işletme sahibiyseniz, kendi internet pazarlama stratejilerinizi öğrenebilir ve uygulayabilir misiniz? Yoksa profesyonel bir firma mı tutmalısınız?

Bir SEO ajansının ne yaptığını ve servislerinin işletmenize fayda sağlayacak bir şeyler yapıp yapmadıklarına bir göz atalım .

SİTENİZİ ŞİMDİ YAPTINIZ, PEKİ SONRA NE OLACAK?
Sorun şudur: Bir web sitesi oluşturmak gerçekten sadece başlangıç. Bir web varlığı oluşturmanız gerekir . Bunu yapmak içerik oluşturma, sosyal medya yönetimi, anahtar kelime analizi, mobil optimizasyon ve daha fazlasını içerir.

Tüm sürecin adı Arama Motoru Optimizasyonu'dur . Bunu yapmanın başka bir yolu yok.

Sitenizi optimize etmenin amacı, arama sonuçlarındaki sıralamanızı arttırmaktır (siteniz Google sonuçlarında nerede görünür?). Büyük arama motorları siteleri, sitenin bir arama sorgusu için alakalı bilgi sağlama kabiliyetini işaret eden çeşitli faktörlere göre sıralar.

Arama motorlarının cevap verdiği içeriklerin nasıl oluşturulduğunu anlamak SEO uzmanlarının işidir. İşletmenizin temel olarak arama sonuçlarının ilk sayfasında olması gerekir.

İlk sayfada emlak kelimesinde yer almak oldukça zordur. Emlak kelimesinin rekabet oranı oldukça yüksektir. Oraya yardım almadan ulaşma ihtimaliniz yok. İşte tam da burası profesyonel bir SEO ajansının fark oluşturduğu yerdir.

MESLEKİ YAKLAŞIM
Peki, bir adımdan birinci sayfaya nasıl geçersiniz? İlk önce doğru SEO ajansını bulmalısınız. İdeal ajans şöyle olmalı:

  • Sektörünüzde tecrübe sahibi
  • İletişim ve irtibat kolay
  • Teknik SEO bilgisine sahip
  • Özgün fikirler ve yaklaşımlara sahip
Hemen hemen her SEO ajansı ücretsiz danışmanlık hizmeti sunar. Satış ekibinin bir üyesi ile kişisel bir görüşme yapabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı dinledikten sonra, ekip size ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir eylem planı sunacaktır.

Fiyat, hizmet ve şirket kültürü işiniz için uygunsa, başlamak için hazırsınız demektir.

SİTENİZİ OPTİMİZE ETME
Birr web sitenizin ve sosyal medya hesaplarınızın var olduğunu varsayalım. Bu harika. Yeni SEO ajansınız nerede olduğunuza, hangi stratejilerin işe yaradığına ve iyileştirilmesi gerekenlere bir göz atacak. Bu işlem bir SEO denetimi olarak adlandırılır.

Denetim tamamlandıktan sonra, ekibiyle birlikte bir toplantıda buluşacaksınız. Toplantının amacı iş geçmişinizi, kilit hedeflerinizi ve proje planınızı tartışmaktır. Ayrıca hesap yöneticinizle de tanışacaksınız. İhtiyaçlarınızın karşılandığından ve anlaşıldığından emin olmak için tüm süreç boyunca ana temas noktanız olacaktır.

YENİDEN WEB TASARIMI
web sitenizde göreceğiniz ilk değişiklikler : Gerekirse, sitenizin tasarımı güncellenecektir . Estetik dışında tüm tasarım değişiklikleri sayfa yükleme hızı ve kullanıcı deneyimi göz önünde bulundurularak yapılır. Sayfanızın olabildiğince hızlı yüklenmesi gerekiyor.

Web sitenizdeki kopyada da değişiklikler yapılabilir. SEO firması anahtar kelimelerinizi analiz edecektir. Sitenizin metin yazarlığına, doğru anahtar kelimeleri uygulamak, arama motorlarına sayfanızın tümüyle ilgili olduğunu gösterir. Doğru anahtar kelimeleri bulmak, Google Analytics’e derin bir dalış gerektirir .

ANA SAYFANIN ÖTESİNDE
Ana sayfanız önemlidir, ancak aynı zamanda sadece bir faktördür. Yeni SEO ekibiniz, tüm e-ticaret işleminizde de özel değişiklikler yapacaktır .

Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya sayfalarınız yeniden değerlendirilecek ve muhtemelen düzeltilecektir. Sosyal medya platformlarınızdaki profil sayfaları, anahtar kelimeler, iletişim bilgileri ve daha ayrıntılı açıklamalar içerecek şekilde yeniden yazılacaktır.

E-posta kampanyaları da oluşturulabilir. Potansiyel müşterilere markanızı yavaşça tanıtan bir dizi e-posta yazılacak.

İYİLEŞTİR, DEĞİŞTİR VE BAŞARILI OL
Etkili SEO sadece bir defalık bir eylemin sonucu değildir. Her optimizasyon stratejisinin etkisi dikkatlice izlenecek ve analiz edilecektir. Bir strateji iyi çalışmıyorsa, tamamen değişebilir veya bırakılabilir. Bir strateji iyi çalışıyorsa, stratejinin daha iyi çalışması için ek tweaks yapılabilir.

En az ayda bir kez özel raporlar alacaksınız. Neyin işe yaradığı hakkında somut veriler gösterecekler. Asıl amaç, örneğin, bültene kaydolma, ürün satın alma, teknik inceleme, vb. Gibi dönüşümleri artırmaktır. Profesyonel bir ajans, içerik pazarlaması , arama motoru optimizasyonu , ücretli reklamlar, sosyal medya yönetimi ve daha fazlasını bir arada kullanacaktır .

Web sitenizde profesyonel bir SEO uzmanı ekibine ihtiyacınız mı var ? İnternette markanızın gücünü artırmak için bir SEO ajansı mı işe almayı düşünüyorsunuz? Sorularınızı aşağıya sorun. Bir SEO firmasıyla çalışma sürecinin tamamını açıklamaya yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst