Seo’da Google Webmaster Araçlarının Önemi

C.A

0
İyinet Üyesi
Katılım
25 Nisan 2014
Mesajlar
999
Reaction score
0
Konum
İzmir
Web sitenizi kendi sektörünüzde hedeflediğiniz noktalara ulaştırmak için birçoğumuz seo yaparız.Ya da en azından yaptığımızı zannedip yapmaya çalışırız.Herkesin kendine göre birçok yöntemi bulunuyor.Fakat bazı yöntemler varki bunlar hiç değişmeyecek kriterlerdir.Bunlardan bir tanesi de Google Webmaster Araçları’dır.Genelde webmasterler malesef ki işi düştüğünde bu aracı kullanıyor.Daha doğrusu sitesi batıyor,sonra çare olarak bu araç kullanıyorlar.

Aslında bu aracı her siteniz için düzenli kullanılması size büyük avantajlar sağlayacaktır.Aşağıda bu avantajlara detayları ile değineceğiz.Neden Google Webmaster Araçları’nı düzenli olarak kullanmanız gerektiğini anlayacaksınız.

Google Webmaster Araçları ile Neler Yapılabilir ?

Aslında birçok işlem yapılıyor.Bizim burada sayamayacağımız kadar çok.Kişi kendine göre ne kadar çok analiz çıkartıyorsa,o kadar çok çeşitli işlem yapmış oluyor.Kabataslak en önemlilerini sayacak olursak eğer;site url yapımızı,robot.txt,sitemap gibi unsurlar ile botları yönlendirme işlemlerini,sitemizde herhangi bir sorun olduğunda uyarı alabilme,sitemizin istemediğimiz sayfalarını kaldırtma,sitenin sağlık sorunlarını düzeltme,kelime analizi yapıp verilere bakabilmek vb. birçok kriter bulunuyor.Hepsi de çok önemli işlemler.Bu nedenle Google Webmaster Araçları’nı neden kullanmanız gerektiğine dair önemli satırlar şimdiden oluşmaya başladı bile.

Google Webmaster Araçları’nı Kullanmak Ne gibi Faydalar Sağlar ?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki sitenizden haberdar olan biri olmak istiyorsanız,sitenizi detaylı takibini yapmak istiyorsanız,sitenizi iyi analiz edip ona göre hamleler yapmak istiyorsanız,siteniz hakkında en doğru bilgileri almak istiyorsanız,arama motoru botlarını kendi istekleriniz doğrultusunda yönlendirmek istiyorsanız bu aracı mutlaka kullanmalısınız.Saydığım tüm kriterler sizin siteniz ile bol ilgili olmanızı,düzenli ve istikrarlı çalışmanızı ve haliyle başarıyı yakalamada büyük bir unsuru es geçmemenizi sağlayacaktır.

Gerçek anlamda kendi sektörünüzde hedeflediğiniz noktalara ulaşmak için Google Webmaster Araçları’nı kesinlikle esgeçmeyin.Çünkü zaten sitemizi çıkartmak için uğraştığımız arama motoru Google.Bu nedenle en doğru verileri,analizleri ve doğru yolu belirlemedeki kriterleri de oradan almamız mantıklı olacaktır.
kaynak​
 

Realen

0
Yasakli Uye
Katılım
7 Mart 2014
Mesajlar
24
Reaction score
0
Şahsen ben ilk site açtığımda makale yazmadan hemen önce google wm sitemi kayıt ediyorum aynı zamanda yandex wm'ada
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst