İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Danışmanlığı Diye Kandırılmayın

Cenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dikkat Kandırılmayın:

Ülkemizde piyasaya olan ilginin çoğalması ve genel olarak bütün dünyada internetin hızla ilerlemesi sonucunda internet dolandırıcılığı artmaya başlamıştır. Arama motoru optimizasyonunun internet sektöründe önemli bir yer kaplaması, dolandırıcıların ve sahtekarların ilgisini çekmeye başlamıştır. Bu konuda sizlere duyuru ve bilgilendirme niteliğinde birkaç noktaya değineceğiz. Bu konuda iyinet üyelerini de bilgilendirmek istedim.

Öncelikle benim adıma sizlere danışmanlık hizmeti sunmaya kalkanlara asla inanmayınız. Seoliz.com adlı blogumda sadece bilgilendirme, teknik geliştirme ve bilgi tartışma amaçlıdır. Seo danışmanlığı hizmetim yoktur. Lütfen ismimiz kullanılarak sizleri kandırmaya çalışanları iletişim sayfasından bizlere bildiriniz. Forum üzerinden özel mesaj ile de belirtebilirsiniz.

Bu sadece bizim ismimiz değil diğer seo ile ilgilenen kişilerin isimleriyle de müşteriler kandırılmaya çalışılmaktadır. Sektörde ismi duyulan kişilermiş gibi kendilerini tanıtarak insanlarımızı ikna etmeye çabalamaktadırlar. Bir seo danışmanından bilgilerini aldıktan sonra kesinlikle:

* Ad Soyad
* Banka Hesap No (doğrulatmak için)
* Resmi sitesi var ise oradaki bilgiler ile kıyaslayın, karşılaştırın ve gerekirse resmi sitesi üzerinden ismi geçen kişinin o olup olmadığına dair uygun üslup ile bir mail atın.
* Referans verilen site sahipleri ile mutlaka görüşün, bu sektörde sahte referans verme olayı çok gerçekleşmektedir.
* Aynı şehirde ise ofisinizde görüşün. (Ofis olmasa bile yüzyüze olması önemlidir).
* Freelance olarak çalışan başarılı kişiler mevcuttur ancak şirket halinde bu işlemi gerçekleştiren seo danışmanları daha güvenilir olmaktadır ve şirket olunduğunda fatura alabilirsiniz. Ticaretinizin hem kanıtı hem de güvencesi elinizde olacaktır, dolandırılma riskiniz veyahut dolandırıldıktan sonra hakkınızı bulamama riskiniz azalmaktadır.

İnsanların emekleriyle oynamaya çalışan ve insanları kandırmaya çalışan bu kişilerin isteklerini asla yerine getirmeyin, emeklerinizi sahtekarlara kaptırmayın. Kulağıma bu konuda 1-2 şey geldiği için sizleri hem bilgilendirmek hem de uyarmak istedim. Herkese iyi çalışmalar dilerim.

+Not: Bu tarz dolandırıcılık yapanlar iyinet'i takip ediyordur (hatta 1 tanesinin üyeliğini bulmak üzereyim), onların da görüp herşeyin farkında olunduğunu bilmeleri dileğiyle...

Kaynak: http://www.seoliz.com/seo-danismanligi-kandirilmayin-duyuru.htm

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Cenk arkadaşıma katılıyorum, Malesef internet sektöründe en fazla dolandırıcılıkların yaşanmış ve yaşanılacağı tahmin edilen sektör SEO danışmanlığıdır. Bu konuda tüm arkadaşlarımızın dikkat etmesini tavsiye ederiz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5