İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Danışmanlığı Hakkında

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk olarak anlaşmalı referanslardan bahsetmek istiyorum.

Bu işe yeni atılmış heycanlı arkadaşlar,sağdan soldan ve arkadaşlarından aldığı

Hiçbir emek göstermediği,sanki o işi kendisi yapmış gibi anlaşmalı referansları size göstererek kandırabilir.

Siz siz olun ve her referansı araştırın,gerekirse whois çekerek site sahibine mail atın,sorun,soruşturun.

Eğer ortada kandırma olduğundan eminseniz de durumu ihbar edin.

Seo danışmanı adayınızın bilgilerini sınayın.

Ağzından laf almaya çalışın demiyorum ama ( bu hoş karşılanmaz )

Optimizasyon ve seo konusundaki tecrübeleri,bilgileri hakkında fikir sahibi olun.

İş biter bitmez seo danışmanınız ile ilişkiyi kesmeyin.

İş biter,site gerilemeye başlar,paranız ve zamanınız boş yere harcanmış olur.

Seo işi yapılır ve bitmez,seo danışmanı sitenin hedef kelimedeki gidişatını her zaman takip etmek zorundadır.

Şimdi de seo danışmanlığı hizmeti veren arkadaşlarımıza tavsiyeler ;

Kendinizi kullandırtmayın.

Üstünüzden hiçbir emek sarfetmeden komisyon almaya çalışacaklar çıkacaktır.

Tek yaptığı müşteri ile aranızda köprü görevi oluşturmak olmasına rağmen üstünüzden

En az sizin kazandığınız kadar kazanması mümkündür. :)

Böyle bir şeye izin vermeyin ve direkt müşteri ile iletişime geçin.

Müşterinizle ödeme planı çıkartın.

İş başlangıcı yarısı,iş bitimi kalan ücret şeklinde olabilir.

Fakat böyle durumlarda 2. ödemede sorun olmaması için müşteriden

Sabit telefon,adres ve ad soyad gibi temel bilgileri almayı unutmayın.

İngilizce makaleler okumaya ve güncel taktikleri takip etmeye devam edin.

Forums.digitalpoint.com ve webmasterworld.com siteleri işinizi görecektir. ;)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
backlink almaktan başka seo adına yaptıkların neler ?

aytuğcan

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Kendinizi kullandırtmayın.

Üstünüzden hiçbir emek sarfetmeden komisyon almaya çalışacaklar çıkacaktır.

Tek yaptığı müşteri ile aranızda köprü görevi oluşturmak olmasına rağmen üstünüzden

En az sizin kazandığınız kadar kazanması mümkündür. :)

Böyle bir şeye izin vermeyin ve direkt müşteri ile iletişime geçin.

Ben bunu hiç etik bulmadım açıkcası.Arz-talep işinde bu şekilde bir yaklaşımda bulunmak ve bunu önermek bile çok yanlış bence.

Müşterime seo konusunda 2 milyar teklif veririm, bu işide gelip sana yaptırırım, sanada 300 milyon veririm.Herşeyi baştan konuşurum sen tamam dersen işe başlarsın, benim ne kazandığımın senin sorunun olmaması lazım.Heleki, getirdiğim müşteriye ulaşıp, fiyat vermeye kalksan sanırım papaz oluruz :)

Sence dediğin etikmi aytuğ ?

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Aytuğ bu işte daha yenisin bence sadece işini yap millete öğüt verme...

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben veya benim gibi birçok arkadaş senin optimizasyon yapıyorum diye kastığın o kelimelere kasmasakta emin ol binlerce kat kaliteli sitelerle kapışarak yukarılara geliyoruz ve biz buna hala optimizasyon demedik, diyemiyoruz. Çünkü link kasmaktan başka birşey değil.

Benim bu konuda inancım şöyle, aşırıya kaçmadan nekadar kaliteli link toplarsan, siteninde title keyw. gibi head taglarıda nekadar siteyle iç içe alakalı kelimeler olursa dediğim gibi kaliteli linkide toplarsan çıkarsın.

Senin tek farkın aytuğ, fazla online olarak fazla link değişimi yapman emin ol.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben seo sadece yükselicek kelimeden link almak veya veya .asp?id=22 linkleri .ali-veli.html yapmakta bitmiyor bence.

Öncelikle
1- Açılcak sitenin içerik ile ilgili bir domain kullanılması öncelik taşır.
2- Siteyi tasarlarken veya içerik eklerken dışarıya link cıkışlarının en makül düzeyde olmasını saglamak.
3- Sayfalarda kullanılması gereken kelimelerin spam olarak algılanmamsı için cok fazla kullanmamak. ( oyun, oyun yükle, oyun indir, oyun cebe, ) bunun yerine ( oyun, yükle, indir, cepte ) Arama motoru zaten aramada "oyun indir" şeklinde aradıgında kelimeleri tamamlamaktadır. ( oyun, yükle, indir, cepte ) şeklinde bulacaktır.
4- Sayfa içeriğinde kullanılacak title - description - keywords ların özenle yazılmasını kesinlikle öneririm. Arama motorlarının istedikleri sayı ve şekilde eklenmesi gerekli fazla kelime ekleyeyim her kelimede cıkayım gibi algılamak hata olur.
5- Sayfa içeriği title - description - keywords bu eklentilerle uyum olması cok önem verilmesi şart.
6- Her siteden link almamanız en büyük etkendir. Alabiliyorsanız içieriğinizle min %50 olarak bile olsa uyum arayın.

Bu yukarıdaki bazı etkilere baglı kaldıgınız sürece sayfa uzantınız ?id=111 veya .ali-veli.html olmasını önemi yok ve her kelimede rekabette girmek zor degil.

Bu tabi kendi düşüncelerim ve fikirlerim mutlaka farklı düşüncedelerde olan kişiler vardır eger varsada paylaşmasını isterim. El elden üstündür.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
bence diyerek başlıyorum ve ;
1. domain yaşı ve aramalarda adının geçmesi
2. pr ve alexa derecesi
3. backlink (kasmadan, uçmadan)
4. meta, tag, keyword
5. özgün içerik (kopyala/yapıştır bile olsa bir iki özgün kelime)
6. atıfta bulunma, atıfta bulunulma
7. SEF uygulaması
8. no spam!
9. bol miktarda şans :)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
aytug sen tam bi aferin delisisin ya
açtığın her konuya yazdığın her mesaja ben neden sadece gülüyorum

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bence ceviz seviyeyi korumak ve tamamen tukenmemek adına doğru bir davranışta bulunmuş.
Bu yada o konu bir banlanma sebebimidir? Seviye ile ne alakası var, bir kişi yanlış biliyorsa yada farklı biliyorsa bu suç olamaz, herkesin farklı yöntemleri var.
Banlayan kişinin imzasındaki sitelere baktım, kendisi optimizasyon nedir biliyor ya laf atıyo millete

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Bence ceviz seviyeyi korumak ve tamamen tukenmemek adına doğru bir davranışta bulunmuş.

benim düşüncemde aksi yönde.
maça gelmedik ki ya da kahvede değiliz ki şutt gol penaltı korner diyelim.

hani dolandırıcı olur hırsız olur belki birisi kalkıp şuttt gitti diyebilir.

ama böyle bir yorumun ceviz forumlarında 3bin küsur mesaj atmış bir üyeden gelmesi hoş olmamış.

--

aytuğ senin konu pert oldu bu arada.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5