İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO dediğin nedir ki?

HDG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Konu başlığını görenler birden, SEO'suz size olur mu derler, fakat SEO kavramı ile ilgili bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum;

5 senedir web dünyasındayım ve birçok site sahibini tanıdım ve bunların çoğu SEO için o kadar para döküyorlar ki, site açıyorlar ve SEO yaptırıyorlar, bence amaç bu olmamalı.Örnek iyinet'i verelim, iyinet'e diyelim 1 hafta Google hiç girmeyecekmiş, yani indexlenme söz konusu olmayacak değilim, fakat iyinet'in takipçileri bu samimi ortama sırf site indexlenmedi diye girmemezlik yapar mı?

Yapar diyorsanız bence yanılıyorsunuz, zaten bir site açarken amacı SEO yaptırıp direk para kazanmak isteyenlerin işi çok zor, en azından o siteyi hergün kontrol eden, tasarımı için haftalarca kod yazan, sitesini sadece kendisinin olduğu için ilgilenen birisi ile direk SEO'yu yaptırıp para kazanmaya çalışan kişinin düşünceleri ve durumları çok farklıdır.

Benim demeye çalıştığım, site açın, ilgilenmeyin, SEO yaptırmayın falan kesinlikle değil.Demeye çalıştığım, site açarken sadece sizin olacağı için o siteyi açın, zaten el emeği göz nuru sözünü uygularsanız sitenizin büyümemesi olanaksız, ama site açıp direk SEO yaptırıp para kazanmak bana göre size iyi bir site sahibi imajını bırakmaz, başkaları "siteye bak vay be!" derler fakat onlar der bunu sadece, umarım anlatabilmişimdir..

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google der ki; Sitenizi arama motorları için değil ziyaretçileriniz için yapın.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Goole istese ortada seo diye birşey kalmaz...

Amacı siteleri yönlendirmektir ve internetide düzene sokan google dır bir kaç yerden çatlak verebiliyor gelişmeleri gerekiyor ama o da olucak artık aktif bir piyasa gelişmessen bitersin .Google da en iyisini yapan arama motoru...

Eqsilon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İşte Google'ın istediği de bu.

Yeni bir sektör oluştu.Sektörün tek sahibi sensin.

X

Xman

Misafir
Bu seo işi devletin sigara üretimine izin verip sonrada üzerine sağlığa zararlıdır yazdırması gibi birşey bence :D:D

DomainturkNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SEO uygulaması bence sitenin hangi alana yönelik olduğu tespit edilip yapılmalıdır. Bir ticari firmanın websayfası için seo düşünün? Birden tüm rakip firmaların önüne geçiyor! Firma, imalat yaptığı ürünün pazar payını ve müşterilerini bu yöntemle arttırabilir. Eskiden Adwords yetiyordu site sahiplerine şimdi kriz sebebiyle 1 kerelik seo ödemeleri tercih edebiliyorlar.

Bizim burdaki gördüğümüz SEO çoğunlukla hazır içerik sistemleri ile yapılmış ve kendisi için maddi gelir kaynağı oluşturmak amacıyla yapılanlardır.

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Düzen için seo, haksızlık için seo, çalışanla çalışmayan arasındaki fark için seo.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi