İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Dersleri:3 Google Nasıl İndex Alır ?

Detanx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Öncelikli olarak seo açısından önemli olan “indexlemek” terimi ne demektir onu açıklayalım.İndexleme: arama motorlarının botları aracılığıyla sitenizi kendi veritabanına kaydetmesidir.Şimdi google hangi yollarla index alır açıklayalım.

search_engines.jpg

Google arama motorunun bilinen 3 çeşit botu vardır.Bu botlar sitenize gerelerek burdaki verileri alıp google’ın veritabanına kaydederler.

Google’ın bilinenen 3 botu Adsense Botu, FreshBot ve DeepCrawl…

Adsense google’dan para kazanmak isteyen webmasterların sitelerinde içeriklerine göre reklam yapıp para kazandığı bir sistemdir.Tahmin edebiliceğiniz gibi Adsense Botu bu siteler içindir.Bu Bot içeriğe göre reklam yayınlamak için gelip siteyi denetleyen sistemdir.

Seo için önemli olan botlar ise FreshBot ve DeepCrawl botlarıdır.

Freshbot daha çok popüler ve yeni sayfalarla ilgilenir.Haber siteleri gibi siteler sık sık güncellendiği için google tarafından farkedilip 10 dakikada bir denetlenip indexlenirler.Diğer normal sitelere uğrama sıklığı ise güncel olması orantısıyla 1 yada 14 gün arasında değişmektedir.

DeepCrawl ise ayda bir sitenize uğrar ve sitenizdeki bütün bilgileri indexler.

Kısaca Google’ın çalışma prensibinden bahsettik.Diğer Seo Dersimizde görüşmek üzere.

İnternetten Para Kazanmak İstiyorsanız Doğru Adrestesiniz Demektedir :)

Kaynak Ve Daha Fazlası İçin Tıklayın...

Sezer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ellerine saglik paylastigin icin Tessekürler :)

Horoz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Seo dersleri için teşekkür ederiz. İndexlenme konunuzda botların isimlerini ve işlevlerini öğrendim. Peki kendi sitenizde seo çalışması niye yapmıyor sunuz?

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Sade bir anlatım,teşekkürler sağolun...

Detanx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Seo dersleri için teşekkür ederiz. İndexlenme konunuzda botların isimlerini ve işlevlerini öğrendim. Peki kendi sitenizde seo çalışması niye yapmıyor sunuz?

Web Sitem Daha doğrusu blogum oldukça Yeni Biraz konularımın Birikmesini beklediğimden dolayı .

esg1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Teşekkürler bilgiler için gerçekten bilmediğim bilgilerdi. Fakat para kazanmak adına değilde bilinmeyen şeyleri paylaşmak adına site kuruyorum, para kazanmak için aslında çok daha iyi yöntemlerde var bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5