SEO için 9 İçerik Optimizasyon Aracı

oxcakmak

0
İyinet Üyesi
Katılım
2 Ağustos 2018
Mesajlar
158
Reaction score
47
Konum
Kocaeli
Arama motoru optimizasyonundaki bağlamsal alaka düzeyi, bir web sitesindeki içeriğin arama yapan kişilerin kelimeleri ve cümleleriyle nasıl aynı hizada olduğunu gösterir ve en güçlü sıralama faktörlerinden biridir. Bununla birlikte, içeriğin neyle ilgisi olduğunu bulmak ve daha sonra bu içeriği optimize etmek zordur.

Neyse ki, teknoloji yardımcı olabilir. Aşağıdaki dokuz optimizasyon aracı sizi anahtar kelime araştırmadan optimize eder.

Bütünsel İçerik Araçları
seoClarity ve Searchmetrics, bu iki lider kurumsal SEO platformu, kapsamlı içerik ve optimizasyon özellikleri sunar. Her biri, bir anahtar kelimeye veya bir anahtar kelime kümesine dayanarak arama amacını anlamak için kendi tescilli, yapay zeka tabanlı algoritmasını kullanır.

Araçlar eksiksiz bir çözüm sunar. Hedeflemeye çalıştığınız anahtar kelimeler ve ifadeler için sitenizdeki hangi sayfaların optimize edilmesi gerektiğinin belirlenmesi ile başlar.

Her iki platform da, web analitiğinizi bağladığınızı düşünerek sıralamalardan ve gelir ziyaretlerinden SEO izleme özellikleri sunar. Ardından, SEO performans izleme araçlarına dayanarak, platformlar önce optimize edilecek sayfaları belirler.

Kopyanızdaki anahtar kelimeleri kullandığınızda, araçlar, her bir anahtar kelime için yineleme sayısını sayar ve size rakip sıralama sayfalarına göre bunların altında veya altında olup olmadığınızı gösterir. Hatta yazma kalitenizin ölçümlerini de içerir.

İçerik Veri Araçları
İçerik veri araçları, sitenizde bulunanlar hakkında bilgi sağlar, ancak bulmacanın en zor kısmı hakkında yardım sağlamaz ancak, sıralamak istediğiniz anahtar kelimelere ve ifadelere ve bu anahtar kelimelere bağlı sayfalara dayanarak hangi içeriğin dikkatinizi gerektirdiğini belirlemenize yardımcı olacak verileri belirlerler.

Moz Pro Sayfa İçi Optimizasyonu, ayda 79 dolardan başlayan Moz Pro aboneliğine dahil edildi ve ücretsiz deneme de sunar.

BrightEdge ContentIQ, abonelik maliyetine, genellikle ayda düşük binlerce kişiye sahip ve BrightEdge ücretsiz deneme sürümü sunmuyor.

SEO Yazma Aracı
Copywritely. Benzersizlik, dilbilgisi, okunabilirlik ve ritim gibi ölçümlere odaklanan bu yazma aracı, anahtar kelime doldurma için bir ölçüm içerir.

Ek olarak, Copywritely’nin “SERP Denetleyicisi”, belirttiğiniz anahtar kelimeler için sıralanan sayfalardan temel metriklerin ve anahtar kelimelerin bir listesini çeker. Yine bunlar, seoClarity ve Searchmetrics AI tabanlı, derinlemesine öğrenme yöntemlerine göre sıralanan sayfalardaki sözcüklerin ve cümlelerin tamamen tekrarlanmasına dayanır.

Ancak, fiyat çok daha küçük. Copywritely, 45 $ bir kerelik maliyet için bağımsız bir araç olarak veya temel özellikler için 17 ABD doları ve tüm ürün için 79 ABD doları tutarında aylık bir abonelik için kullanılabilir ve Copywritely beş kullanıcı için ücretsiz deneme sunar.

Genel Yazma Araçları
Yazım, dilbilgisi, stil ve ton geliştiren bir dizi araç var. Bu araçlar, SEO dışında, genel yazma becerilerinizi de geliştirir.

Ginger, tarayıcı tabanlı e-posta, anında mesajlaşma, Google Dokümanlar ve sosyal medyayı ücretsiz olarak optimize etmek için Chrome ve Safari ile bütünleşir. Microsoft Office entegrasyonuna ayda 10 ABD Doları yükseltin.

Grammarly, Ginger'a benzer. İOS ve Android klavye uygulamalarının yanı sıra Chrome ile ücretsiz bir entegrasyon sunar. Grammarly sürümünü Microsoft Office entegrasyonunu ayda 15 $ karşılığında yükseltebilirsiniz.

WordRake, Microsoft Office ve Outlook için otomatik bir kopya editörüdür. WordRake tarayıcı tabanlı bir sürüm sunmuyor. Geleneksel bir kopya düzenleme işaretlemesi hissine sahip olan WordRake, Microsoft ürünlerinde zaten bulunan yazım ve dil bilgisi özelliklerini sunar. Bir haftalık ücretsiz deneme sürümü ile fiyatlandırma yıllık 129 ABD Doları'ndan başlamaktadır.

MindMup. Bazen hepimiz, beynimizden ve temiz bir alana organize etmek için her şeyi boşaltmak için yardıma ihtiyacımız var. MindMup - evet, “Harita” değil “Mup” - bunun için görsel ve etkileşimli bir alan sağlar. Bazı düşünceler yazın ve sonra fikirleri bağlamak, görüntü eklemek ve ilişkisel gruplar ve ana hatlar oluşturmak için sürükleyip bırakın ya da sadece fikirler yüzeye çıkana kadar deney yapın. Temel araç ücretsizdir.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst