İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo İçin Ek site hazırlamanın önemi

eGorselegitim

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Merhabalar
Seo yapan arkadaşların genelde en büyük sıkıntılarından biri vakitlerinin olmayışı. Çünkü bir firmaya seo hizmeti vermek istediğinizde adamlar bir çok kelimede anında üst sıralara hemen çıkacaklarını zannederler ve sabırsız davranırlar. Sonuçta bir de elle tutulmayan görmedikleri bir hizmete para vermişler. Onları da anlamak lazım.
Ancak işin normalde gidişatı bu şekilde değil. Bir çok zaman yaptığımız seo işinde rakipler çok kuvvetli olabilir. Örneğin Bir emlak sitesi için seo yapıyorsanız karşınızda devasa rakipler vardır.
Bu gibi durumlarda iş yaptığınız kişiye bu durumu reel bir şekilde kabullendirmek önemlidir. En kalıcı ve ucuz maliyetli ancak süreci biraz uzun sürecek olan şey yan siteler yapmaktır.
1. Öncelikle güzel bir hosting firmasından çok siteyi barındırabileceğiniz bir hosting alın.
2. seo yaptığınız sitenin konusuyla ve anahtar kelimeleriyle alakalı 2-3 tane domain adı alın.
3. seo yaptığınız sitelerin rakiplerini iyi bir şekilde analiz edin. Bu sitelerin hepsinin Adwords anahtar kelime tahmin aracı ile en çok hit alan kelimelerini tespit edin.
4. Bu kelimelerle ilgili çok kaliteli olmasa da ortalama 300-400 kelime arası çok sayıda özgün makale yazdırın. Bunun için en iyi yöntem stajer bir öğrenci bulup bunu ucuz bir şekilde çözümlemek olabilir.
5. İlerleyen süreçte bu makaleleri haftada 3-4 tane olacak şekilde yaptığınız bu yan sitelere düzenli olarak ekleyin.
6. Daha sonra bu yan sitelere çok abartılı olmayacak şekilde ucuz fiyata tanıtım yazısı ve link satışı yapan (işin cılkını çıkartıp her tarafı xyz sitelerin makaleleri ile dolu olmayan) sitelerden bir miktar tanıtım yazısı ve link alın.
7. 1-2 ay sonra bu yan sitelere eklediğiniz her makaleden ana web sitenize günlük 2-3 tane link çıkışı yapabilirsiniz.

Örneğin
Yeni başladığım bir çalışma
Ana site
egitimdizayn com
yan site ise
zekaoyunoyuncak com/

yazdığım şeyleri bir çok kişi biliyordur ama umarım faydalı olmuştur.
herkese iyi çalışmalar..

ADM_iyi

0
Onaylı Üye
Reaction score
39
Teşekkürler. Evet genelde bildiğimiz konular ama bilmeyenler de vardır.

khalid

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba, ben hizmet verdiğim gayrimenkul hukuku sitesi için nasıl bir ek site yapabilirim sizce? yoğunluğum biraz fazla, bunu birine yaptırmanın maliyeti ne olur?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5