İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

İpucu SEO için önemli 10 Google Chrome eklentisi

Flamengo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
26
Google Chrome eklentileri ya da uzantıları diye ifade ettiğimiz Chrome tarayıcısına eklenen uygulamalar artık SEO ve web açısından vazgeçilmez hale geldi. Moz.com'da gördüğüm bir makaledeki bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. iyinet.com üyeleri olarak bundan böyle tüm interneti tarayıp, faydalı gördüğümüz ne varsa Türk ziyaretçilerin hizmetine sunmak istiyorum.

SEO açısından önemli ve webmasterler için de kolaylık sağlayabilecek önemli 10 Google Chrome eklentisi şöyle:

1. MozBar

SEOmoz, bu yüzden listenin başında olmasını bekleyebilirsiniz. Pro versiyonunu kulanmak istemeyenler için bu eklenti iş görebilecek kadar işlevsel. Ben de kendi blog sayfam için SEO moz eklentisini kullanıyorum.

2. SEO Site Araçları

SEO Site Araçları, SEO bilgilerinin herşey dahil bir güç merkezidir. 6 ana bölümden oluşmaktadır:

• Backlink Verileri
  • Sayfa Öğeleri
  • Sosyal medya değerleri
  • Sayfa Terimleri / Araçları
  • Sunucu / Etki Alanı Bilgisi
  • Öneriler
Eşsiz özellik ve geliştirmelerden bazıları, Google aramada etki alanlarınızı, Google web yöneticisi araçlarındaki trend verilerini ve Google Analytics’teki Sosyal Medya istatistiklerini vurgulamayı içerir. MOZbar'a yakın bir saniye, bu araç mutlak bir zorunluluktur.

3. Herhangi Bir Yere Not

Bu araca ilk haber veren ben miyim bilemiyorum. Ancak Chrome'dan nefret etseniz bile, bu araç her şeyi buna değer kılar. Basit, basit, ama çalışma şeklimi tamamen değiştirdi . Adından da anlaşılacağı gibi bir not bırakabilirsiniz ... bu doğru, her yerde. Herhangi bir sayfada, herhangi bir sitede ... bırakın ... tarayıcınızı kapatın ve 2 gün sonra tekrar gelin. Sadece ana sayfamda yeni anahtar kelimelerle hedeflemek istediğim bir not bıraktım ve Fantasy Football sayfamda bırakmam gereken tüm oyuncularla bir not bıraktım

4. Firebug

Kodunuzu veya rakip kodunuzu kullanarak aşağı ve kirli. Sıralamanızı artırabilecek tweaks ve etiketleri bulabileceksiniz. Yeni başlayanlar için değil, OKB uzmanı için mutlak bir zorunluluktur.

5. IE Sekmesi

Firefox’tan bir başka adres olan IE Sekmesi, IE kullanıyormuşsunuz gibi internette gezinmenizi sağlar. Sayfa uzantısını onaylamak, sıralamayı iki kez kontrol etmek veya Chrome'un bir sayfa yüklemeyle ilgili sorunu varsa, bu uzantıyı günde en az iki kez kullanıyorum.

6. SEO SERP

Bu aracı biraz buggy buldum. Ancak, işe yararlık var ve yakında sorunları çözeceklerinden eminim. Temel olarak yaptığı şey, arama sıralamanızı terim başına kontrol etmenizi sağlar. Çabuk ve basit, zaman zaman kontrol rütbesine bağımlı olan bizler için kesinlikle zaman kazandırıyor.

7. Goo.gl URL Kısaltıcı

Anında URL'leri kısaltın, tarihe ekleyin, sosyal medya ile bütünleştirin ... bunu daha fazla açıklamam gerekiyor mu? Bu bir zaman tasarrufu.

8. Ekran Yakalama (Google tarafından)

Artık CTRL + ALT + PRTSCN, Google tarafından sunulan bu basit araç, istediğiniz sayfanın bölümünü vurgulamanızı, görünür alanı vurgulamanızı veya tüm sayfayı vurgulamanızı sağlar (bunu PRTSCN ile yapamam - bildiğim gibi). Siz seçtikten sonra, not verin, vurgulayın, işaretleyin, istediğiniz şekilde işaretleyin ve sonra kırık bağlantıyı veya yanlış yazılmış anahtar kelimeyi bulamayan tembel iş arkadaşınıza e-postayla gönderin. Onları tokatlamak gibi ... kibarca.

9. Google Reader

Kabul edelim, SEO için bir sürü bilgi var, oldukça dinamik bir endüstri ve içinde kalmak için oyununuzun başında olmanız gerekiyor. Google okuyucu önemli bir araçtır

10. Odaklanmış Kal (Stay Focusd)

Fantasy Football'da Randy Moss'la kimin takas edeceğini bulmak için 3 saat harcadın mı? Hayır, ben de değil ... bu küçük araç her şeye rağmen yardımcı olacak. Bağlantı kurmanıza geri dönün, analitiklerinize geri dönün ve StayFocused. Tamam, dürüstlük zamanı ... Bu aracı devre dışı bıraktım ... ama yapmamalısın, harika ve düşündüğünden daha iyi çalışıyor.

Şu anda bildiğiniz gibi eminim ki orada bir sürü araç var ve Chrome ve uzantıları bunlardan sadece bir tanesiyken, denemeye değer olduklarını düşünüyorum ... ve hayır ... Bilmiyorum. Google için çalış. Tavsiyelerinizi de duymak isterim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5