sohbet odaları

SEO İçin Yazı Uzunluğu Nasıl Olmalı?

neleroluyo

Şen Üye
Bilgiler
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
32
Reaksiyon
17
Puanları
0
Şube
İstanbul
44 Aydır Üye
Yazı Uzunluğu Nasıl Olmalı

İçeriğin web sitenin SEO puanına olan etkisinden ve siteyi nasıl yükselişe geçirdiğinden bahsetmiştik. Bu yazı içerisinde ise, yazıların uzunluğunun nasıl tutulması gerektiğinden ve bu yazı uzunluğu içerisinde anahtar kelime oranının nasıl tutulması gerektiğinden bahsedeceğim.

  • Öncelikle yazı uzunluğunun fazla olması her zaman daha iyidir. Fakat bu yazı uzunluğu içerisinde gereksiz kelimeler, boş bilgiler var ise, bu sıralamanızı arttırıcı yönde etki yapmayacaktır. Yazınızı yeterince kaliteli bilgilerle, resimlerle donatmaya ve daha kaliteli içerik üretmeye çalışın. Direkt olarak yazı uzunluğuna odaklanmayın ve kelimelerinizi uzatmayın.
Ve bu konuda, yazılarınızın uzunluğunun ne kadar olması gerektiğini rakiplerinize bakarak ortalama belirleyebilirsiniz. Bu ortalamanın üstünde olmasına dikkat edin.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst