İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO ile ilgili sorularinizi Proje Orneklerimle Yanitlamaya Calisacagim

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba Arkadaslar,

SEO ile ilgili her turlu sorularinizi burdan bana bildiriniz. Araniza yeni katildim. Uzun suredir SEO Uzmanligi yapiyorum ve Turkiye ve Kanadanin bircok buyuk firmasi ile projelerimi tamamladim basariyla... Umarim size de bir sekilde yanitlarimla yardimci olabilirim...

Basarilar Herkese

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Google resim aramalarını değiştirdi
Ben de .htaccess ile hotlink koruma ekledim,
Google üzerinde resmi aç dendiğinde hata sayfasına yönlendiriyorum ziyaretçiyi.

Bu bende şimdilik ziyaretçi artışı sağladı
ancak
uzun vadede bu ne olur?

Google resim indexlemesi yapar mı, durdurur mu?
Hotlink korumada .htaccess için kullanılan koda (heryerde var) ilave neler ekleyebiliriz olumsuz bir durumla karşılaşmamak için?

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google resim logaritmasi tamamiyle alt text ile alakali bir durum, ziyaretci sayisinin senin yonlendirme yapman ile alakali oldugunu dusunmuyorum...

Eger sosyal aglardan pinteresti kullanirsan o tur seyler yapmana gerek kalmaz....

resim yukledigin zaman oncelikle resmin dosya adini, ve sitendeki alt text adini ayni tutup, pinterest de actigin board u = yukselmeye calistigin kelime ile ayni tutup site icindeki resmi pinlersen o sekilde yukselise gecebilirsin . . . Google da indexlenmesi kacinilmaz bir durum cunku pinterest tamamen resimler ile alakali bir sosyal agdir. Indexlenmemesi imkansiz oldugu gibi , tamamen kalici bir calisma haline gelecektir

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Pinterest kulanmadığım halde resimleri indexlemeye devam ettiğini görüyorum ancak bu indexleme önceki yazılara ait olanlar.
Yeni açılan konulardaki resimler henüz indexlenmemiş görünüyor.

örneğin google resimler bölümünde yaptığım; site:siteadı.com şeklinde yaptığım aramada, aralığı son 1 haftayı seçtiğimde, 1gün önce indexlenen resmin yazısı 5 gün önce yazılmış. Ki bu tarih benim .htaccess koruma koymadan önceki tarihi gösteriyor.

Öncesini sorarsanız, dikkatimi cezbedip resimlerin ne zaman indexlendiğini kontrol etmedim hiç :)

ve merak ettiğim, pintereste dahi yönlendirsem resimlerin gerçekte indexlenip indexlenmediği ve bunun devamının ne olacağı öngörüsü hali...

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
WP de var kullandıklarım arasında ...
Son yazdığım yazının, kısa sürede indexlenmiş olduğunu gördüğüm de var ancak resmi hala görünür değil

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Soru:
Google herhangi bir kelimeyi A ülkesinde filtreye alırken, B ülkesinde ilk sıralarda gösterir mi?

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hayir . . . ama siralarda sadece A ile B arasinda farkliliklar gosterir... VM aracindan sonuclari gorebilirsin... kelimeyi ayni tut sadece turkiye, global ve ingilizce ayarlarini degistir

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
WM aracı, ilk 100de sonuç vermeyen bir kelimeyi, ilk 500de baktığımda 40küsürlerde ...
Sağlıklı netice vermiyor.

Fİltreye girmiş bir kelimeden (yabancı ünlü adı), sayaçlara göre, google arama ile bir yerlerden hit geliyor
Onu anlamadım ...

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google analytics kullaniyor musun . . . ordan detaylari gorebilirsin. googlesiram(dot)com a da bak

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Hepsinde filtreli
Analytics beni olmayacak kelimelerde yukarılarda gösteriyor

Terazi lastik jimnastik kelimesinde yukarıda isem; terazi, lastik, jimnastik gibi kelimelerde de yukarıdaymışım da burdan ziyaretçi geliyormuş gibi kandırıp, huzuli yere adını verdiğiniz listelerde arattırıyor konumumu ...

MasterInSEO

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cevabi:

In-page Analytics is Inaccurate

The Google Analytics Overlay Report is inaccurate for a number of reasons. Here are three big ones,

It doesn’t track anything that doesn’t have an HREF element (a click on a form submit button or play button on a video for example)
It doesn’t track pages containing Flash
It can’t separate the number of clicks from different links that lead to the same location (UPDATE: Big thanks to Aaron Bradley from SEO Skeptic for pointing out that this solution will fix this problem in In-Page Analytics by adding some extra lines of code to your tracking script.)
The solution to this is simple — use Crazy Egg for your Overlay Reporting and you’ll also get the Heat Map, Confetti Map, Scroll Map and List View Reports.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google resim aramalarını değiştirdi
Ben de .htaccess ile hotlink koruma ekledim,
Google üzerinde resmi aç dendiğinde hata sayfasına yönlendiriyorum ziyaretçiyi.

Bu bende şimdilik ziyaretçi artışı sağladı
ancak
uzun vadede bu ne olur?

Google resim indexlemesi yapar mı, durdurur mu?
Hotlink korumada .htaccess için kullanılan koda (heryerde var) ilave neler ekleyebiliriz olumsuz bir durumla karşılaşmamak için?

[MENTION=5251]bilgi[/MENTION], fansshare.com yaklasimi yeni Google gorsel aramada gayet etkili. Bu yontemi bir dusun.
Senin yonteminde binlerce ziyaretcinin 404 sayfandan hizla gorsel aramaya tekrar donecegini hesaplarsan Google acisindan bu o gorsel sayfasi hakkinda kotu bir click data sinyali olusturacaktir. Bir sure sonra gorsel aramalarda geriye dusme ihtimalin var.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
[MENTION=5251]bilgi[/MENTION], fansshare.com yaklasimi yeni Google gorsel aramada gayet etkili. Bu yontemi bir dusun.
Senin yonteminde binlerce ziyaretcinin 404 sayfandan hizla gorsel aramaya tekrar donecegini hesaplarsan Google acisindan bu o gorsel sayfasi hakkinda kotu bir click data sinyali olusturacaktir. Bir sure sonra gorsel aramalarda geriye dusme ihtimalin var.
Adamlar güzel yapmış
yapmış da nasıl yapmış?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Cok sagol. Telefondan yaziyorum o yuden linki yapistiramadim.
fanshare sitesinde, google images'de "Orjinal görseli görüntüle" dediğinde site.com/resim.jpg adresi gösterilirken, yönlendirmesi ise site.com/konu-sayfa-adresi/ olarak değişiyor.
Görünen: http://fansshare.com/photos/minkakelly/minka-kelly-penny-781783965.jpg
Olan : http://fansshare.com/gallery/photos/277811/Minka-Kelly-Penny/
Aslında : http://[B]img23[/B].fansshare.com/photos/minkakelly/minka-kelly-penny-781783965.jpg

Fakat açıklamasını verdiğiniz ise http://fansshare.com/cached/?version=photos/minkakelly/minka-kelly-penny-781783965.jpg&rnd=7255

açıkcası uygulamasını anlayamadım, PHPciler anlar umarım

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
fanshare sitesinde, google images'de "Orjinal görseli görüntüle" dediğinde site.com/resim.jpg adresi gösterilirken, yönlendirmesi ise site.com/konu-sayfa-adresi/ olarak değişiyor.
Görünen: http://fansshare.com/photos/minkakelly/minka-kelly-penny-781783965.jpg
Olan : http://fansshare.com/gallery/photos/277811/Minka-Kelly-Penny/
Aslında : http://[B]img23[/B].fansshare.com/photos/minkakelly/minka-kelly-penny-781783965.jpg

Fakat açıklamasını verdiğiniz ise http://fansshare.com/cached/?version=photos/minkakelly/minka-kelly-penny-781783965.jpg&rnd=7255

açıkcası uygulamasını anlayamadım, PHPciler anlar umarım

Benim dikkat cekmek istedigim yonlendirme degil. Cok az kisi zaten "Orijinal Gorseli Goruntule" butonuna tikliyor. Bildigin gibi bu buton direkt gorselin tam adresi ile adres bardan goruntuleme yapiyor. Bu noktada artik olay Google'dan ciktigi icin istedigin gibi yonlendirme yapabilirsin ortada bir sihir yok.

Benim dikkat cekmek istedigim nokta gorselin thumbnail boyutlusuna tiklayip daha buyuk izlemeye gecen ziyaretciyi siteye cekebilmekte ve fansshare.com'un bunu nasil yaptigiydi. Bunun icin de fansshare.com buyuk gorseli karartip uzerine "Daha buyuk boyutta gormek icin tiklayin" yazmis. Bu gercekten ise yariyor. Gorsel karartildigi zaman renk skalasi bozuluyor ve mozaiklesiyor bu da gorselin orijinalini gorme ihtiyaci doguruyor; sonuc daha fazla ziyaretci sayfaya geliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5