İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Kitabı İçin Yoklama

Bu Kitabı Alırmısınız

• Kullanılan toplam oy
    17

WebProgramming

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar Bir Seo Kitabı çıkarmayı düşünüyorum Bu konuda kendi Makalelerimi ve çeşitli seo hakkında yazılmış makaleleri Derleyip Bir kitap haline getiricem ve bunun için bir yayın evi ile görüşmekteyim.Sizin Bu Kitabı alıp almıyacağını merak edip böyle bir konu açma gereği duydum.İçinde en can alıcı noktalar Olacak ve resimlerle görsellik katılacak. yaklaşık 500 Sayfa civarında olacak.

hasanyildiz84

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Güzel olur ancak 500 sayfa kitabın basım ve dağıtımı gözü doldururr yani cep yakar derece de olacaktır.Şöyle kabaca;

1000 adet bastırsanız ; 1000*20TL=20000 ( Kaça satacaksınız )
10000 adet bastırırsanız ; 10000*10=100 000 (Satış fiyatı makul olabilir AMA)

Eğer sponsor bulup yapabilirseniz ne ala aksi halde yatırımınıza değmeyecektir, bunun üzerine dağıtım maliyeti eklenecektir ki o da oldukça zor ve pahalı bir yöntem..
Başarılar

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Çok yeni üyesiniz, hangi bilgileri vereceksiniz yada bu bilgilerin doğrulu ne derece bize uyacak? Yada daha önceki başarılıarınız nelerdir ? Bunları bilmeden, basılan bir kitabı alırız dememiz çok zor değilmi sizcede ?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben seo konusunda bir kitabın satacağına inanmıyorum, çünkü seo dediğimiz olay bir programlama dili gibi değil kitapçıya gidip bir delphi kitabı alabiliriz sürüm sürüm farklılıklar gösterebilir ama seo konusu böyle birşey değil. Satılır belki Türkiye çapında 50-100 tane iyi reklamla.

SavaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Konuyu açan arkadaşı tanıyan var mı? Kimdir, necidir?

Ayrıca SEO için yazılacak 500 sayfaya para verecek kişinin aklından şüpheye düşerim. Ha SEO dediğimiz kavramın içinde binbir çeşit farklı uygulamalar mevcuttur o ayrı mesele de, temel mantığını kavrayan bir kişi için 500 sayfa ÇOOOOK fazla...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Merhaba Arkadaşlar Bir Seo Kitabı çıkarmayı düşünüyorum Bu konuda kendi Makalelerimi ve çeşitli seo hakkında yazılmış makaleleri Derleyip Bir kitap haline getiricem ve bunun için bir yayın evi ile görüşmekteyim.Sizin Bu Kitabı alıp almıyacağını merak edip böyle bir konu açma gereği duydum.İçinde en can alıcı noktalar Olacak ve resimlerle görsellik katılacak. yaklaşık 500 Sayfa civarında olacak.

Satar tabi neden satmasın. Ama bilgiler+resimler = 500 sayfa az olur. Bence bir sponsor ayarlayarak 1500-2000 sayfa olmalı ki içerik sağlam olsun.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben seo konusunda bir kitabın satacağına inanmıyorum, çünkü seo dediğimiz olay bir programlama dili gibi değil kitapçıya gidip bir delphi kitabı alabiliriz sürüm sürüm farklılıklar gösterebilir ama seo konusu böyle birşey değil. Satılır belki Türkiye çapında 50-100 tane iyi reklamla.

Bende tam tersini düşünüyorum fakat mevcut kitapların hiçbirinde bilimsel bir yaklaşım yok. Sizlere bir kitap önereyim "Web Mining - Applications and Techniques" birçok şeye bilimsel açıdan formülize ederek yaklaşılmış. Seo kitabı yazacak topluluk bu tarz ekitapları iyi analiz etmeli , sağdan soldan toplama bilgiler,veriler değil. Sayfalarca bir yöntemi anlatabilirsiniz ama ispat istendiğinde bunun ispatı olmaz derseniz yada ispatlayamazsanız o konuda hiçbirşey bilmiyorsunuz demektir

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bende tam tersini düşünüyorum fakat mevcut kitapların hiçbirinde bilimsel bir yaklaşım yok. Sizlere bir kitap önereyim "Web Mining - Applications and Techniques" birçok şeye bilimsel açıdan formülize ederek yaklaşılmış. Seo kitabı yazacak topluluk bu tarz ekitapları iyi analiz etmeli , sağdan soldan toplama bilgiler,veriler değil. Sayfalarca bir yöntemi anlatabilirsiniz ama ispat istendiğinde bunun ispatı olmaz derseniz yada ispatlayamazsanız o konuda hiçbirşey bilmiyorsunuz demektir

Selim Türkiye' de seo konusu biraz farklı yurt dışından, daha doğrusu amerikadaki algı ile Türkiye bir değil. Bu ne demek oluyor?
Amerikada seo konusu daha belirli kalıplara bağlı, düzgün kodlama, url rewrite gibi kalıplaşmış olgular mevcut. Ama Türkiye' de olay bu değil, biz sadece google' a dayalı optimizasyon önerilerini düşündüğümüz ve algıladığımız için durum farklı. Örneğin her seo uzmanının ortak görüşüdür bende öyle düşünüyorum, doğru html kodlaması, örümceklerin siteyi anlamasını kolaylaştırır fakat google böyle düşünmüyor, hatta bir seminerde google örümcekleri için html kodlamasının bir öneminin olmadığını açıklamıştı. Şimdi bunu biz Türkiye' de hizmet veren kişilere nasıl açıklarız? Yap ama google buna bakmıyor? Yani bizim seodan anladığımız daha farklı birşey, senin önerdiğin kitapta anlatılan da Türk webmasterini ilgilendirmiyor işte onu söylemek istiyorum, çünkü dışarıdan gelen istek ve tepkiler bu piyasadakileri böyle yönlendiriyor "google, google, google".

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5