İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Ne kadar gerekli?

ercan412

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Sahip olduğum forum sitesine(phpBB 3.0.0) daha önce seo mod kurmuştum kurulumu yaklaşık 45 dk sürdü ve sonrasında 1.5 saat hataları gidermek için çözüm aradım. Bazı nedenlerden dolayı seo kurulu sistemim çöktü, hatayı gideremediğim için elimdeki db ile sıfırdan kurulum yaptım, kurulumu yapalı yaklaşık 2 ay oldu ve google sitenin yeni url lerini indexine ekledi, şimdi seo kurmaya korkuyorum. Turkforum.net seo kullanmıyor mesela google da baya indexi var?
bende kullanmasam diyorum sizce bir sakıncası olur mu?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Seo kurmaz iseniz belki indexleme işlemi gerçekleşir. Zaten seo kurmanın amacı sadece indexletmek değildir. oluşan indexlerin de aranan kelimeler açısından google tarafından daha önemli kılınmasına sağlamaktır.

mesela aklınıza google da yaptığınız aramaları getiriniz. Çıkan sitelerin sonlarının .html vs.. olanlar öncelikli veya çoğunlukta olduğunu farkedersiniz. Yani bu kadar insanın, seo olayını boşuna uygulamadığı ortaya çıkartılabilir.

Siteniz daha yeniymiş. Seo olayını değierlendirmenizi tavsiye ederim.

Başarılar...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Eğer içerik özgünse, seoya gerek yok bence.Ama forum dediğiniz zaman, genelde hep aynı içerikler çıkar karşımıza.. O yüzden seonun yararı olacaktır.Ama olmazsada olmaz değildir asla..

Starsailor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sef url faydalıdır. url'de geçen sözcükler, sayfa içeriğiyle uyumlu ise, google bu tür sayfaları daha çok sever. ama seo her şey değildir. her şey olan, içeriktir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi