Seo İpucu Seo Nedir ?

burakisci

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Ekim 2011
Mesajlar
158
Reaction score
1
seo-150x125.jpg

Seo İngilizce olan "Search Engine Optimization" kelimesinin kısaltmasıdır , Türkçesi ise "Arama Motoru Optimizasyonu" demektir.Kısaca Seo'da ki temel amacımız arama motorlarında sitemizi istenilen kelimede yükseltmek , doğru kitleye ulaşmaktır.

Seo web siteleri için maden değerindedir.Günümüz de milyonlarca kişi internette arama motorlarında araştırma yaparken web sitenizin Seo sayesinde hedef kelimeniz de üst sıralara çıkması sizin için büyük bir avantajdır.
Doğru bir Seo sayesinde çok yüksek bir ziyaretçi sayısı yakalarsınız , çünkü Seo sayesinde siteniz arama sonuçlarında daha yüksekler de yer alır ve daha çok tıklanır.

Bu yazımız da "seo nedir" sorusuna cevap verdik , önümüzde ki yazılar da ise seo nasıl yapılır ve seo yapılırken nelere dikkat edilmeli sorularına cevap vereceğiz.

Kaynak : Güncel Seo Bilgileri ve Dersleri || Seo Nedir ?
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst