SEO Nedir?

cademkar

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
19 Mart 2019
Mesajlar
4
Reaction score
7
Konum
Mekke
SEO, organik arama motoru sonuçlarıyla web sitenize gelen trafik miktarını ve kalitesini artırmanın bir uygulaması olan Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

SEO içinde neleri sayabiliriz?

SEO'nun gerçekten ne anlama geldiğini anlamak için, bu cümleyi açalım ve parçalara ayıralım:
  • Trafik kalitesi: Dünyadaki tüm ziyaretçileri çekebilirsiniz, ancak sitenize geldiklerinde ne yapıyorlar? Hemen çıkıyorlar mı yoksa ihtiyaçlarını karşılıyorlar mı?
  • Trafik miktarı: Doğru insanları bu arama motoru sonuç sayfalarından (SERP'ler) tıkladığında, daha fazla trafik daha iyidir.
  • Organik sonuçlar: Reklamlar, birçok SERP’nin (Arama sonuçları sayfası) önemli bir bölümünü oluşturur. Organik trafik, reklam sonucu para ile alınmayan hittir.
SEO nasıl çalışır?
Bir arama motorunu, bir kutuya soru yazmak veya yazmak için ziyaret ettiğiniz bir web sitesi, Google, Yahoo !, Bing veya web sayfalarına verilen uzun bir bağlantı listesiyle sihirli bir şekilde yanıtladığınız arama motorunu düşünebilirsiniz. potansiyel olarak sorunuza cevap verebilir. Bu doğru. Ama hiç bu sihirli bağlantı listelerinin arkasında ne olduğunu düşünmeyi bıraktınız mı?

Nasıl çalışır: Google (veya kullandığınız herhangi bir arama motorunda), Internet’te bulabilecekleri tüm içeriklerle ilgili bilgileri toplayan ve toplayan bir tarayıcıya sahiptir. Tarayıcılar, tüm bu 1'leri ve 0'ları bir dizin oluşturmak için arama motoruna geri getirir. Bu dizin daha sonra tüm bu verileri sorgunuzla eşleştirmeye çalışan bir algoritmayla beslenir.

Moz araştırmalarına göre Google SEO'sunu etkileyen faktörler ve oranları şöyle:
moz analiz.gifSEO'nun bütün SE (arama motoru).
SEO’nun O bölümü - optimizasyon - tüm bu içeriği yazan ve sitelerine yerleştiren kişilerin bu içeriği karıştırdığı ve bu sitelerin arama motorlarının gördüklerini ve ulaşan kullanıcıları anlayabilmeleridir. Arama yoluyla gördüklerini seveceksiniz.

Optimizasyon birçok şekilde olabilir. Emin yapmaktan her şey başlık etiketleri ve meta açıklamalar bilgilendirici ve işaret doğru uzunluk hem iç bağlantıları övündüğünüz sayfalarına.

SEO öğrenmek
Sitemizin bu bölümü, SEO hakkında istediğiniz her şeyi öğrenmenize yardımcı olmak için burada. Konuyla ilgili tamamen yeniyseniz, en baştan başlayın ve SEO Başlangıç Kılavuzunu okuyun . Belirli bir konuyla ilgili tavsiyeye ihtiyacınız varsa, size uygun olan her yere kazın.
İşte genel bir bakış:

SEO dostu bir site oluşturmak
O SEO yürüyüşünü yapmaya başlamak için hazır olduğunuzda, bu SEO tekniklerini bir siteye, ister yeni ister eski olsun, bir siteye uygulama zamanı.
Bu sayfalar, SEO dostu bir alan adı seçmekten dahili bağlantılar için en iyi uygulamalara kadar her şeye başlamanıza yardımcı olacaktır .

İçerik ve ilgili işaretleme
Bir site, siz içeriğinize kadar gerçekten bir site değildir. Ancak içerik için SEO, kendi bölümüne verdiğimiz belirli belirli değişkenlere sahiptir. Anahtar kelime araştırması, SEO dostu kopyanın nasıl yazılacağı ve arama motorlarının içeriğinizin gerçekten ne hakkında olduğunu anlamalarına yardımcı olacak bir işaretleme türü hakkında merak ediyorsanız, buradan başlayın .
Site içi konular
İçeriğe ve ilgili işaretlemeye giderek, site içi konular hakkında çok şey öğrendiniz. Şimdi robots.txt hakkında teknik bilgi alma zamanı .

Link ile ilgili konular
Bağlantı metninden yeniden yönlendirmeye kadar bağlantılar hakkında bilmeniz gereken her şeyi derinleştirin . Nofollow'un nasıl ve ne zaman kullanılacağını ve konuk bloglamanın gerçekte ölü olup olmadığını anlamak için bu sayfa serisini okuyun. Daha fazla şeylerin bağlantı kurma tarafında (bağlantılar kazanarak sitenizdeki sıralamasını artırmak için çalışıyoruz) daha fazla iseniz, doğrudan Başlangıç Link Link Bina Kılavuzu'na gidin .

Diğer optimizasyon
Tebrikler! Günlük SEO içeri ve çıkışlarında usta oldunuz ve şimdi bazı ileri konular için hazırsınız. Tüm bu trafiğin dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) ile dönüşüm yapmak için mümkün olan en kolay süreye sahip olduğundan emin olun , sonra yerel SEO ile mikro seviyeye gidin veya o siteyi uluslararası SEO ile global hale getirin .

SEO'nun evrimi
Arama motoru algoritmaları sık sık değişir ve SEO taktikleri bu değişikliklere cevap olarak gelişir. Dolayısıyla, birileri size doğru gelmeyen SEO tavsiyesi veriyorsa, belirli konu sayfasına bakın.
 

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
404
Reaction score
86
Konum
Kahramanmaraş
SEO işi yapacak olanları teorik bilgi kadar belki de daha fazla uygulamaya ihtiyaçları vardır. Uygulama yaparak öğrenmek en iyisi, yazı için teşekkürler.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst