İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO önerileri

TheKorsans

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
Öneri 1 - Sitenizi basitleştirin.
Sitenizi fiyakalı , fazla görsel tasarım kullanarak karamsarlaştırmayın basit tutun sitenizi gelen üye sitenizde aradığını bulabilsin " Evet işte budur " diyebilsin ki sitenize devamlı girip birşeyler bulup birşeyler ekleyebilsin ve en önemlisi sevsin.

Öneri 2 - Sitenizi düzenleyin.
Bu öneriyi bir örnek ile gösteriyim. Bir markettesiniz kendinizi müşterinin yerine koyun.Ürünleri kategorize edip belli bir sıraya göre bir diziliş şekline göre düzenleyin rastgele yapmayın.Siz hiç ekmeklerin önünde deterjan ürünleri olduğunu gördünüzmü ? İnsanın içine sinmez aldığı ekmek " acaba ordan gelen kir ekmege yerleştimi yerleşmedimi ? " düşüncesinden o ekmegi yiyemez .Siz siz olun düzeni elden bırakmayın.

Öneri 3 - Sık sık bulunduğu yeri belirtin.

Mesela üye anasayfada anasayfadaki kısa kısa makale özetleri o anda üyeyi şaşırtabilir kendini makale içinde sanabilir. siz siz olun her zaman " Buradasınız Anasayfa " - " Bu konuyu okuyorsunuz : Seo teknikleri " gibi yerleri sık sık belirtin ki üye sitenizde kaybolmasın.

Öneri 4 - Sitenizi Googleye Tanıtın​
Siteniz için günlük / haftalık sitemap üretip google webmasters bölümüne yollamanız google için sitenizde rahat dolaşmasına sebeb olucaktır.Google botlarının sitenizde rahat dolaşmasının size getirisi iyi index iyi sıralamadır . Eğer içeriğiniz özgün , ve googlede pek yoksa aynı türden içerik çoğunlukla iyi noktalara gelmektedir.

Öneri 5 - Sitenizi kayıt ettirin.​
En çok bilinen web site dizini dmoz'a kayıtlı ise sitenizz google indexinizde artırcaktır , çünkü google dmoz dizinlerindeki siteleri daha çok sevmektedir sevmesinin nedeni dmoz çok elit bir dizindir her siteyi almaz çok fazla teste tâbi tutar.Pop-up reklamları , illegal paylaşım gibi haraketler dmozu aşırı etkiler ve buna orantıılı olarak googlede sitenizi pek sevmez. Bu arada unutmayalım ki googleden başka arama motorları var örnek yahoo . Her arama motoruna kayıt ettirmelisiniz ki arama motorlarında isminiz olsun indexiniz olsun hitiniz tavan yapsın :) .

Öneri 6 - Linklerinizi kısaltın.​
Linklerin uzunluğu karakter hataları arama motorları için çok büyük bir eleştiri noktasıdır.Linklerinizin hem iyi görünmesi için hemde googlenin sevmesi için kısa kalması en iyidir. Örnek olarak bir link veriyim : www.siteadresiniz.com/showthread?id464367.php linkimi güzel yoksa www.siteadresiniz.com/konu-seo_onerileri.php mi güzel :) Veya çoğu kişi forum ismini gözükmesini sağlayarak iyi birşey yaptığını düşünür ben onlara karşıyım /forum-google-opt-seo.php yazması yerine /f-89 yazması google için çok büyük bir avantajdır.

TheKorsans

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
Size göre verimsiz gelebilir ama hepsini dikkatle uygulayın. Bu yöntemleri chip seo eğitim setinde görmüştüm makaleye çevirdim . Görüşünüzü bildirdiğiniz için teşekkürler.

codegenerator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yazıya tamamiyle verimsiz demek doğru olmaz . Ama yazıyı chip te gördüm makale yaptım diyerek yüceltmekte doğru olmaz . Seo ya yeni başlayan arkadaşlar için güzel bir çalışma olarak değerlendirebiliriz . Fakat ileri seviye için yetersiz .. :) Herkese kolay gelsin seo günden güne değişen bir şeydir. burada yeniliklere açık olup . Yenilikleri takip etmek gerekmektedir. Seo için benim tavsiyem uzmanından bilgi almak yani google :) Google istediği şeyleri zaten kendisi söylüyor. Bunları yorumlamak daha doğru olur diye düşünüyorum . Herkese kolay gelsin.

TheKorsans

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
Bende zaten aşırı ileri seviye değilim :) orta düzeydeyim ben seoya başlarken kimse yardım felan etmedi bende yeni başlayanlara tavsiye açısından vermek istedim zaten orta düzey için bir makale yazabilirdim ama benim doğru bildiğim yanlışlarım varsa bunları dağıtmış olurum :) ... görüşlerinizi belirttiginiz için teşekkürler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eline sağlık. zaten Google SEO istemiyor, kalite ve doğallık istiyor...

arda71

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
artık bunlar klasik oldu bütün seo yazılarında aynı şeyler bunun yerine insanlara bu olayları nasıl yapacağını anlatabilirsiniz.yakınad böyle bir konu açmayı düşünüyorum.
emeğinize sağlık.

TheKorsans

0
Yasakli Uye
Reaction score
4
Uygulamak basit :) ileride böyle bir makaleye atılıcağım planlama felan yapıyorum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5