İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO Programları Ve Yararlı Araçlar

Nightwall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Bazı Backlink programlarının ve SEO yaparken faydası olabilecek programların listesini oluşturayim dedim.

1. Scrape Box (indirimli satın almak için)
2. Senuke X
3. AMR
4. Magic Submitter
5. Sick Submitter (kullanımı ve demo versiyonu)
6. Xrumer
7. Mini Xrumer (indir)
8. Comment Blaster (indir)
9. Comment Kahuna
10. Tua Mamma (indir)
11. The Litte Portative Commenter
12. Xgen SEO
13. Bookmarking Demon
14. SEO Link Robot
15. ZennoPoster
16. Instant Backlink Monster (indir)
17. Article Spinner
18. Spinner Chief (indir)
19. Article Rewrite Assistant (indir)
20. The Best Spinner
21. Magic Article Rewrite
22. Rapid Rewriter
23. Directory Power Submitter (demo versiyonunu indir)
24. Article Submitter
25. Market Samurai
26. Traffic Travis (indir)
27. Rank Builder
28. Backlink Profit Monster
29. SEOmetrico

Kullandığım ve yararlı bulduğum bazı programlar, eklentiler ve online araçlar:

Article Spinner

İngilizce makalelerdeki kelimeleri rastgele eş anlamlılarıyla değiştirerek ortaya özgün bir makale çıkaran ve değişmesini istemediğiniz kelimeleri belirleyebildiğiniz ücretli bir yazılımdır. Bu işlem cümlelerde mantık bırakmasada, makaleyi özgünlük oranı yüksek olacak şekilde spinlediği takdirde google'ın gözünde özgün bir içeriğe sahip olmuş olursunuz. Bu işlem daha çok makale sitelerinden veya açtığınız ücretsiz bloglardan özgün makale içinde anchor text ile sitenize backlink alırken işe yarayabilir. İki makaleyi birbiriyle karşılaştırıp özgünlük oranını görebileceğiniz ücretli bir program da var. (Dupefree Pro)

SEO Pressor

İçeriği girdikten sonra hedef kelimenizle alakalı sayfa içi optimizasyon skorunuzu ve keyword density'i gösteren ücretli bir wordpress eklentisi. Aynı zamanda seçtiğiniz anahtar kelimenizi makale içinde otomatik olarak h1-h2-h3 etiketi, bold, italik, kalın ve resim alttagı olarak ayarlıyor.

Directory Power Submitter

Bu program ile sitenizi 4540 adet dizine otomatik olarak gönderebilirsiniz.

AMR (Article Marketing Robot)

Yazdığınız makaleyi binlerce makale sitesine göndermeye yarayan ücretli bir program.

Backlink Watch

Rakiplerin backlinklerini takip etmek için en iyi araçlardan biri.

SeoQuake

Bir sitenin tek tıkla Pr değerini, index sayısını, alexa rankını, who is bilgilerini ve bulunduğunuz sayfadaki anahtar kelime yoğunluk oranını görebileceğiniz bir mozilla firefox eklentisi.

Backlink 2 RSS

RSSleri birleştirmeye yarayan bir araç.

Bulk Ping

Toplu pingletmek için iyi bir site. Aynı zamanda bir RSS'yi 28 RSS dizinine otomatik olarak gönderebilirsiniz.

Ping.fm

Linkleri toplu olarak sosyal imleme sitelerine göndermeye yarar. Sitenizin RSS adresini eklerseniz siz konu girdikçe otomatik gönderir.

Google Adwords - Keyword Tool

Anahtar kelime öneren ve kelimenin aylık aranma hacmini gösteren bir araç.

Sizde bunların dışında SEO yaparken işe yarar dediğiniz programları, online araçları ve eklentileri bu konu altından paylaşabilirsiniz.

Görevlerinide kısa kısa açıklarsanız güzel olur :)

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
süper bir liste olmuş ellerine sağlık dostum :) içlerinden bazıları arşivimde vardı zaten, yenilerini de öğrenmiş olduk :)

Nightwall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
5. Sick Submitter

kesinlikle önermem ucuz olmasına rağmen mail oluşturup bilgileri program'a girmek dahi manuel , sağlam bir işlev yaptığını düşünmüyorum.

Nightwall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
5. Sick Submitter

kesinlikle önermem ucuz olmasına rağmen mail oluşturup bilgileri program'a girmek dahi manuel , sağlam bir işlev yaptığını düşünmüyorum.

Bende sıkıldım o programdan. Bu aralar scrapebox aldım birazda yorum backlink deneyeceğim. Hala en çok tercih edilen backlink çeşidi. Program güzel işliyor ama iyi bir blog listesi oluşturmak mesele.

Sıralamamı kontrol ederken o siteyi kullanırım. Güzel
http://wmaraci.com/google-sira-bulucu

carisma-seo

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
bir seo araçları vardır bir de seo aracısı vardır:) uğraşmayın bunlarla arkadaşlar her işi ehline bırakın.
gelin istediğiniz sitenizi bir haftada ilk sayfaya getireyim. üstelik bir ticari işletme iseniz, getirmeden en ufak ücret de talep etmem.
geldikten sonra 3 ay garanti veririm, siteniz muhtemelen çok daha fazla kalır ilk sayfada belki yıllarca ama benim sorumluluğumun bir sınırı olsun diye 3 ay diyorum..
PM'den mesaj atarsanız yardımcı olurum.

oyunhatasi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel paylaşımlar ama programlar sonradan siteye bir zarar vermesin örneğin Alexa mr ilk başlarda siteyi yüksek tutuyor fakat sonradan Alexa değeriniz birden düşüyor.

kazancklavuzu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
magiz submitter bir aralar elimde vardı. Ama çok karışık diye uğraşmamıştım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5