İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Programları Zararlı mı?

sefagedik

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
seo-programlari-150x150.png

Seo Programları Zararlı mı? başlıklı makalemde siz değerli ziyaretçilerimize Seo Programlarının siteye zararlarından bahsedeceğim. Öncelikle, bilmeyenler için Seo’nun ne anlama geldiğini açıklayalım;

Seo; Search engine optimization, Türkçe çevirisi arama motoru optimizasyonudur. Dahada açıklayıcı bir dil kullanırsak; Bir Web sitesini arama motorlarında üst sıralara taşımak için yapılan işlemlere Seo denir. Web sitesini uğraş göstermeden, illegal bir şekilde üst sıralara çıkartan programlara ise Seo Programları denir. Peki gelelim asıl konumuza. Bu Seo programlarını kullanmak sitemiz açısından iyi midir? yoksa kötü müdür? Bu soruyu sizlere bir örnekle izah edelim.
Siz değerli ziyaretçilerimiz, bir alışveriş yaparken organik mi yoksa GDO’lu ürünlerimi tercih edersiniz. Tabi ki de organik ürünleri tercih edersiniz. Arama motorları da Seo’nuzun organik olmasını istiyor. Seo programları sayesinde kısa sürede başarı elde edebilirsiniz ancak orta ve uzun vadede Seo programlarının sizlere hiç bir faydası dokunmaz.
Sizlere önerimiz her zaman organik çalışmalar yapmanız ve asla Seo programı adı altında kullanılan programları kullanmayınız.

Kaynak:http://www.makaleyazarlari.com/seo-programlari-zararli-mi

sefagedik

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Özür dilerim yani kendi sitemde ki yazıyı buraya yapıştırmak olmasın diye kısa birşey yazayım demiştim

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yaziniza katiliyorum ama biraz daha orneklerle gelistirilebilir. Bir de su noktayi not etmek istiyorum; su iki tanimin duzeltilmesi lazim.

Bir Web sitesini arama motorlarında üst sıralara taşımak için yapılan işlemlere Seo denir. Web sitesini uğraş göstermeden, illegal bir şekilde üst sıralara çıkartan programlara ise Seo Programları denir.

Aslinda;
* SEO, bir sitenin arama motoru deneyimini yukseltmek icin kullanilan yol ve yontemlerdir. Nedir bunlar mesela? Sitenin botlar tarafindan linklerin takip edilerek rahat gezinebilmesi, her sayfanin ozgun baslik ve sayfa aciklamasinin olmasi, ziyaretcilerin sitenizi bulmak icin arayacagi kelimelerin site sayfalarinda/makalelerde gecmesi vs vs.
* SEO Programi ise bir sitenin SEO eksikliklerinin belirlenmesinde kullanilir.

Simdi diyebilirsiniz ki SEOyu biz boyle bilmiyorduk. Evet dogrudur, cogu kisinin bildigi SEO spam metodlardan olusur. Ve cogu SEO programinin da spam metodlari uyguladigini soyleyebiliriz; bu yuzden yaziniza katiliyorum.

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
SEO negatif bir şey değildir.
Genelde bir çok kişi (özellikle halkımız) bu SEO'yu nasıl bir hale getirsemde arama motorunu kandırıp daha çok trafik çeksem derdinde olduğundan, zararlı bir işlemmiş gibi algılanmasına sebeb olmuştur.

Bende uzun süredir search teknolojileri üzerine çalıştığımdan dolayı SEO'nun arama motorları üzerinde de çok önemli etkisi olduğunu söyleyebilirim. Sitemap'leri çıkartılmış. Düzgün Title ve Description alanlarına sahip, URL'leri sadece konu ile ilgili keyword'ler içeriyorsa ve iç/dış linkleme haritası kendi site türü ile alakalı ise iyi bir skor elde edeceği kesindir. Bu durumda üst sıralarda çıkmasıda daha kolaydır.

Günümüzdeki arama motorlarını kandırabilmek, eskisi kadar kolay değildir. Teknolojinin standartlarından dolayı bir takım zaaflar hala mevcuttur fakat yaygın olarak suistimali mümkün değildir ve güvenlik önlemleri çok sıkıdır.

Ayrıca bu tanımınıza da katılmıyorum.

Web sitesini uğraş göstermeden, illegal bir şekilde üst sıralara çıkartan programlara ise Seo Programları denir.

erkin0007

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SEO negatif bir şey değildir.
Genelde bir çok kişi (özellikle halkımız) bu SEO'yu nasıl bir hale getirsemde arama motorunu kandırıp daha çok trafik çeksem derdinde olduğundan, zararlı bir işlemmiş gibi algılanmasına sebeb olmuştur.

Bende uzun süredir search teknolojileri üzerine çalıştığımdan dolayı SEO'nun arama motorları üzerinde de çok önemli etkisi olduğunu söyleyebilirim. Sitemap'leri çıkartılmış. Düzgün Title ve Description alanlarına sahip, URL'leri sadece konu ile ilgili keyword'ler içeriyorsa ve iç/dış linkleme haritası kendi site türü ile alakalı ise iyi bir skor elde edeceği kesindir. Bu durumda üst sıralarda çıkmasıda daha kolaydır.

Günümüzdeki arama motorlarını kandırabilmek, eskisi kadar kolay değildir. Teknolojinin standartlarından dolayı bir takım zaaflar hala mevcuttur fakat yaygın olarak suistimali mümkün değildir ve güvenlik önlemleri çok sıkıdır.

Ayrıca bu tanımınıza da katılmıyorum.
peki alıntı bir site yani geneli alıntı yada site içeriği derlenerek özgünleştirilmeye çalışılmışsa.bu durumda seonun nasıl etkisi olur.yan ben internette bir başlığı belirleyip sitelerden o başlıkla ilgili makaleleri alıp o başlığıkla ilgili jenerik domainde paylaşırsam ,harika bi seo ile
ne olur?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5