İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Uyumlu Makale İçin Doğru Anahtar Bulma

hukukçupsikolog

Onaylı Üye
Katılım
3 Şubat 2019
Mesajlar
79
Reaction score
29
İnternet sitelerinin ilgi çekebilmesi kaliteli içerik üretimlerinden geçer. Ancak içerikler ne kadar kaliteli olursa olsun, okuyucuya ulaşmadığı müddetçe yeterli etkiyi yaratmaz. Kullanıcıların bu içeriklere ulaşması, site içindeki metinlerin arama motoru optimizasyonu (SEO) kuralları doğrultusunda hazırlanması gerekir. Seo uyumlu makalelerde şeklin nasıl olacağı, anahtar kelimenin kaç adet girileceği, metnin neresinde ve hangi aralıklarla kullanılacağı gibi hususlar da SEO kapsamındadır. Ama öncelikle doğru anahtar kelimeleri bulmak gerekmektedir. Anahtar kelimeleri bulmanın bazı kolay yolları şöyledir:

  • Google Önerileri: Metnin ana konusu ile ilgili Google’a birkaç harf ya da kelime yazınca bu konu ile alakalı yüksek aranma yüzdesi yakalamış öneriler çıkacaktır. Otomatik olarak çıkan bu kelime grupları SEO’ya uygundur.
  • Ubersuggest Uygulaması: Bu uygulama vasıtası ile metnin ana temasındaki kelimelerin farklı ihtimalleri belirli düzen halinde gösterilir.
  • Google Aramaları: Google’da bir arama yapıldığı zaman, sayfanın en alt tarafından öneriler bulunur. Bu öneriler genellikle aynı konu ile ilgili kullanıcıların arattığı kelimelerdir. Bunlar Seo uyumlu makale için oldukça elverişlidir.
  • Google Trends: En efektif Seo araçlarından birisidir. Belirli bir bölge ve zamandaki meşhur aramaları sayılarıyla birlikte gösteren Google Trends verileri kullanıldığı takdirde en doğru anahtar kelimelere de ulaşılmış olacaktır.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst