sohbet odaları

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

neleroluyo

Şen Üye
Bilgiler
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
32
Reaksiyon
17
Puanları
0
Şube
İstanbul
44 Aydır Üye
Bu yazım içerisinde sizlere SEO uyumlu bir makale yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Öncelikle SEO uyumlu bir makale demek, kullanıcılar için yararlı makale demektir.
* O yüzden önceliğiniz her zaman yazınızı bilgiyle doldurmak olmalıdır. Fakat dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar da bulunmakta.
Yazı Uzunluğu
Yazı Uzunluğunun Önemi ile alakalı bir yazıyı da paylaşmıştım. Rakiplerinizin makalelerini inceleyip onların yazı uzunluğunun kat kat fazlasını yazmaya çalışın. Çünkü uzun yazı daha fazla anahtar kelime, daha fazla link çıkışı demektir.
Link Çıkışları
Google, Wikipedi tarzı sitelere link çıkışı yapmak yazınızın kaliteli olduğu izlenimini verir. Bu yüzden abartmayacak şekilde (100 kelimede 2 defa) link çıkışı yapabilirsiniz.
Resim, Medya içeriği
Yazı içerisine yararlı olduğunu düşündüğünüz resimleri, videoları ekleyerek zenginleştirmeniz çok işinize yarayacaktır.
Resimleri Optimize Ederek Yüklemek
Resimleri yüklerken kaliteyi düşürmek, resmin altyazısına konu içeriğiyle alakalı şeyler girmek ve resmi daha küçük boyutlu uzantılarla kaydetmek yazının kalitesini arttırmaktadır.
Anahtar Kelime Seçimi
Anahtar kelimeleri seçerken kullanıcıların ne arayacağını düşünün ve google'ın hizmetlerinden faydalanın. En çok arama hacmi olan değil de, rekabetin düşük olduğu kelimelere odaklanın. Çok büyük sitelerde yarışamayabilirsiniz.

Bu listeyi daha da uzatabiliriz. Ve yazının başında da belirttiğim gibi kullanıcılara yararlı olacak içerik hazırlamaya çalışın ve dediklerimi de uygulayın. Yazılarınızı girerken her gün düzenli ve aynı saatte girmeye dikkat edin. Gerekirse zamanlayın.

YAZAR: MİRAN EKMEN
 
Son düzenleme:
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst