İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Uyumlu Makale

seohocam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google yaptığı güncellemeler ile sürekli daha mantıklı ve kaliteli sonuçları zirvede göstermeye çalışıyor. Geçmişten günümüze baktığımızda bir zamanlar en çok backlink alan site ilk sıralarda listeleniyordu ancak google daha iyi bir verim sunabilmek için artık sadece backlink e değil beraberinde yüzlerce detayı da göz önünde bulunduruyor.

Yeni nesil SEO ile artık sitelerin içeriği de google sıralamasında en büyük etkiyi eden faktörlerden biri. İçeriği ne kadar seo uyumlu yazarsanız üst sıralarda listelenme şansınız daha yüksek olur. Ancak şunu unutmayın ; Google ziyaretciye fayda sağlayan siteleri üst sıralarda listeler ve eğer google’da ilk sıralarda bulunmak istiyorsanız amacınız google’ı kandırmak değil ziyaretciye daha fazla fayda sağlamak olmalıdır. Google sizin sitenize giriş yapan ziyaretcilerin nasıl davrandığını , nerelere tıkladığını , sayfada kaç saniye kaldığı gibi belkide yüzlerce detayı rahatlıkla inceleyebiliyor. Eğer sizin siteniz kullanıcıya verimli sonuç verebiliyorsa google bunu farkeder ve sitenizi daha üst sıralara çıkartır zaten.

Ama bu ” ben güzel yazıyorum faydalı yazıyorum tamam başka birşey yapmama gerek yok hadi google beni ilk sayfaya koysun” demek değildir . Elbet te makaleyi faydalı yazarkende dikkat etmemiz gereken bazı unsurlar mevcuttur. Sonuçta google bir yazılım ve listeleme yaparken içerikteki bazı detayları inceliyor , işte o detayları size bahsederek nasıl seo uyumlu makale yazılır onu sizlere öğreteceğim.

Başlık

Başlık anahtar kelime ile başlamalı

Başlık içerik ile alakalı olmalı

Başlık 66 karakterden daha kısa olmalı

URL Yapısı

Oluşturacağınız link yapısında anahtar kelimeniz bulunmalı

Ayrıca mutlaka URL Optimizasyonu başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

Makale İçerisinde Başlık Etiketi Kullanımı

Makale başlığı H1 etiketi ile oluşturulmalı

Kritik anahtar kelimeler H2 etiketi ile belirtilmeli

Önemli anahtar kelimeler H3 ile belirtilmeli

Başlık etiketlerini kullanırken maximum seo etkisi alabilmek için Heading Etiketleri ile Seo başlıklı makalemizi okumanızı öneririm.

Seo Dostu Resimler Kullanın

İçerik içerisinde kullanacağınız resimler mutlaka alt etiketine sahip olmalıdır.

Alt etiketi anahtar kelimeden oluşmalıdır.

Resimlere anahtar kelime ile başlık oluşturarak o kelimede de yükselme sağlanabilir.

WordPress kullananlar için bu kuralları otomatik olarak gerçekleştiren Resimlere alt etiketi verme eklentisi mevcut şiddetle tavsiye ediyorum.

İçerik Yazarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İçerik oluştururken minumum 250 kelime ve üstü makaleler oluşturunuz.

Makale içerisinde kullanacağınız anahtar kelime sayısı %4′ü geçmemelidir. Yani 100 kelimelik bir makale için 4 anahtar kelime.

Kritik anahtar kelimeler içeriğin ilk 50 kelimesi arasında bulunmalıdır.

Anahtar kelimeler kalın , italik veya renkli yazılarak dikkat çekecek şeklinde belirtilmelidir.

Özgün İçerik Yazın !

Google asla kopyala yapıştır içerikleri sevmez hatta bazı durumlarda siteleri cezalandırır. Google’da yükselmek için tamamen sizin düşüncelerinizi barındıran kimseden alıntı olmayan özgün içerikler yazın. Seo için özgün içerik yazmak belkide en büyük önemli çalışmalardan birisi olarak gözüküyor.

Özgün İçerik Yazmanın Faydaları Nelerdir ? başlıklı konumuzu okumalısınız.

Seo hakkında daha fazla bilgi için kaynak siteyi ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim :)

KAYNAK : http://emrekidir.com.tr/seo-dersleri/seo-uyumlu-makale-nasil-yazilir/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5