SEO ve PPC İçin Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılır?

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
404
Reaction score
86
Konum
Kahramanmaraş
SEO ve PPC için içerik ve metin yazarlığı oluşturmak için kanıtlanmış en iyi uygulamalardan biri, uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanmaktır. İçeriğinizin gerçek kullanıcı sorgularını yanıtlamasını sağlar.

SEO için uzun kuyruk anahtar kelimeler kullanırken, anahtar kelimelerinizi başlıklarınıza ve makalelerinizin meta açıklamalarına dahil etmelisiniz. Ayrıca, sayfanızdaki ana başlıkta, alakalı anahtar kelimeler ve bunların eş anlamlılarını (veya semantik anahtar kelimeleri), başlıklar ve resim alt etiketlerini eklemeyi de unutmamalısınız. Anahtar kelime yoğunluğu konusunda çok düşünmenize gerek yok . Bunun yerine, Google anahtar kelimelerinin yalnızca metninizi okuyan insanlar için anlamlı olduğu durumlarda kullanılması gerektiğini unutmayın.

PPC reklamcılığı yapıyorsanız, uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmaktan büyük ölçüde yararlanabilirsiniz. Nişiniz rekabetçi ise ve tıklama başı maliyet (TBM) yüksekse, seçilen uzun kuyruk anahtar kelimeleri hedefleyecek odaklı reklamlar oluşturabilirsiniz. Büyük ihtimalle, bu taktik, reklamlarınız için daha yüksek tıklama oranı (TO) ve kalite puanı ile sonuçlanacaktır.

Birçok deneyimli reklamveren tarafından rekabetçi nişlerde başarılı olmak için kullanılan diğer bir taktik ise, Google otomatik tamamlama öğesinden uzun kuyruk anahtar kelimeler bulmak ve bunları reklam kampanyalarına negatif anahtar kelimeler olarak eklemek. Sonuç olarak, istenmeyen gösterimlerin ve tıklamaların reklamlarınızın performansını etkilemeyeceğinden emin olabilirsiniz.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst