İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO’ya Uygun, SEO Dostu Makale Nasıl Yazılır?

WebmasterEgitim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bloglar da yapılan hataların en başında gelenlerden birisi Seoya uygun yazılmayan makalelerdir.

Seoya uygun yazılan makaleler aslında sizi bir adım öne geçirmektedir. Ben yaptığım denemelerle ve de tecrübelerimle beraber SEO’ya Uygun, SEO Dostu Makale Nasıl Yazılır? makalesini hazırladım.
SEO’ya Uygun, SEO Dostu Makale Nasıl Yazılır?

Öncelikle sitenizin seo ayarlarının tam bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yaptığınız paylaşımların, yazdığınız makalelerin kesinlikle site başlığınız, açıklamanız ve anahtar kelimeleriniz ile uyuşması gerekmektedir.
Google yazım hatalarına ve imla kurallarına çok dikkat etmektedir. Bunun için mümkünse yazınızda bir kesme işaretini bile yanlış kullanmamaya dikkat edin. Her şeyi yerinde kullanmalısınız.
Boş paragraf yazıp alanı büyültmeyin. Şayet boş paragraf yaptığınız zaman hem Google sıkılır, hem de okuyucu. Bu sizin hem googleden kaybetmenizi, hem de takipçi kaybetmenize yol açar.
Konu içerisinde makale başlığınızı sık sık kullanınız. Sadece kullanmakla kalmayınız ve <h1></h1> etiketleri, kalın,italik,bold türlerini ve renkleride kullanınız. Bu durum sizin google tarafından üst sıralara atılmanıza neden olacaktır.
Konuyu fazla uzatmayın ve konudan fazla kopmayın. Bu durum ziyaretçileride yoracaktır ve sıkacaktır.
Etiketlerini tam olarak konuyla doğru orantılı koyun.
Konu açıklamanızı eklemeyi unutmayın.
Kesinlikle Google gibi getir uygulamasını kullanın. Bu üst sıraları daha erkene alacaktır.

Alıntıdır:http://www.kemalkucuk.net/seoya-uygun-seo-dostu-makale-nasil-yazilir.html

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5