İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ekli dosyayı görüntüle 5016

Ekli dosyayı görüntüle 5017

Seocu
Size nasıl yardımcı olacağımızı biliyoruz. Son trendleri takip ediyoruz. Sitenizin içeriğini düzelteceğiz. Hataları düzelteceğiz. Sitenizin içeriğini güncelleştireceğiz. Sitenizi arama motorunda yükselteceğiz. Size yeni müşteriler bulacağız....

SEO Öncesi ve Sonrası

Ekli dosyayı görüntüle 5018

SEO'nun Bedeli

Ekli dosyayı görüntüle 5019
Ekli dosyayı görüntüle 5020
Ekli dosyayı görüntüle 5021

Özgün içerikli kaliteli sitelerin durumu

Ekli dosyayı görüntüle 5027

SEO'lu siteler

Ekli dosyayı görüntüle 5023

SEO'suz siteler

Ekli dosyayı görüntüle 5024

SEO
Ekli dosyayı görüntüle 5025

SEO şirketi
SEO dünyanızı değiştirir. SEO size yeni bir dünya oluşturur. Başarılı bir gelecek için bizi tercih edin...

İnternet 2012
Ekli dosyayı görüntüle 5026

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Gene sana yakışan bir konu açmışsın. :D
En beğendiğim Seolu siteler.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Ben özgün makale yazmanın bu derece önemli olduğunu göremedim bi türlü. bende bi sıkıntı var demekki. yazıyı kendim yazıyorum yine bi gelişme olmuyo sitede. bize de bi el atsan eLif hanım :p

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
nereye s.çıcaz adlı videoya iki satır yorum yazıp yayına alırsan güncel+özgün olursun
merhaba okurlarım diye yazarsan özgün olursun
hurraaaa ne var ne yok ekliyim dersende sadece güncel olursun
kimse senin benim onun bunun şunun hayatını merak etmiyor, sen kimsin diye bir sor aynaya bakarak, ünlümüsün değilsin, internet fenomenimisin değilsin, ozaman ne yazıyon merhaba okurlarım cart curt konuları?
crysis 3 full indir de bak bakalım neler oluyor ya da 21 aralıkta neler olacak falan
yazılanları okudun, hadi uygulamaya!

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Sıkıntıyı temelde yaşıyoruz zaten şafak. Ben senin anlattığının gerçek olduğunu biliyorum ama doğru olmadığını düşünüyorum.
Senin dediğin gibi yaparsak evet bişeyler kazanırız belki ama yanlış yoldan kazanmış oluruz.
Buna özgün yazı yazabilen biri olarak karşı çıkıyorum.
Bu anlattığın yüzdendir arama motorlarının türkçe kısımları aranılan şeyi vermiyor.
Rus yazınca google.com.tr de çıplak kızlar, google.com da rusya haritası işte senin anlattığın şeyden dolayı çıkıyor.
El birliği ile çöplüğe çevirmişiz bu durumu.
Seocular da oyunu kuralına göre oynuyor ne yazıkki, durup da şu kuralları bi değiştirelim demiyorlar.
Yazıktır ki Melankolia kelimesi ile Tr de tek araştırma benim iken, google.com.TR ye melankolia yazdığında sagopa kajmer çıkıyor.(sagopa kajmer bile bilmiyor aslında melankolik ne demek)
Benim gibi kişileri de soğutuyor bu hal ve gerçek bilgiye ket vuruyor.
Ondandır ki bıraktım o işleri. Ne yazıyorum artık ne başka bişey.

(en son bu fikirleri Eif hanıma söylediğimde çok kötü azar işitmiştim gerçi ama açtığı konuya bakınca dediklerime inandığını zannediyorum.)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
kesinlikle haklısın
biz bundan kaybediyoruz
eif gibi seoda çığır açmışlar yiyor pastaları, bizede kırıntıları kalıyor
üzülme yoldaş!

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Diğer konulara geleceğim ama olayın aslı şöyle oldu o azar konusu. Yani kim kimi azarladı önce onu konuşalım.

Bir gün SEO makalesi yazdıktan sonra aramızda geçen diyalog:

samanpan: Makale yazmışsın falan ama sen yanlış yapıyorsun!
Eif: Ne yaptım yine?

Samanpan: Sen çocukları yanlış yönlendiriyorsun bu SEO SEO deyip.
Eif: Nasıl yani?

samanpan:
Senin gibiler yüzünden internette ne ararsak bulamıyoruz. Depresyonla ilgili bilgi arıyorum bir kızın blogu çıkıyor. Yorum atıyorlar cevaplayamıyor. Senin gibiler yüzünden bunlar oluyor.
Eif: Sistemi ben mi yaptım... sonrası zaten kavga dövüş.

Yani olayın aslı buydu. Benim sitede çıkıyordu depresyon döneminde onu da korkup sildim siz düşünün gerisini.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
samanpana hak vermiyorum değil

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Şimdi ben samanpan yanlıştır demiyorum. Zaten internetin resmini biraz da mübalağa kullanarak çizdim. Evet internet çöp oluyor. Siz sitenizden her tanıtım yazısı sattığınızda ya da satın aldığınızda, backlink kastığınızda, spamdexing yaptığınızda internet çöp oluyor. Olay budur ya kurallarına göre oynarsınız ya da oyunun dışında kalırsınız.

Elbette kaliteli siteler yapma durumu var. Ama bu her site için geçerli değil. Su arıtma cihazı satıyorsanız örneğin rafa koyarsanız kimse gelip almıyor. Etkin pazarlama teknikleri kullanıp, SEO, SMM gibi çalışmaları yapmak zorundasınız. Bunun için de ya kendiniz çalışma yapacaksınız ya da gibip kendine SEOcu diyen biriyle anlaşmak zorundasınız.

İnternet çöp oluyor ve biz bunun farkındayız. Arama motoru da farkında o yüzden spam metinlere veya backlinklere karşı güncelleme çıkarıp duruyor. Sorun büyük çaplı ve her iki tarafın da sorunudur. Ama kesinlikle bireysel değil. Gidip de bir kişiyi veya şirketi siz neden bunu böyle yapıyorsunuz diye suçlamak olayın tam anlamıyla farkında olmamak anlamına gelir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ekleri geri alabilecekmiyiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5