İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seomple.Com Şikayetciyim Tasarım Hırsızı ve Bana Göre Dolandırıcıdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Keçeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar

http://forum.iyinet.com/uyeler/42914-seomple-com.html Bilgiğiniz üzere Seo yarışmasında 1'ci gelmiştir.

Sitenin ismi http://videomatik.net/ budur, tasarımı bir kontrol edin resmen curcuna.com'dan çalmıştır. Hatta birebir aynısı yapmış dolandırıcı.

Bu tarz kişilerin emeğe saygısızlık etmeleri benim nazarımda dolandırıcılıktan farkı yoktur. Biz seneler boyunca uğraşıp didinelim sen gel 2 saatte çal herşeyimizi ama dünya dar, R10, iyinet ve webmaster profillerini tespit ettim. Şikayetlerimi belirterek senin gibi bir kişinin forumlarda yerinin olmadığını göstereceğim herkese.

İyi günler.

meteor fare

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Curcuna.com'un kendi sitesinin scripti var yalnız.Yani klon olarak curcuna gibi bir site kurabiliyorsunuz.

Keçeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu kişinin moderatörler tarafından konuya devet edilip uzaklaştırılmasını istiyorum.

Y

Yapay

Misafir
Bu kişinin moderatörler tarafından konuya devet edilip uzaklaştırılmasını istiyorum.

Gerçekten size sabır diliyorum.
Böyle saçma işler yapıp temalardan alıntı yapan çok, biliyorsunuz ki sanal dünya özgür bir ortam facebook, google gibi büyük sitelerin bile renkleri, şablonları ve kodları çalınıyor. Çalınmak değil de, alınıyor diyelim.

Emeğe saygı duymayan bu insanlara zaten konuşmak bile saçma. Çünkü onlar konuşmaktan da anlamaz. Umarım kısa sürede isteğinize ulaşırsınız.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Kişiyi konuya davet ettim kardeşim. Kendisine söz hakkı tanıyalım. Geçmiş olsun.

Seomple.Com

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Evet konudayım :)

Birincisi site benim değil. Yani gelirden, söz hakkından vs. payımı alıyorum. Tasarım bana ait değil. Arkadaş bugün belirttiğinde bende curcuna.com sitesine girdim tasarım benzediğini oradan gördüm.

İkinci nokta ise tasarımdan esinlenme olayı diye bir durum var. Tamam belki çok benziyor (hatta kopyası) ama bu durum herhangi bir şey gerektirmez bana göre. Derdiniz varsa Stormy (konudada belirttim bunu) kendisine iletirim.

Keçeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlk önce normal olarak site kendisinin mi diye PM attım bana cevaben benimdir demiştir, buradan PM Okuyabilirsiniz. http://prntscr.com/dfnbx
Ek olarak çalmışsınız dediğimde herkes herşeyden etkilenir ve esinlenir diyerek yaptığı acizliği bundada göstermektedir.

Bunların yanında tüm webmaster sitelerinde bu sitenin reklamını yaparak kendisinin olduğunu göstermektedir. Şimdi olaylar sarpa sarınca site benim değil diyerek sıyrılmay çalışıyor.

Dünyada anasından babasından çıksın demiyorum ( anasına babasına ulaşıp 2 çift laf söyleyeceğim ) ama bu yaptığı emeğime saygısızlık ve hakkıma girmesi Allah ahirette kendisinden çıkartsın.

Seomple.Com

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Konuyu okumadan daldım :) Tuhaftır ki Seo yarışması birincisi oldum ve bundan sonra bu oldu. O site 6 aydır aktif yeni mi aklın başına geldi ?

İkincisi ağzını toplamaz isen bi dahakine farklı şekilde konuşurum ;) Ayrıca forum nicklerini buldum falan diyorsunda ben zaten Seomple üzerinden gidiyorum neyin derdindesin, tatmin olabildin mi bari ? :D

Ben buralardayım.

Ad: Muhammet Sefa
Soyad: SEVİKA
Doğum tarihim: 19 Nisan 1992 / Bitlis

Başka bilgi gerekli ise vereyim ;) Konunun benimle alakası yok, tek mesele benim bu site ile ortak çalışmam. Yukarıda da belirttiğim gibi bana söylenmeyene kadar curcuna.com ile alakalı olduğunu bilmiyordum. Hayde rastgele !

Ekli dosyayı görüntüle 4130

Ekli dosyayı görüntüle 4131

- - - -Güncellendi - - - - - -

İlk önce normal olarak site kendisinin mi diye PM attım bana cevaben benimdir demiştir, buradan PM Okuyabilirsiniz. http://prntscr.com/dfnbx
Ek olarak çalmışsınız dediğimde herkes herşeyden etkilenir ve esinlenir diyerek yaptığı acizliği bundada göstermektedir.

Bunların yanında tüm webmaster sitelerinde bu sitenin reklamını yaparak kendisinin olduğunu göstermektedir. Şimdi olaylar sarpa sarınca site benim değil diyerek sıyrılmay çalışıyor.

Dünyada anasından babasından çıksın demiyorum ( anasına babasına ulaşıp 2 çift laf söyleyeceğim ) ama bu yaptığı emeğime saygısızlık ve hakkıma girmesi Allah ahirette kendisinden çıkartsın.

Bak ! Eğer benim ilgim oysaydı erkek gibi derdim meraklanma. Sen bi siteye ortak olunca site benim değil ortağım mı diyorsun ?

Whois çektiğin zaman zaten belli neyin ne olduğu ;) Sana biri bi tasarım ve proje getirdiği zaman ne diyosun ? Dur bi bakayım curcuna ile tasarım aynı mı değil mi sonra döneyim mi sana diyorsun ? Peki ortak olduğun site için seo çalışması yaptırmıyor musun ? Ben bu foruma konu açarsam tasarımı beğenirler de benden isterler en iyisi konu açmayayım gökten seo mu gelsin diyorsun ?

Derdin varsa benimle görüş, ağzını topla ikinci kere diyorum üçüncüyü demem ! Aileyi işin içine katma, herkes büyüğünü yerde bulmuyor !

Keçeli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Birisine bana geldiğinde tasarıma enine boyuna bakıyorum ŞEREFSİZLİK yapıp hırsızlık yapmışmı diye inceliyorum, haysiyetsizlik yapıp birilerinin hakkına girmişmi diye inceliyorum ama sen diyorun ki bilmiyorum bilmesen NASIL çıkarda ESİNLENME diyebilirsin dolandırıcı herif. Bİrde çıkmış burada hala konuşabilirsun bilmesen SİTE BENİM demezsin bilmesen ESİNLENME yaptım hiç diyemezsin. Bİlmesen adam gibi şimdi farkettim arkadaşımla görüşeyim çözelim dersin ama senin gibi emeğe saygısızlık eden hak hukuk bilmeyen insanlar yüzünden Türk interneti bu seviyede.

Olaya diyorsun ki 3 'cü kişileri karıştırma ben anana babana 2 çift lafımı ettikten sonra umrumda değil senin ne yapıp yapmayacağın. Senin anan baban kutsalsa öğretmedilermi insanların hakkına hukukuna girme, kul hakkı yeme diye. Ben curcuna tasarımı için milyarlar yatırayım senin gibi haysiyetsiz insanlar 2 günde çalsın gitsin bu kul hakkı değilde nedir ?

Anana bababa kul hakkını öğreteceğim belki sanada öğretsinler diye 2 çift lafımı söyleyeceğim anana babana belki sanada küpe olur diye.

Görüşeceğim inşallah bi gün. Sakın unutma ya bugün ya yarın ama bu hak sende kalmaz merak etme. Allah görüyor.

Konuyu okumadan daldım :) Tuhaftır ki Seo yarışması birincisi oldum ve bundan sonra bu oldu. O site 6 aydır aktif yeni mi aklın başına geldi ?

İkincisi ağzını toplamaz isen bi dahakine farklı şekilde konuşurum ;) Ayrıca forum nicklerini buldum falan diyorsunda ben zaten Seomple üzerinden gidiyorum neyin derdindesin, tatmin olabildin mi bari ? :D

Ben buralardayım.

Ad: Muhammet Sefa
Soyad: SEVİKA
Doğum tarihim: 19 Nisan 1992 / Bitlis

Başka bilgi gerekli ise vereyim ;) Konunun benimle alakası yok, tek mesele benim bu site ile ortak çalışmam. Yukarıda da belirttiğim gibi bana söylenmeyene kadar curcuna.com ile alakalı olduğunu bilmiyordum. Hayde rastgele !

Ekli dosyayı görüntüle 4130

Ekli dosyayı görüntüle 4131

- - - -Güncellendi - - - - - -

Bak ! Eğer benim ilgim oysaydı erkek gibi derdim meraklanma. Sen bi siteye ortak olunca site benim değil ortağım mı diyorsun ?

Whois çektiğin zaman zaten belli neyin ne olduğu ;) Sana biri bi tasarım ve proje getirdiği zaman ne diyosun ? Dur bi bakayım curcuna ile tasarım aynı mı değil mi sonra döneyim mi sana diyorsun ? Peki ortak olduğun site için seo çalışması yaptırmıyor musun ? Ben bu foruma konu açarsam tasarımı beğenirler de benden isterler en iyisi konu açmayayım gökten seo mu gelsin diyorsun ?

Derdin varsa benimle görüş, ağzını topla ikinci kere diyorum üçüncüyü demem ! Aileyi işin içine katma, herkes büyüğünü yerde bulmuyor !

Seomple.Com

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Birisine bana geldiğinde tasarıma enine boyuna bakıyorum ŞEREFSİZLİK yapıp hırsızlık yapmışmı diye inceliyorum, haysiyetsizlik yapıp birilerinin hakkına girmişmi diye inceliyorum ama sen diyorun ki bilmiyorum bilmesen NASIL çıkarda ESİNLENME diyebilirsin dolandırıcı herif. Bİrde çıkmış burada hala konuşabilirsun bilmesen SİTE BENİM demezsin bilmesen ESİNLENME yaptım hiç diyemezsin. Bİlmesen adam gibi şimdi farkettim arkadaşımla görüşeyim çözelim dersin ama senin gibi emeğe saygısızlık eden hak hukuk bilmeyen insanlar yüzünden Türk interneti bu seviyede.

Olaya diyorsun ki 3 'cü kişileri karıştırma ben anana babana 2 çift lafımı ettikten sonra umrumda değil senin ne yapıp yapmayacağın. Senin anan baban kutsalsa öğretmedilermi insanların hakkına hukukuna girme, kul hakkı yeme diye. Ben curcuna tasarımı için milyarlar yatırayım senin gibi haysiyetsiz insanlar 2 günde çalsın gitsin bu kul hakkı değilde nedir ?

Anana bababa kul hakkını öğreteceğim belki sanada öğretsinler diye 2 çift lafımı söyleyeceğim anana babana belki sanada küpe olur diye.

Görüşeceğim inşallah bi gün. Sakın unutma ya bugün ya yarın ama bu hak sende kalmaz merak etme. Allah görüyor.

İki siteyi yanyana koyduğun zaman zaten anlıyorsun neyin ne olduğunu. Hak hukuktan bahsediyorsunda birini yargılamadan, sırf egosunu tatmin etme amacıyla suçlamanın ne kadar günah olduğunu bilmiyorsun herhalde ;) Beni bilen biliyor rahat ol. Dediğin gibi Allah yukarıda eğer dediğin konu ile ilişkim var ise Allah yarına sağ çıkmayı nasip etmesin. Bu kadar inançlısın ya dediklerimin ne anlama geldiğini anlarsın herhal ;) Eğer zerre kadar tasarımdan anlıyor isem Allah belamı versin. Başkada bir şey demiyorum.

Modlar hesabı banlayabilir. (Kişi tatmin olsun) Üstüne basa basa söylüyorum konunun seo harici benimle alakası yoktur. İstediğin zaman istediğin yerde görüşelim. Davanı dört gözle bekliyorum. Bilgi gerekir ise haber et göndereyim.

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Calvin iyi yakalamışsın:) esinleme olmadığının direk olarak hırsızlık olduğunun kanıtı olduğunu düşünüyorum olayda tarafsız birisi olarak

Seomple.Com

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Arkadaş bir insanı yargılamadan etiket yapıştırmak ne kadar kolay ! Keşke yararlı işleri de bu denli içten konuşabilseydiniz. Ortada herkesin (konu hakkında bilgiye sahip olmadan) konuşabileceği bir durum olduğunda hepiniz hazırsınız ! ;)

Konuyu açan arkadaş nerede merak ediyorum ? ;)

Kendisinin msn adresini tasarımın ve sitenin sahibine verdim. Görüşmüşler. Süreyi tam hatırlamıyorum fakat iki hafta olsa gerek bu süre içerisinde kaldıracağını belirtmiş. Aralarında anlaşmışlar fakat konuyu açan arkadaş tatmin olmamış olsa gerek bunu belirtmiyor.

Tekrar altını çiziyorum ! Konusu açılmadan böyle bir durumun olduğundan habersizdim. Bende buradan öğrendim ve görüştüm arkadaş ile. Benimle alakası olsaydı açıkça belirtirdim ! Sitenin seo işleri hariç benim ile ilgisi yoktur !

Bende durumun farkındayım. Kusura bakmayın tasarımda esinlenme nedir çalma nedir bilmem ;) Yanlış kelime kullandıysam kusura bakmayın.

Son olarak arkadaş onayını verdikten sonra bakalım burda boş boş etiket yapıştıranlar aynı erdemi gösterip özür dileyecekler mi ? ;) Korkarım ki çoğunun işine gelmeyecektir.

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaş bir insanı yargılamadan etiket yapıştırmak ne kadar kolay ! Keşke yararlı işleri de bu denli içten konuşabilseydiniz. Ortada herkesin (konu hakkında bilgiye sahip olmadan) konuşabileceği bir durum olduğunda hepiniz hazırsınız ! ;)

Konuyu açan arkadaş nerede merak ediyorum ? ;)

Kendisinin msn adresini tasarımın ve sitenin sahibine verdim. Görüşmüşler. Süreyi tam hatırlamıyorum fakat iki hafta olsa gerek bu süre içerisinde kaldıracağını belirtmiş. Aralarında anlaşmışlar fakat konuyu açan arkadaş tatmin olmamış olsa gerek bunu belirtmiyor.

Tekrar altını çiziyorum ! Konusu açılmadan böyle bir durumun olduğundan habersizdim. Bende buradan öğrendim ve görüştüm arkadaş ile. Benimle alakası olsaydı açıkça belirtirdim ! Sitenin seo işleri hariç benim ile ilgisi yoktur !

Bende durumun farkındayım. Kusura bakmayın tasarımda esinlenme nedir çalma nedir bilmem ;) Yanlış kelime kullandıysam kusura bakmayın.

Son olarak arkadaş onayını verdikten sonra bakalım burda boş boş etiket yapıştıranlar aynı erdemi gösterip özür dileyecekler mi ? ;) Korkarım ki çoğunun işine gelmeyecektir.

Ortada bir anlaşma varsa, size yapılan suçlamanın kalkması gerekir. [MENTION=31366]Keçeli[/MENTION], de bunu onaylarsa konuyu kapatalım.

Seomple.Com

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
İkinci defa konuya yazan herkesin konuya davet edilmesini istiyorum ! Atıp tutmanın kolay olduğu yerde aklanmanın da kolay olması gerekiyor !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5