SEO'ya Başlangıç Mantığı

T

trgy

Misafir
Öncelikle başlangıç noktasından başlayacağım. Siteye seo yapılırken ilk dönemler çok önemlidir. Sitenin gidişhatını, yolunu, değerini ilk dönemlerde belli etmeye başlar. Bunu eğitim gören bir çocuk gibi düşünebiliriz. Nasıl o çocuğa küçükken iyi ve yararlı şeyler öğretildiğinde büyüdüğünde kendini bu konuda (iyilik ve yararlılıkta) rahatça geliştirebiliyorsa, bir siteye küçükken (yeni açıldığında) en güzel şekilde arama motoru optimizasyonu yapılırsa büyüdüğünde çok daha rahat şekilde o site geliştirebilir ve büyüyebilir. Başlangıç dönemi optimizasyonu gelecekteki amacımıza ulaşmada en dönemli dönemlerden biridir diyebilirim.

Yeni açılan sitelerde küçük yanlışlar ileride büyük hatalara yol açar.


Webmaster adaylarının genelde yaptığı hatalar:

- Yepyeni taze siteye çalıntı içerik atmak
- Açar açmaz link doldurmak (dışarı)
- Açar açmaz link almak (sitesine)
- Birsürü javascript, eklenti eklemek, gereksiz kodlarla siteyi doldurmak
- İlk günlerden çok şeyler beklemek
- Meta-taglarda yapılan hatalar
- Toplist ve sayaç fazlalığı

Yeni siteye başlangıçta 10 puan verelim. Her hata 1 puan götürür siteden ve seo'da 0.1 puanın bile çok çok önemi vardır. Zorlu ve değerli kelimelerde çok küçük şeyler çok büyük avantajlar veya dezavantajlar sağlayabilir. Bir <b> veya <h2> inin doğru kullanımı rakibinizin önüne getirebilir ama yanlış kullanımı aşağıda çekebilir size.

Yeni sitelerde öncelikle bunu kavrayıp yola koyulmak gerekir. Yeni sitede emek ve sabır kilit noktadır. Site açılır açılmaz bir şeyler ümit etmek yerine geleceğe hazırlık yapmak en güzel yoldur. Anında yükselen siteler anında düşerler (çok büyük ihtimal). Sitemizin geleceği için ilk başlangıç önemlidir ve başlangıçta yapılan her şey gelecekte kendini gösterir, ne kadar artı varsa sitemizde o kadar sıralamada ve ziyaretçide artar.
 
X

Xman

Misafir
Çalıntı içerik hariç diğerlerine katılıyorum, ancak google son dönemlerde çalıntı içerik olayını iyice göz ardı etmeye başladı, bir bakıyorsunuz yeni açılmış ve sizin içeriğinizi olduğu gibi çalmış bir site birçok kelimede sizden önde çıkıyor arama sonuçlarında.

Ben google ın bu umursamazlığını kendi hizmeti olan feedburner gibi rss sitelerinin işleyebilmesi için uyguladığı bir taktik olarak görüyorum.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst