Seoya Uygun Web Sitesi Nasıl Yapılır

DeathAngel

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Ekim 2013
Mesajlar
538
Reaction score
1
Konum
Istanbul
Günümüz dünyasında artık bilgisayarlar artık hayatımızın her alanında bulunuyor. Özellikle internetin kullanılmaya başlanması ve dünya üzerinde yaygınlaşması sonucu artık bilgisayar ve internet hemen her evde kullanılmaya başlandı. Hatta akıllı cep telefonlarının kullanılmaya başlanması ile birlikte artık neredeyse internetsiz nefes alamaz hale geldik. Bu nedenle de internet artık hayatımızda çok önemli bir konumda bulunmaktadır. İnternet dediğimiz elektronik ağı kullanmamızı ve burada aradığımız konuya uygun cevaplar bulabilmemizi ise web siteleri sağlamaktadırlar. Çünkü web siteleri sayesinde aradığımız konu ile ilgili bilgilere ulaşabilmekteyiz. Bu nedenle de internet üzerinde yer alan web siteleri son derece büyük önem taşımaktadır.Web sitelerine ulaşabilmemizi ve bu şekilde internetten istediğimiz faydayı sağlayabilmemizin en etkili yolu ise arama motorlarıdır. Dünya üzerinde Google, yandex, yahoo gibi oldukça büyük arama motorları bulunmaktadır. Kullanıcılar bu arama motorlarında herhangi bir konu ile ilgili olarak aramak istedikleri kelimeleri veya cümleleri yazmaktadırlar. Daha sonra ise arama motoru kullanıcının yazdığı kelimeleri veya cümleleri site içeriğinde kullanan web sitelerini bir arama sonuçları ekranında kullanıcıya sunmaktadır. Kullanıcı da kendisine sunulan bu arama sonuçlarında yer alan internet sitelerinden birisine tıklayarak aradığı şeyi bulmaktadır. Dolayısıyla arama motorlarının arama sonuçları son derece önemlidir.

Çünkü bu arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alan web siteleri her zaman daha çok kullanıcıya ulaşacaktır. Zaten internette kurulmuş bir web sitesinin en büyük amacı da budur. Bu nedenle de arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak bir web sitesi için hayati bir meseledir. İşte bu nedenle günümüzde web sitelerinin, arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmeleri için yapılan bazı çalışmalar bulunmaktadır. SEO, bir web sitesinin, arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için yapılacak çalışmaların tamamına verilen isimdir. SEO kelimesi, İngilizce Search Engine Optimization kavramının kısaltmasıdır. Bu kelime Türkçe ’ye arama motorları optimizasyonu olarak çevrilmekte ve öyle kullanılmaktadır. SEO, sayesinde web siteleri arama motorlarında üst sıralarda yer almanın yöntemini öğrenmektedirler.Bu noktada önemli olan SEO’ya uygun bir web sitesinin nasıl yapılacağıdır. Çünkü bir web sitesinin SEO’ya uygun olarak yapılması demek o sitenin arama motorlarında üst sıralarda yer alması demektir. Kurulmuş bir web sitesininSEO’ya uygun hale getirilmesi daha zor olabilmektedir. Bu nedenle de web sitesi kurulurken bir seo planı yapılması ve sitenin ona göre kurulması en etkili yöntem olacaktır. Seo’da site içerisinde geçen kelimeler ve cümleler oldukça önem taşımaktadır. Çünkü arama motorlarının mantığında kullanıcıların aradıkları kelimeleri içeren sitelerin sonuç olarak sunulması yatmaktadır. Bu nedenle de web sitesi kurulurken site içerisinde yer alacak metinlerdeseo açısından uygun anahtar kelimelerin kullanılması gerekecektir. Bir web sitesi kurulurken seo açısından dikkat edilecek ilk konu sitenin ismidir. Çünkü seo’ya uygun bir web sitesinin ismi kısa ve dikkat çekici olmalıdır.Çok uzun site isimleri seo açısından uygun olmamaktadır. Daha sonra ise web sitesinin içeriğinde yer alan ‘etiket’ adını verdiğimiz başlıklar, paragraf girişleri ve anahtar kelimelere dikkat edilmelidir. Örneğin kullanıcının arama motoruna yazacağı cümle ‘futbol okulu açmak istiyorum’ olursa bu durumda bizim için anahtar kelime cümlenin ilk sırasında yer alan futbol okulu olacaktır. Bu nedenle de web sitesinin içeriğinde futbol okulu kelimesinin anahtar kelime olarak bir veya daha çok yerde kullanılması durumunda arama motorunda üst sıralarda bizim sitemizin ismi yer alacaktır. Bu nedenle de seo’ya uygun bir web sitesi kurabilmek için öncelikli olarak metin içeriklerine dikkat etmek gerekecektir.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst