İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sercan Akçiçek Tutuklandı

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
konu hortlamış ama kısaca şöyle bahsedim .

başkalarının kredi kartı bilgileri ile ürün almak , para aktarmak vb. yasal olmayan işlemler

Cinayet suçuyla yargılanan biri ile kredi kartı dolandırıcısı birinin suçları eşit denilebilir. +

para cezası

son günlerde bu tarz dolandırıcılık işlemleri hala mevcut , fake kontör siteleri ile google

adwords a reklam tanımlayan dolandırıcılar anne kızlık soyadına kadar ele geçiriyorlar.

bence TV kanalları , gazete gibi basın organlarının kontör alışverişi yaparken sadece

operatörlerin sitesinden alışveriş yapmalarını kredi kartı kullanıcılarına bildirmeli ,

günümüzde 3D Sec. şifrelerini bile ele geçirenler varmış , ssl güvenlik sertifikası sağlamayan hiç bir siteden alışveriş yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ssl içiN bankalar zaten şart koşar da onlada olmuyor işte.Adamlar gidip makina bile koyuyor atm ye veya telefonun sim kartını kopyalıyorlar vb...

Ayrıca kredi kartı dolandırıcılığından yargılanmamıştır büyük bi ihtimal yoksa değil 1 yıl 10 yılda zor çıkardı.

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Ayrıca kredi kartı dolandırıcılığından yargılanmamıştır büyük bi ihtimal yoksa değil 1 yıl 10 yılda zor çıkardı.

Yargılanmışta olabilir zor çıkar konusunda bence pek ihtimal vermeyin birisi vardı kaç yıl önce girdi 1 yıl 12 günmü ne yattı çıktı ne ismini nede kendini anmak da görmekte istemediğim kitapsızın birisi..

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Yargılanmışta olabilir zor çıkar konusunda bence pek ihtimal vermeyin birisi vardı kaç yıl önce girdi 1 yıl 12 günmü ne yattı çıktı ne ismini nede kendini anmak da görmekte istemediğim kitapsızın birisi..

' sanal ortamda dolandırıcılık engelenemez ' kesinlikle yıl 4004 de olsa , ama biraz

tecrübeli alışveriş , ticaret yapma konusunda bilgiye sahip olsa vatandaşlar kimse

kimseyi kolay kolay dolandıramaz.

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
' sanal ortamda dolandırıcılık engelenemez ' kesinlikle yıl 4004 de olsa , ama biraz

tecrübeli alışveriş , ticaret yapma konusunda bilgiye sahip olsa vatandaşlar kimse

kimseyi kolay kolay dolandıramaz.

Ben aksini söylemedim? ki bunu en iyi bilenlerdenim nedenini sorarsan hergün mutlaka bi kaç kontörcü geliyor bana adwords için:)

okokok

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet arkadaşlar kendisi ve şebekesi serbest. Dikkat edin. İlk dolandırılan ben oldum:alkış:

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
a.b.versin ozaman ne diyelim, çoluğundan çocuğundan çıkar inşallah

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5