İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

şeriatın kestiği parmak acımaz!

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
@foyuk ve diğer yorum yazan kardeşlerime Teşekkür ederim

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bende bunlardan yola çıkarak, elbetteki bunlar yaşanmıştır belki de yaşanacaktır. Yaşanacaktır diyorum çünkü herşey senin gibi görünüyor ama malesef hiçbirşey senin değil. Medya, tv programları bunlar hep milletimizin o geçim sıkıntısı çeken milletimizin izlediği programlar. Bunların hepsi malesef arkadasında dediği gibi bir oyun. Milletimiz bu programları dizileri filmleri izlerken bir an olsun o maddi durumları veyahutta herhangi bir sorununu unutur hale geliyor yani yapılmak istenen yapılıyor resmen UNUTTURULUYOR...

Bizler herzmn diyoruz daha bizi anlatan, dünyayı ve bizi ilgilendiren tartışma programları yapalım desekte malesef bu programlarda engelleniyor. Bzı yazar gazeteciler adeta prgoram yapamaz hale getiriliyor, özgür bir ortam olması gereken üniversitelerimize dahi sokulmuyorlar. Milletin gözünü açabilecek aydın düşünürlerimiz engeller altındadır. Çok sivrilenler zamanında malesef yok edildi, susturuldu.

Amaçları çok belli hatta 100 yıldır aynı proje ama görmek istemezsen veya senin gözünü başka noktalara çekerlerse sende merak edip araştırmaz gözünü kapatırsan malesef sonumuz hüsran.

Yapılanlar belli demiştim.

- Bir ülkenin ekonomisini aşağıda çekmek dibe vurmak, borçlu yapmak, dışa bağımlı kılmak

- Ülkede etnik grupların arasında rol oynamak ayrıma yol açmak

- Etnik kimlikler üzerinde oyunlar oynamak

- Medyada hep güzel görüntüler, yandaş medyalara sahip olmak ve istenilen herşeyin yapılması

Bu ve bunun gibi birçok şey parçalara ayrılıp sıralanabilir. Ülkemizde 100 yıl boyunca çeşitli oyunlar oynanmıştır ama yapılanlara bakıldığında hepsi birbirinin kopyası gibi adeta. Şimdide kürt ermeni Türk sorunu var, ATATÜRK zamanında kurtuluş zaferini kazanırken de vardı. İlginçtirki bu zafer hepbirlikte kazanılmıştır ama bazı kesimlerin tutulmuş adamları kürt ve ermeniler ülkede sorunlar çıkarmaya çalışırlarken bizler zafer kazanıyorduk.

Şimdi ülkemize bakalım. Ülkemizde malesef kürt Türk sorunu yaşanmakta. Kimlik sorunu çıkarılmakta. Bunu haberlerden BDP' den duyuyoruz. Ekonomimize zaten dışa bağlı. Ve ülkemizde malesef eskiden de vardı halen de var DİN ile oynanıyor ki bu çok çirkin ve aşağılık bir oyundur. Ülkemizi parçalamak iisteyenler ve enerji hammadde noktalarını almaya kalkışanlar ATATÜRKÇÜ düşüncenin çok tehlikeli birşey oldugunu bunun kesinlikle indirgenmesi gerektiğini düşündüklerinden DİN' e yönlendirilmiştir. Bizler bu ayrı iyi yapıp eleştiri oklarını uzatmaliyiz birilerinin emellerine ulaşmasını engellemeliyiz.

Bizler dinimize bağlı bir ülkeyiz. Kimsenin dinine karışan bir ülkede olmadık. Bu ülke Atatürkçüdür onun düşünceleri ve ileri görüşlülüğü ile bu noktalardayız. Bunu inkar etmek en büyük yanlıştır, en büyük ihanettir diye düşünüyorum.

Son olarak bizler hususlara dikkat ederek analiz ederek araştırarak ne olup bittiğini daha geniş bir pencereden görmeli ve bu halkı ayrıma düşüren bazı kesimlerin oyunlarına artık gelmeyelim.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Bende bunlardan yola çıkarak, elbetteki bunlar yaşanmıştır belki de yaşanacaktır. Yaşanacaktır diyorum çünkü herşey senin gibi görünüyor ama malesef hiçbirşey senin değil. Medya, tv programları bunlar hep milletimizin o geçim sıkıntısı çeken milletimizin izlediği programlar. Bunların hepsi malesef arkadasında dediği gibi bir oyun. Milletimiz bu programları dizileri filmleri izlerken bir an olsun o maddi durumları veyahutta herhangi bir sorununu unutur hale geliyor yani yapılmak istenen yapılıyor resmen UNUTTURULUYOR...

Bizler herzmn diyoruz daha bizi anlatan, dünyayı ve bizi ilgilendiren tartışma programları yapalım desekte malesef bu programlarda engelleniyor. Bzı yazar gazeteciler adeta prgoram yapamaz hale getiriliyor, özgür bir ortam olması gereken üniversitelerimize dahi sokulmuyorlar. Milletin gözünü açabilecek aydın düşünürlerimiz engeller altındadır. Çok sivrilenler zamanında malesef yok edildi, susturuldu.

Amaçları çok belli hatta 100 yıldır aynı proje ama görmek istemezsen veya senin gözünü başka noktalara çekerlerse sende merak edip araştırmaz gözünü kapatırsan malesef sonumuz hüsran.

Yapılanlar belli demiştim.

- Bir ülkenin ekonomisini aşağıda çekmek dibe vurmak, borçlu yapmak, dışa bağımlı kılmak

- Ülkede etnik grupların arasında rol oynamak ayrıma yol açmak

- Etnik kimlikler üzerinde oyunlar oynamak

- Medyada hep güzel görüntüler, yandaş medyalara sahip olmak ve istenilen herşeyin yapılması

Bu ve bunun gibi birçok şey parçalara ayrılıp sıralanabilir. Ülkemizde 100 yıl boyunca çeşitli oyunlar oynanmıştır ama yapılanlara bakıldığında hepsi birbirinin kopyası gibi adeta. Şimdide kürt ermeni Türk sorunu var, ATATÜRK zamanında kurtuluş zaferini kazanırken de vardı. İlginçtirki bu zafer hepbirlikte kazanılmıştır ama bazı kesimlerin tutulmuş adamları kürt ve ermeniler ülkede sorunlar çıkarmaya çalışırlarken bizler zafer kazanıyorduk.

Şimdi ülkemize bakalım. Ülkemizde malesef kürt Türk sorunu yaşanmakta. Kimlik sorunu çıkarılmakta. Bunu haberlerden BDP' den duyuyoruz. Ekonomimize zaten dışa bağlı. Ve ülkemizde malesef eskiden de vardı halen de var DİN ile oynanıyor ki bu çok çirkin ve aşağılık bir oyundur. Ülkemizi parçalamak iisteyenler ve enerji hammadde noktalarını almaya kalkışanlar ATATÜRKÇÜ düşüncenin çok tehlikeli birşey oldugunu bunun kesinlikle indirgenmesi gerektiğini düşündüklerinden DİN' e yönlendirilmiştir. Bizler bu ayrı iyi yapıp eleştiri oklarını uzatmaliyiz birilerinin emellerine ulaşmasını engellemeliyiz.

Bizler dinimize bağlı bir ülkeyiz. Kimsenin dinine karışan bir ülkede olmadık. Bu ülke Atatürkçüdür onun düşünceleri ve ileri görüşlülüğü ile bu noktalardayız. Bunu inkar etmek en büyük yanlıştır, en büyük ihanettir diye düşünüyorum.

Son olarak bizler hususlara dikkat ederek analiz ederek araştırarak ne olup bittiğini daha geniş bir pencereden görmeli ve bu halkı ayrıma düşüren bazı kesimlerin oyunlarına artık gelmeyelim.

Güzel konuştun.
Şu anki hükümet gayet iyi işler yapıyor ve dışa bağlılığımız eskisi kadar fazla değil artık.
Din ile oynanıyor evet, bazı partiler ve kuruluşlar aynen bunu yapıyor. Alevi-Sûnni çatışması çıkarmaya çalışıyorlar, Din kavramını değiştirmeye çalışıyorlar, imanlarımızı gevşetmeye ve yok etmeye çalışıyorlar..

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Hocam kusura bakma ama ülkemize hergelen hükümet dışa bağlı kaldı şuanki de oyle. Ben evet bu hükümet iyi demeyi isterdim ama malesef bu hükümette dışa bağlıdır. Dışa bağlılık illaki ekonomik olarak görmeyiniz ki ekonomik olarak da baglısınız. Dışa bağlılığın olmaması için medyalarının kontrolünün, telekom gibi bir kurumun yurt dışı kaynaklı birilerine satılmaması gerekir bunlara girersek ne kadar bagımlı olundugunu görürsünüz. Dediğim gibi yanlış anlaşılmasın ben sadece baştakilerin dedğil bundan once gelmiş olanların da yaptıklarını konusuyorum bunları soylerken. Çünkü baştan yapılan birçok hata ve tavizler var. Adamlar her noktanda geziyor malesef ve senin yapman gerekenleri adamlar kendisi iletmekteler. Yani dışa bağımlı sözümü öyle basit algılamayınız. BEnim burda söylediklerim görülmesi gerekenler. Ülkemiz üzerindeki 100 yıldır oynanan oyunlar ve ardı arkası gelmeyen istekler. Bunları iyi görmeli ve bunlara göre hareket edilmelidir.

Dışa bağımlılığa ek olarak özelleştirmeleri eklemek gerekir. Zaten ekonomin iyi olsa özelleşmezsin heleki tüm özelleşmeler yurt dışı kaynaklı. Özelleşmeler bu hükümet döneminde sayıcı fazlalaştı. Bu da o kişilerin amacına ulaştığı anlamına gelir. Heleki en değerli yerlerinin satıldığı zaman. Ekonomi iyi gösteriliyor ama değil. Özelleştirmeler arttı, ülkede bir kimlik sounu yaratıldı. Yavaş yavaş onların istediklerine gidiyoruz lütfen biraz daha olayları derinlemesine düşünelim. Ben kendi adıma herhangi bir partici değilim. Ancak ben yapılması gerekenleri, daha doğru ifade ile yapılanların görülmesini ve buna göre hareket edilmesini ve ayrıca onların istediklerine düşmeyip farklı düşünülmesi gerektiğini düşünmekteyim okadar.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Şaban bizim kahramanımızdır ...
Şeriatın kestiği parmak acımaz ama gerçek şeriatın ...
Avrupa Yakasındaki isimlerde Gaffur, Sacid vs takılmamak lazım; espri diye geçmek lazım; koyacak isim bulunmaz yoksa..

X

Xman

Misafir
Bu filmler ve senaryolar tam da bizim toplumumuzu anlatıyor, o nedenle ben anormal bir şey göremiyorum. Gerçek yaşamda da yokmu sakallı hacı görünümlü ama sahtekar amcalarımız, yada cenaze ve cuma namazlarında erkeklerle omuz omuza namaz kılmaya kalkarak dini sulandırmaya çalışan bayanlar ve bunun gibi bir çok örnek yok mu? Ne avrupalılar nede bir başkası, bizim en büyük düşmanımız kendi toplumumuz. Geçen sene benim evim soyuldu alarm bangır bangır ötmüş dakikalarca tüm mahalle inlemiş ve bir kişi kapısından dışarı adım atmamış, avrupada falan hain armaya gerek yok etrafımız kuşatılmış zaten.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
biz toplum olarak bu gibi durumlarda alarm olsun, ambulans, olay yeri, ilk yardım bu gibi durumlarda gelişemedik malesef bunda haklısınız ama dışımızı yok saymasak iyi olur asıl düşman orada görülmesi gerek. Elbette duyarsızlık var. Ancak benimde amacım bunlara takılmamak yani Xman kardes seninde dediğin gibi bu sarıklı hocaların tecavüzcü çıktığıda ortada var bunun gibi kişiler de var. Ancak biz hiçbir zaman toplum olarak bunların hepsi kötü demedik kötü örnek örnek değildir bence. Bunları kendi beynimizde analiz edip hem fikir olmalıyız. İçimizde boğuşmaktan dışı göremiyoruz. Bu kaosa sürükleyenler de fikir ayrılığına düşürenler de aynı kişiler bizler buna gelmeyelim yeter bence.

X

Xman

Misafir
Maalesef hocam toplumun çivisi çıkmıştır bugün itibariyle, ayrılmak istiyor diye karısını öldürenlerden töre cinayeti işleyenlere, çocuğunu döverek öldürenden baldızına tecavüz edene, devleti çarpıp milletin parasını cebe indirenlerden trafikte korna çaldı diye adam kesenlere, sanatçıyım deyip eroinin gözüne gözüne vuranlardan aydınım deyip terör örgütlerini destekleyenlere kadar yüz binlerce örnek sayabilirim sana ve bu örnekler öyle az buz değil maalesef. Memeleket elden çıkmış herkes kendi gemisini kurtarmaya çalışıyor.

Sadece yemekteyiz denen programı izlemek bile yeter toplum olarak ne hale geldiğimizi özetlemeye, evine misafir gidip sofrasına oturduğu adamın önüne koyduğu nimete çöplük muamelesi yapan insan taklitleriyle dolu ortalık. Bizim kültürümüze ve geleneklerimize ne kadar ters değil mi, bir misafir evine gittiği kişiye hakaret edip yapılan ikrama da pislik muamelesi yapar mı hiç?

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Bu filmler ve senaryolar tam da bizim toplumumuzu anlatıyor, o nedenle ben anormal bir şey göremiyorum. Gerçek yaşamda da yokmu sakallı hacı görünümlü ama sahtekar amcalarımız, yada cenaze ve cuma namazlarında erkeklerle omuz omuza namaz kılmaya kalkarak dini sulandırmaya çalışan bayanlar ve bunun gibi bir çok örnek yok mu? Ne avrupalılar nede bir başkası, bizim en büyük düşmanımız kendi toplumumuz. Geçen sene benim evim soyuldu alarm bangır bangır ötmüş dakikalarca tüm mahalle inlemiş ve bir kişi kapısından dışarı adım atmamış, avrupada falan hain armaya gerek yok etrafımız kuşatılmış zaten.

Anlatıyor ama anlatırken de soğutuyor, bizi başka yönlere çekiyor..
Toplumumuzun bu hale gelmesine, asimile olmasına, benliğini kaybetmesine neden olan batı ve batı medeniyetine olan sevda değil mi? Sözde "Çağdaş Yaşam" değil mi?
Dini, İslamiyeti kötülemek için sürekli İran vb. diğer ülkelerin rejimiyle bizleri korkutmaya, inançlarımızdan uzaklaştırmaya çalışanlardır ülkemizi bu hale getirenler..

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Anlatıyor ama anlatırken de soğutuyor, bizi başka yönlere çekiyor..
Toplumumuzun bu hale gelmesine, asimile olmasına, benliğini kaybetmesine neden olan batı ve batı medeniyetine olan sevda değil mi? Sözde "Çağdaş Yaşam" değil mi?
Dini, İslamiyeti kötülemek için sürekli İran vb. diğer ülkelerin rejimiyle bizleri korkutmaya, inançlarımızdan uzaklaştırmaya çalışanlardır ülkemizi bu hale getirenler..

:harika::harika::harika::harika:

X

Xman

Misafir
Bence ülkeni bu hale getirenler şu an bu forumda bile bolca bulunan ve acaba kimi nasıl dolandırırda cebinden parasını, çoluğunun çocuğunun rızkını çalarım diye kol gezen Aliler, Veliler, Ahmetler, Boralar, vb.....

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
bizler düşüncelerde bir olalım fikirler hemen hemen aynı bazı eksikler var zaman zaman oturacaktır diye düşünüyorum.

Xman' in dediği gbi diziler, filmler, haberler, programlar bunlarla bizler kimine göre keyif sürerken kimimizde küfrediyoruz boyle programmı olur derken arkalarda ne sözleşmeler imzalanıyor sabah kalktıgımızda neler değişmiş bunları irdelemek gerek. Bizlere bunlar izletilirken arkaplanda neler oluyor demek gerek.

Neden gerçekleri anlatanlarda uzaklaştırılmıştır. Ülkemizde eski hükümet dönemlerinde o bizi yönetenlerden yardım almayı kestiklerinde Yugoslavya' dan yardım istediğimizde nasıl bizi sıkıştırdılar Demirel döneminde bunları unutmayalım. İstediklerini yapmazsan ya baştan inersin ya da şartlar ağırlaştırılır izlenimi verilmiştir yıllardır. Bizler bunları yaşadık arkadaşlar geçmişi görmeden ileriye bakmaya çalışmak suda çırpınmak gibidir. Belkide boğulursun. Onun için bende genç bir vatandaş birey olarak öncelikle yakın geçmişte neler yaşadığımıza bakmaya başladım daha sonra az buçuk hatırladığım haberleri yeniden izlemeye başladım derken biraz puzzle yerine oturuyor sanırım. Lütfen geçmişte neler yaşamışız ne şartlar altından geçmişiz bunları önce okuyalım, izleyelim derim ben.

Unutulmamalıdır ki 90larda Demirel Milliyet gazetesine açıklama yaıyor avrupa SEVR' i istiyor diye. Yani adamların kuyruk acısı oralara dayanıyor arkadaşlar bunun peşindeler ve o antlaşmadan itibaren incelemk gerek olayları.

X

Xman

Misafir
Hocam dolamışsınız bir dilinize batılılar diye ne olsa hemen dış mihraklar deyip çıkıyorsunuz işin içinden. Siz dürüst olduktan ve kendinizi bildikten sonra ne batılı ne de doğulu hiç biri sizi bozamaz, ama sizin kaşınız gözünüz oynayıp duruyorsa illa batılıya gerek yok, güneylide gelir bozar sizi. Senin koskoca cihan padişahın, sözün ona islam halifesi 8-10 tane kadınla nikasız olarak sürekli zina halinde yaşayıp, hain dediğimiz batılının birinden şehzade yapıp , batılının birinide veziri azam yapıp devletin başına geçirip, kendi öz oğlunu öldürüp memleketin ve gelecek 400-500 yüzyılın içine etsin, sonra bugün biz neden bu haldeyiz diye batılılara çamuru yapıştırıverelim. İğneyi kendine çuvaldızı batılıya batır oh ne ala. Herkes kendi kapısının önünü temizlesin önce bi......

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Bence ülkeni bu hale getirenler şu an bu forumda bile bolca bulunan ve acaba kimi nasıl dolandırırda cebinden parasını, çoluğunun çocuğunun rızkını çalarım diye kol gezen Aliler, Veliler, Ahmetler, Boralar, vb.....

Yüzeysel bakıyosunuz, onlar hakikat kavramını bilseydiler, imanları olsaydı bunları yaparmıydılar?
Ben Diyarbakır'da yaşıyorum, eskiden buralar şimdiki gibi değilmiş, gerçek iman sahibi insanlar varmış.
Bi esnaf günün ilk siftahını yaptığında eğer yanındaki esnaf yapmamış ise gelen ikinci müşteriyi oraya gönderiyormuş ve
evlerinin dış kapısını bile kapatma gereği duymuyorlarmış.
Oysa şimdi öyle mi? Bırak kapıyı kapatmamayı, kapının önüne terliği bile bırakamıyoruz, hemen uçuruyorlar..
Esnaflardan hiç bahsetmiyim bile, 3 kuruş için birbirini öldürenler var, daha geçenlerde alacak verecek meselesi yüzünden adamın birinin dükkanını taramışlardı..
Hak yolundan uzaklaştıkça, Kur'an ahlakını bazı aptalca ilkelere, sapkınlıklara değiştikçe bunların olması kaçınılmaz...

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Hocam Xman size bir diyeceğim yok söylemleriniz dogru ama dış mihraklar demişsiniz galiba göremiyorsunuz olayları yada onu iknci plana koyuyorsunuz ama şuanki durum bu şekilde bunu inkar edemezsiniz. Görmezden gelemezsiniz. Sizler yönetiliyorsunuz yani bizler. Bu acı ama gerçek. Ama sizin söylemlerinizde dogru herkes kendi içinde dürüst olacaktır. Ancak bu kaosu aşmanız için yani içinizda çarpıklaşmayı gidermeniz için bu ayrımların giderilmesi için TAM BAĞIMSIZ olmanız şart. Zaten herkes ekonomik bir savaş içerisinde milletimiz herhangi bir yanlış veya söylem ortalığı kızıştırmaya yetiyor. Sen tam bağımsız olabilirsen ülkende ancak o dediklerin yavaş yavaş içinde asimile olabilir diye düşünüyorum.

X

Xman

Misafir
Hak yolundayım diyenleri de biliyoruz hocam, ben gelmişim 40 yaşına hiç bir şeye yüzeysel bakma şansım kalmamış emin ol. Allah yolundayım diye gösteriş yapan badem bıyıklıların, devlet dairelerinde başı açık diye kadın memurlara sen bizden değilsin deyip nasıl baskı ve zulüm yaptığını, sonra da yurt dışına giderken yanlarında mini etekli sekreterlerini de götürüp otellerde ne filmler çevirdiklerini çok iyi biliyorum. Gerçek müslüman hiç bir zaman yaptığı ibadeti, iyiliği ve ameli başkalarının gözüne sokmaz, kim toplumun önünde ben şöyle iyi müslümanım diye kendini pazarlıyorsa hepsini Allah'a havale ediyorum.

sesiyada1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ahir zamanı oalyları şimdi içinizden çıkar amma dinci çıktın arkadaş amma gericisin amma yobazsın Aynen öyleyim Elit insanlar Açık alkol alan rahat insanlar ama Ayakçı takımı başörtülü kıtkanat geçinen tiplerdir. Burada Güzel bir Subliminal Mesaj vardır eğer alkol alırsan açık giyinirsen sende zengin olursun.
İçimizde Ataist vardır Satanist vardır Hristiyan vardır eyvallah. Ama bence doğru yok Hak yoludur.

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Hak yolundayım diyenleri de biliyoruz hocam, ben gelmişim 40 yaşına hiç bir şeye yüzeysel bakma şansım kalmamış emin ol. Allah yolundayım diye gösteriş yapan badem bıyıklıların, devlet dairelerinde başı açık diye kadın memurlara sen bizden değilsin deyip nasıl baskı ve zulüm yaptığını, sonra da yurt dışına giderken yanlarında mini etekli sekreterlerini de götürüp otellerde ne filmler çevirdiklerini çok iyi biliyorum. Gerçek müslüman hiç bir zaman yaptığı ibadeti, iyiliği ve ameli başkalarının gözüne sokmaz, kim toplumun önünde ben şöyle iyi müslümanım diye kendini pazarlıyorsa hepsini Allah'a havale ediyorum.

işin en acayibi de, Müslümanım deyip de ibadet namına hiçbir şey yapmayanların, müslüman gibi yaşayanları eleştirmesidir.

Öyle namaz mı kılınır deyip, namaz kalmayanlar gibi...

X

Xman

Misafir
İşte bu din konusu hassas bir mevzu hocam, bırakında sizin ne kadar dinine bağlı bir kişi olduğunuzu başkaları dillendirsin, kendiniz çıkıpta ben şöyle müslümanım kalan herkes zındık gibi söylemler bizi cehennemden başka yere götürmez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5