İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Server - Mysql ve karakter hatası

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sorunumu en başından anlatırsam daha anlaşılabilir olacaktır sanırım,

Bir forumumu ilk önce windows makınede kurdum forum gelışınce kendıne ait lınux servera taşıdım, ancak karakter seti latin 5 olarak geldiği için serverın dil ayarını latin 5 yaptım bu şekılde forum karakter hatası olmadan sorunsuz bır şekılde çalışıyor.

Aynı servera 2. bir forum kurdum ancak yenı kurduğum forumda devamlı kaakter hatası alıyorum, Bunun sebebıde kurulumda mysql u latın 5 olsun gibi bir şekılde seçememem yanı standart kurulum yapıyor malumunuz vbulletın kullanan herkes standart kurulumda forumunu çalıştırabılıyor,

Bu sorunu nasıl aşabilirim
serverın latin 5 ayarını değiştirsem diğer forumum bozuluyor, değiştirmesem yenı kurduğum forumda karakter hatası alıyorum ve çözum arıyorum :)

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kurulumda tabloyu latın5 seçtım latın5 olarak kurdum db yı sorun halloldu tek sorun ılerıde geçeceğım serverların latın 5 olması gerektığı :) db yı latın 5 yapmadan normal standart kurulum yapsaydım ıyı oalcaktı benım için ılerıde satış vs. olduğuda bır dunya uğraşırım yıne :(

php4food

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql default-charset ayarlarsan (latin5) rahat edersin. Yenisinde de, eskisinde de.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5