İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

server4you.net kurulum

stbolen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar selamlar.

server4you.net den bir vps aldım. alım aşaması hayli zahmetli geçti. şimdi de kurulum aşamasındayım, burda da hayli uğraşacağız heralde.

Öncelikle bunların powerpanel denen bir panelleri var. ben centos ve plesk içerek template kurulumunu yaptım.

Amacım şu; diyelim ki abc.com şeklinde bir domainim var. ben müşterilere ns1.abc.com ve ns2.abc.com şeklinde ns linkleri vermek istiyorum. bunu daha evvel başka panellerde yapmıştım, ancak burda nasıl yapılacağını bulamadım. ayrıca bana 1 adet ip adresi verdiler. normalde bu işlem için 2 ip adresi gerekmiyor mu?

Ayrıca plesk panelde dns settings kısmına girdiğimde hiç bir ayar yapılmamış. Orda da ayrıca ayar yapılacak mı? yoksa powerpanelde yapılan ayarlamalar oraya otomatik geçer mi?

arkadaşlar cehaletimi mazur görünüz. Yardımcı olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5