Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
30 Haziran 2011
Mesajlar
527
Reaction score
0
Konum
İstanbul
Aranızda Şevkat Yerimdarı tanıyan var mı? Eğer tanımayanlarınız varsa kendisi adam gibi adamdır. Eğer ki tanıyanlarınız var ise büyük ihtimal 2013 yılında çıkan filmini izlemişsinizdir. Eğer ki izlediyseniz, büyük ihtimalde beğenmişsinizdir. Bu yazımda 22 Ocak 2016da sinema ekranlarına gelen Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok devam filmini inceleyeceğim.

Öncelikle yazının başında söylemek istediğim bir şey var, Şevkat Yerimdar ın bu filmini izlerken çok aşırı bir beklentiye girmeyin. Yani böyle aksiyon, şaşırma, gerilim falan yok bu filmde. Saf ve öz bir türk komedisi. Kafa dağıtıp eğlenmek isteyenler için çekilmiş bir film diyebilirim.

Şevkat Yerimdar karakterini son derece büyük bir başarı ile canlandıran Özgürcan Çevik ve güzelliği ve tatlılığıyla filme renk katan Başak Parlak bu filmde de güzel bir iş çıkarmışlar.Açık konuşmak gerekirse Türk filmlerini pek sevmem, çoğu saçma sapan olur, tabi ki istisnalar hariç. Ama bu film hem biraz aşk, hem de bolca komedi içeriyor bununla yetmezmiş gibi birde Türk erkeğinin ruhunu yansıtıyor. Tabi bu başarıdaki en büyük etken Şevkat Yerimdar karakterini oynayan Özgürcan Çeviktir bence. Başkası oynasaydı bu derece sever miydim bilemiyorum.

Şevkat Yerimdar karakterinden bahsedeyim sizlere. Yazının başında da dediğim gibi, adam gibi bir adam. Haksızlığa, yalan dolana her zaman karşı, doğru, dürüst ve yardım sever, anlayacağınız karakterli bir insan. Her zaman sözünde duran birisi.

İlk filmini izlediğimde Şevkat Yerimdar karakteri hoşuma gitmişti. Haksızlığa her zaman sesini çıkartan, yeri geldiğinde kavgadan kaçmayan,gerekirse sonuna kadar giden birisi ama yanlış anlamayın kesinlikle kabadayı bir tipte değil..

İlk filminde trafikte çıkan bir kavgada yaşlı bir amcaya sataşan bir kaç ipsiz sapsız adama karşı gelerek kendisini silahın önüne atmıştı. Bu arada bu amcayı oynayan başarılı oyuncu Cezmi Baskın dır. Kendisinin türk sinemasında önemli bir yeri vardır. Konuya dönelim, amcayı kurtardıktan sonra bu amcayı eve bıraktığında kızı ile karşılaşıyor. Bu kızda gündüz arabasının kontrolünü kaybedip Şevkat Yerimdar ın yumurta dükkanına dalan, magazinde ünlü bir kız olan Pelin. İlk filmde bir sürü komik olay sonucu Şevkat ile Pelin arasında olan bir mutlu sonla bitmişti film.

Şevkat Yerimdar ın ikinci filminde ise artık evlilik hazırlıkları var, şevkat düğün parası için Ankaraya dedesinden kalan evi satmaya gidiyor ve olaylar başlıyor.. Her ne kadar filmde magandalık olarak adlandırabileceğiniz sahneler bulunsada, bence bu sahneler hem yerinde olmuş hemde filme güzel bir renk katmış.

Film hakkında spoiler vermek istemiyorum o yüzden bu yazıyıda fazla uzatmayacağım fakat Şevkat Yerimdar filminin hak ettiği başarıyı yakalayamaması beni üzdü. Filme dün yakın arkadaşımla ve sevgilimle gittim, İstanbulda bir sürü sinema salonu olmasına rağmen bu filmin 3-5 yerde olması beni rahatsız etti, seans bile bulmakta zorlandık. O yüzden sizleri filmin fragmanıyla baş başa bırakıyorum, boş vaktinizde izleyebileceğiniz ve kesinlikle eğlenebileceğiniz bir film olan Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok filmini size öneriyorum.

Bu arada, Şevkat Yerimdar ın ilk filmini izlemeden ikinci filmi izleyeyim demeyin sakın yoksa olaylara karşı baya turist kalırsınız.. :)
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst