İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Shake It Up Şekerim Çalıntımı

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=17155&cat=160&dt=2007/03/12
Yunan Star Televizyon kanalı, Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek Kenan Doğulu'nun Shake It Up Şekerim adlı şarkısı ile aynı yarışmada Yunanistan'ı temsil edecek Sarbel'in "Gia Sou Maria" şarkısının aynı ritmde olduğunu iddia etti.

Türkiye'nin Gia Sou Maria'yı taklit ettiğini iddia eden televizyon kanalı haberinde, basın açıklamasından görüntülere yer verdiği Kenan Doğulu'nun da aynı fikirde olduğunu savundu.

Yunan şarkısını dinledim ve bu şarkıya karşı şansımızın olmadığını düşünüyorum.
Gia Sou Maria: http://www.youtube.com/watch?v=3nboPlNrhyw

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar biraz dikkat .İki şarkı arasında "Shake It" gibi söylem benzerllikleri var ancak.Müzikler farklı.+ kenan doğulunun ki çok güzel(hey hey hey kısmı hariç), çalınmışsa o(greek) çalmıştır.
Bu şarkı en az 3 yapar.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kenan'a Justin Timberlake özentisi diyen millet, acaba kör mü ki Rum şarkıcı da Ricky Martin'in klonu gibi:) Ayrıca şarkı söylerken yaptığı tripler Brezilya dizilerinden çıkma gibi, bu şekilde herhangi bir şansı yok:)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kenan Doğulu'nun Ricky Martin'den araklama bi kafaya mermi sıkma hareketi vardı. Bir ara adam 30 sn.'de bir o hareketi yapıyordu boyun fıtığı falan olacak diyordum bu.

Benim rahatsız olduğum nokta, biz müziğimizin böyle bilinmesini mi istiyoruz? Levi's a rakip olmaya çalışan ucuz bir marka(leke jeans, kinetix ayarında) reklamı castı görüntüsünde bir dans grubu ve şarkıcı, sözler "salla poponu neşemizi bulalım" seviyesinde, sonradan öğrenil(eme)miş bir ingilizceden türediği çok belli derinliği olmayan sözler(yunanlınınki de öyle gerçi), bu mu yani bizi temsil edecek şarkı, üstelik bir de ingilizce(kendi dilimiz yok çünkü biz Türkiye'de sokakta ingilizce konuşan insanlarız o derece moderniz ondan şarkımız da ingilizce artık AB'ye alırsınız dimi avrupacığım?)

Enteresan geliyor bana böyle şeyler :)

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube yorumlarını okuyun %90 ı turk motıflerı turk sarkısından calıntı gibi olmus diyor bana gorede bu cocugun tipten ve sahne performansından şansı 0=0 dır.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Justin'e özeniyor denilmiş; ama Justin'de Türk ezgilerine özeniyor. Son albümünden "what goes around" adlı şarkıyı dinleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

NightPrince2

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tarz spekülasyonlar bekliyordum zaten. ve beklentilerim boş çıkmadı.
Kenan doğulu ve Sezen Aksu eserinde bir çalıntılık beklemem. ihtiyaçları yok böyle bir şeye.
Şarkıda bana göre diğerlerinden(geçmiş yıllar) kat kat güel.
dinledikçe sevilecek bir şarkı...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5