İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siber suçlar Dünyayı tehdit ediyor

Kriptex

1
İyinet Üyesi
Katılım
12 Aralık 2011
Mesajlar
1,054
Reaction score
1
Konum
Sakarya
20111220090934_siber.jpg


Siber suç tehdidi giderek artıyor. Yapılan araştırmaya göre, siber suçlar, dünyada en fazla işlenen dört ekonomik suçtan biri...

Günümüzde çok sayıda insan ve firma için internet teknolojisi vazgeçilmez... Ancak bilgisayar ve internet teknolojisinin kullanımı yaygınlaştıkça, siber suçlar tehdit haline geldi.

78 ülkede iş çevrelerinin katılımıyla yapılan "Küresel Ekonomik Suç Araştırması", siber suçların, artık dünyada en fazla işlenen dört ekonomik suçtan biri olduğunu ortaya koydu.

Bu tabloya karşın, araştırmaya katılan her beş kişiden 2'sinin siber güvenlik eğitiminden yoksun olması da dikkat çekici...

Katılımcıların yüzde 40'ı için de, siber suça hedef olunması durumunda en fazla korkulacak şey, itibarın zedelenmesi...

Araştırma, dünyada yolsuzluğun arttığını da ortaya koyuyor.

Katılımcıların yüzde 34'ü, son bir yılda ekonomik suça maruz kaldıklarını dile getiriyor. Bu da, iki yıl öncesiyle kıyaslandığında, yüzde 13'lük bir artış anlamına geliyor.

Veteknoloji
 

makdemir13

0
İyinet Üyesi
Katılım
5 Şubat 2013
Mesajlar
2
Reaction score
0
son gunlerde ınt. den bulasan "Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü" seklinde uyarı veren siber suç virusu pc guvenlı modda acılarak veya pc nın ınt baglantısı kesılerek(modem kapatılabılır) sıstem gerı yukleme ıle kaldırılabılmekte. sıstem gerı yukleme ıle yapılamıyorsa pc ag destegı ıle guvenlı modda acılıp eset onlıne scanner, malwarebytes, combofıx guvenlık yazılımları ıle pc taratılıp temızlenebılmekte. bu ve benzer sorunlar ıcın 11818-11820 arandıgında gereklı işlemler ıcın yardımcı ve destek oluyorlar.
 

Barisay

0
İyinet Üyesi
Katılım
26 Şubat 2012
Mesajlar
491
Reaction score
1
Konum
Konya
siber suçlular türkiyede artıyor çoluk çocuk işi olduğu için site ve hostinglerde çoluk çocuk açığı bıraktığı için artıyor diyolar :)
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst