İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ŞİFRE çalan VİRÜS

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Aman dikkat! Bu virüs bilgisayarınıza saklanıyor ve bankacılık şifrenizi çalıyor.

Bilgisayar güvenliği uzmanları, internette bankacılık işlemleri sırasında şifre bilgilerini çalan ve Windows işletim sisteminde faaliyet gösteren bir virüs hakkında uyarıda bulundu.

Uzmanlar, virüs programının geçen ay çoğunluğu Avrupa’da olmak üzere 5 bin civarında kişiyi etkilediğini ve çoğunun, Microsoft’un
tarayıcısının boşluklarından faydalanan bubi tuzaklı web sitelerinin kurbanı olduklarını belirttiler.

WİNDOWS'UN İÇİNE GİZLENİYOR

Uzmanlar, virüs programının, tespit edilmesi zor biçimde kendisini Windows’un içinde gizlemesi dolayısıyla çok tehlikeli olduğunu belirtiyor ve bu zararlı programın, sistem dosyalarını değiştirerek dışardan erişime olanak sağlayan ve kendisini gizleyen "rootkit" programcıkları gibi çalıştığını ve kendisini bilgisayarın Master Boot Record (MBR) adı verilen sabit diski üzerine yazdığını kaydediyorlar.

KLAVYE VURUŞU KAYDEDEN PROGRAMI GİZLİCE BİLGİSAYARINIZA İNDİRİYOR

Symantec bilgisayar güvenliği şirketi yetkilileri, Mebroot olarak adlandırılan virüs bir kez kurulduktan sonra çoğunlukla, "keyloggers" adı verilen ve gizli bilgilerin çalınması için klavye vuruşlarını kaydeden programlar gibi diğer zararlı yazılımları da bilgisayara indirdiği uyarısında bulunuyor.

RUS hekER'LAR YAZMIŞ

Şimdiye dek 200 binden fazla sisteme bulaşan virüs programlarını hazırlayan ve banka şifre bilgilerini çalmakta uzmanlaşmış bir Rus heker grubu tarafından yazılan Mebroot virüsünün ilk olarak ekimde ortaya çıkarıldığını belirten uzmanlar, bu virüsle saldırıların geçen ay başında arttığına dikkat çekiyorlar.

ANTİ -VİRÜS PROGRAMI YAZILIYOR

Normalde bilgisayar çalışırken kaldırılamayan Mebroot virüsünü tarayarak tespit eden ve kaldırabilen bir yazılımın ise bağımsız bilgisayar güvenliği şirketi GMER tarafından geliştirildiği belirtiliyor.

kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=123046

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
gecenelrde şirkette bi msn adresıne bulatı virüs inanın teknı kdestek geldı 2 gun uğraştı :) pc yı aldıalr goturduler sanırım formatlıcaklar :D

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
cogu banka akıllı sms akıllı anahtar akıllı bilmem ne kullanıyo eft havalede vs. (en azından yapı kredi :) ) rahatım

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
sms onayı ile calışan bankaları etkileyeceğini sanmıyorum artık coğu banka havale eft işlemlerini sms onayı ile yapıyor

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yapı kredi sms onayı istiyo tel i değiştirmek isteyince atm onayı istiyo falan filan garantide öyle

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Granti ve is bank yapıyor biliyorum ama diğerleri hakkında bilgi sahibi değilim.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgi için teşekkürler.Şimdilik sadece ie6'dan gecebiliyorlar galiba.Bi yerlerde öyle okumuştum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5