İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şifreleriniz Yaklaşık kaç karakter?

Ortalama kaç karakter?

• 6-10

Kullanılan: 9 40.9%
  • 11-16

Kullanılan: 7 31.8%
  • 17-21

Kullanılan: 3 13.6%
  • 22-35

Kullanılan: 3 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    22
  • Anket kapatılmış .

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Şifrelerinizi bir txtde toparlamak veya bunları bir şekilde bilgisayarda olsun flashdiskde olsun saklamak güvenlik açısından sakıncalı değil mi?

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Şifrelerinizi bir txtde toparlamak veya bunları bir şekilde bilgisayarda olsun flashdiskde olsun saklamak güvenlik açısından sakıncalı değil mi?

Bir bakıma öyle ama Tek'in şifreleri hem uzun hem de karma karışık olunca bir şekilde saklaması gerek. Tabi bu saklamanında güvencesini yani şifrelemesini yapması gerek orda da haklısın :)

Tek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
flash disk sakincali degil tabiki ne amacla kullandiginiza bagli benim 2gb lik flash diskim var banka tarafindan verilen icerisinde sadece sifre ve internet subesine girebilmem icin kullanici adi var o kadar :) o yuzden senelerden beri ne virus nede baskabirsey

sadece onunlada kalmiyor ftp programinizi harici diskten yonetin programi oraya kurun keyloger girse bile veya iframe virusu size zarar veremiyor sitenize bulasamiyor

c:\ altinda olursa program o zaman olan oluyor :)

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Değişik platformlar üzerinde birbirinden farklı olarak kullandığım en az 10 en fazla 32 karakterli 400 üzerinde şifrem var.Karakterler sadece rakam ve sayılarla değil.

Yaklaşık 5 sene önce yazıcıdan çıktı yapıp o şekilde kullanıyordum. Şimdi ise devamlı olarak kullandığım 40 civarı şifre aklımda diğerleri için 2 ayrı şifreli usb flash bellek var. Bu usb leri sadece internete bağlı olmayan netbook üzerinde açıyorum. Bu arada sizin için önemli her tür bilgi yedeğinin yedeği alınması taraftarıyım :)

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Güvenliğini sağladığım sunucular, website yönetim panelleri, uzaktan erişim, internet bankacılığı, forum, e-mail ve çeşitli üyelikler için şifreler var. 6 ay önce aktif olmayan ve kullanmadıklarımı silmeme rağmen hala bu orandayım.

Yavaş yavaş azaltmaya çalışıyorum inşallah kurtulucam bu illetten :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
benim kullandığım şifre askeri bir şifre, askerde öğrenmiştim, kriptolu iletişim için kullanılan bir şifreydi, 10 haneli, yıllardır aynı şifredeyim

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ııh söylemem
bilinçsiz bir web kullanıcısı değilim ben. şifrelerimi heryerde paylaşmam :hıh:

Perseus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ByLacoste abi 2 harfi değişmiş olarak gördü benim şifrem :msp_biggrin:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5