İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şifremi unuttum :( mu acaba?

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows XP işletim sisteminde kullanıcı hesabının şifresini unutan yada bir şekilde hesap şifresi değiştirilen kullanıcılar için bugün oldukça şanslı birgün

Güvenlik bakımından vasatın altında saydığım ve şuanda kişisel bilgisayarımda kullanabilmem için 10.000' den fazla işlem içeren özel bir yama kullandığım Windows XP, siz unutsanız bile şifreleri size yada başkasına vermek için tasarlanmış gibi

Lafı fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum, ancak anlatımı okuyan herkezin; bu anlatımdan öğrendiği bilgileri kötü amaçla kullanmayacağına dair şeref sözü verdiğini varsayıyorum.

Gerekliler;
1-) Herhangi bir şekilde "Kullanıcı Hesap" şifresi unutulmuş, herhangi bir sürüm Windows XP :)
2-) Boot edecek bir Windows XP CD' si, hangi versiyonu olduğu farketmez ;)
3-) Boş bir disket ve internet bağlantısı :cool:
4-) Öldürmeyecek kadar bilgisayar bilgisi :confused:

Çözüm;
1-) Burayı tıklayarak gerekli dosyayı başka bir bilgisayara kaydedin. Daha sonra indirdiğiniz programı çalıştırıp disket sürücünüze boş bir disket takın. Disketi hazırlayın.
2-) Windows XP başlangıç CD' sini CD-ROM' a yerleştirip bilgisayarınızı başlatın. Dikkat!: Boot sıranızda CD-ROM' un ilk sırada yer alması gerekmekte.
3-) CD ile kurulum başlarken "3. Parti SCSI disk yüklemek isterseniz F6' ya basın" yazısını görünce F6' ya basın.
4-) Windows XP/NT key yazısını OK deyip geçin, bir sonraki ekranda S tuşuna basıp işletim sistemi numaranızı seçin. Sabit diskinizde 1 işletim sistemi kurulu ise 1 vs...
5-) Şimdi sizden şifrenin 12345 olarak değiştirilip değiştirmek istemediğinizi soracak. OK deyip bilgisayarınızı baştan başlatın. Artık tüm kullanıcı hesaplarının şifresi 12345

İnşallah birgün herkez Linux kullanmaya başlar (bende...)

Hepinize kolay gelsin...

Z

zeynelkoc

Misafir
güzel döküman teşekkürler

linux mu birdaha asla :) aynı şekilde bende senin gibi düşünüyordum linux u kurdum olan pc ye oldu bi daaha açamadım pc yi :)

krake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden linux. Tr. az kişi linux kullanıyoır,sadece nerak ettiğim için sordum linux'da açık kod kullanılması mı onu güvenli yapan ,Örn;bir xp cd'si 2-300 dolar ama linux'u çoğu bilgisyar satıcısı bedava veriyor,buradaki amaç ne,herkes gelecek açısında linux diyor,ama sizce hangisi daha kolay kullanıma sahip ve daha kullanışlı,örn; ben Linux öğrenmeye başlsam ne kadar sürede kavrayabilirm,yani zeka açısından değil yanlış anlama sakın,yani adaptasyon ne kadar sürede sağlanır.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çoktandır linuxu da her türlü grafik arabirimiyle kullanabilirsin.Ayrıca bir işletim sisteminin açık kaynak koduna sahip olması o işletim sistemini elbette güvenilir yapmaz, ama en azından sen kendi linuxunu güvenilir yapabilirsin, ama windowsta boyle bir şansın bulunmamakta.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bill gates linux'un haklarını satın alıncaya kadar windows kullanmaya mahkumuz, üstüne para verseler bile linux kullanamazsınız, çünkü istediğiniz programları çalıştıramayacaksınız. ama lindows ya da yeni adıyla linspire kullanabilirsiniz. linux ve windows'un birleşmiş hali. lindows.com adresinden bilgi alabilirsiniz. ismi lindowsken microsoft zoruyla linspire oldu bu arada.

Y

Yalowa

Misafir
Ehu
Boot ederken F8 e bas.
Güvenlik Kipte aç.
Direk Administrator a tıkla.Girecektir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5