İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sigara Yasağı Mı Yoksa Küresel Isınma Mı, Sussuzluk Mu ... ?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Başlıkta yer alan o üç nokatyı siz istediğiniz tamamlayarak sigara yasağı ve beraberinde getirdikleri ile karşılaştırma yapmaya çalışabilirsiniz.

Uzun bir zamandır bu soruyu düşünüyordum. Acaba sadece biz Türkler mi böyleyiz yoksa İnsanlık mı ? Birşeyleri anca yumurta kapıya dayanınca mı aklımız başına geliyor.

Sigara yasağı geldikten sonra ve kışa doğru yaklaştıkça şu meşhur elektrik ısıtıcıları üretimi yapan firmalarda verdikleri reklam kampanyalarındaki politikalarını değiştirerek "açık hava ısıtıcaları" pazarlamaya çalıştılar. Anlaşılan oldukça büyük bir pazar oldu ki reklamlar son hız devam etti. Bugün okuduğum bir haber eğer gerçek ise ki öyle görünüyor bu pazara yeni bir firma daha girecekmiş ve pazarın oldukça büyüdüğünü, satışların eski kışlara oranla daha da arttığın söylüyorlar.

Dünyaya hayırlı olur inşallah dicem ama öyle olmadığı açıkça ortada...

Acaba sigara yasağının devreye girmesi ile başka ülkelerde de bu şekilde satışlarda patlama oldu mu ? Çok merak ediyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bunların hepsi saçmalık zaten. Dumansız hava sahası geyiğide tamamen siyasi bir karar. Hepsinin altında rant var. Hayatında 2 kere bara gitmemiş adam bile "aaa evet barlar duman altı" diye fikir yürütebilir...Ağzı olan konuşuyor olayı işte. Yeni gelecek olan firmada, şu an faaliyette olan firmalarıda biraz araştırsan büyük abi kanalları illaki çıkacaktır. Sigara içmeyenlerin azına bal çalıp işler yürüyor işte başka bir şey değil :D

Yoksa yanyana 3 bar olsa. Bunlara seçme şansı verilse. 2 sinde sigara içilmiyor 1 inde sigara içiliyor olsa kalabalıktan anlaşılır zaten neyin doğru neyin yanlış oldugu.

Ha bu arada, doğalgazla elektirik üretimi yapan bir ülke olarak elektirikli ısıtıcı patlaması yaşıyorsak buda enterasan bir durumdur. Ama bunları yorumlayacak insanların oldugu topluluk lazım. Yoksa yorgan altından konuşmak kolay tabi.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Darkart değinmek istediğin yerde haklısın ancak ben burada olayın o yönünden değilde çevre ile arasındaki ilişkiye değinerek ve insanlara bir dönemdir o unuttukları küresel ısınma ve sonuçlarını hatırlatmak ve belki de düşündürmek için ele almıştım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5