İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sigara Zammı

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Sigara'ya henüz resmi olarak zam açıklanmadı ama söylentisi bile yetti ne bakkalda ne kuruyemişçide, ne tekel bayilerde, ne benzinliklerde raflarda sigara yok.. Ben bu zam Fırsatçılarına Lanet olsun diyorum!.. Dün 10 Bakkal , 3 Benzinlik gezdim sigara alabilmek için.. en sonunda merterde kuran petrol'den aldım henüz zam kesinleşmemişken 4.30 TL olan Muratti'yi 4.90 TL den alıp onada şükür ettim. Gece ikinci defa sigaram bitince taksim istiklal caddesinde 5.00 TL den aldım. Zam gelecek diye sigaraları depolarında tutan toptancılarıda , Tezgah altında saklayan satıcılarıda burdan protesto ediyorum.!

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bence en iyi çözüm içmemek. Hem sağlığa hem cebe zarar.

Keşke 10 bakkalı 3 benzinliği yararlı bişey için gezseydin.

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Sigaraya beklenen zam açıklandı

Bakkalların yaptığı zam akşam saatlerinde resmileşti. İşte hükümetin yaptığı zam sonrası yeni sigara fiyatları;

Sigaraya beklenen zam geldi. Sigara üreticisi Philp Moris Sabancı'dan yapılan açıklamada zammın gerekçesi şöyle açıklandı:

"Bakanlar Kurulu’nun, Resmi Gazete’nin 31 Aralık 2009 tarihli sayısında yayınlanan kararı ile sigaraya uygulanan vergi yüzde 30’un üzerinde bir oranla arttırılmıştır. Maliyetlerimize doğrudan yansıyan bu durum karşısında ürünlerimizin fiyatlarının yeniden belirlenmesi zorunlu hale gelmiştir.

Bu doğrultuda, Philsa, Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından İzmir Torbalı tesislerinde üretilen ürünlerimizin perakende satış fiyatlarında, 4 Ocak 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 15’lerden başlayan oranlarda artış yapılmıştır. "

ÜRÜN ESKİ FİYAT (TL) YENİ FİYAT (TL)
Marlboro Uzun 5.75 7.00
Marlboro Kısa 5.50 7.00
Parliament Reserve 6.50 7.50
Parliament Uzun Kutu 6.00 7.50
Parliament Super Slims 6.00 7.50
Parliament Uzun Paket 5.75 7.25
Parliament Kısa Kutu 5.75 7.25
Muratti 4.30 4.50
Chesterfield 4.50 6.00
L&M Uzun Paket 4.25 5.25
L&M Slims 4.25 5.25
L&M Kısa Kutu 4.00 5.25
L&M Mark Kısa Kutu 3.75 5.25
Lark Uzun Paket 3.50 4.50
Lark Kısa Kutu 3.50 4.50
Lark Blue 3.50 4.50
Lark Slims 3.50 4.50
Bond Street Uzun Paket 3.50 4.50
Bond Street Kısa Kutu 3.50 4.50
Lider Uzun Paket 3.25 4.25
Lider Kısa Kutu 3.25 4.25

El insaf ya yuh diyorum ben elbette vergi olacak ama makul seviyede olmalıdır, sen insanın maaşına, emekliye %2 %3 gibi komik zamlar yap insanların sigarasına, faturalarına, ulaşımına, benzinine %40 %60 zamlar yap. Ne yapmak istiyor bu hükümet!

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Marlboro Light Kısa 5.50'den 7.00'ye çıkmış. 10 olsaydı bırakırdım, azaltıcaz artık :)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
2,5 TL kaçak marlboro geliyo artık ordan devam edicez biraz forumları araştırıp toptan sipariş vereyim satan varsa PM atabilir :D

T

trgy

Misafir
Sigarasız da olmuyor ki. :) Bırakacağım diyorum her zam geldiğinde fakat zamdan sonra nedense hep artıyor. :p

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
YASAL UYARI

Sigara içmeyiniz. Sigara Sağlığa zararlıdır.

1. Sigara içenler genç yaşta ölür.

2. Sigara içmek damarları tıkar, kalp krizine ve felçlere neden olur.

3. Sigara içmek ölümcül akciğer kanserine neden olur.

4. Hamile iken sigara içmek bebeğe zarar verir.

5. Çocukları koruyun: Dumanınızı onlara solutmayın.

6. Sağlık kuruluşları sigarayı bırakmada size yardımcı olabilir.

7. Sigara içmek yüksek derecede bağımlılık yapar, başlamayın.

8. Sigarayı bırakmak ölümcül kalp ve akciğer hastalıkları riskini azaltır.

9. Sigara içmek ağrılı ve yavaş bir ölüme neden olabilir.

10. Sigarayı bırakmak için doktorunuzdan ve size en yakın sağlık ocağından yardım isteyin.

11. Sigara içmek kan akışını yavaşlatır ve cinsel iktidarsızlığa neden olur.

12. Sigara içmek cildin erken yaşlanmasına neden olur.

13. Sigara içmek spermlere zarar vererek doğurganlığı azaltır.

14. Sigara dumanında benze, nitrosamine, formaldehit ve hidrojensiyanit gibi kanser yapıcı maddeler bulunur.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Parliament Uzun Paket 5.75 7.25

Babamın içtiği sigara. 1.50 TL zam mı gelir ulan? Allahtan ben içmiyorum... İçenlere Allah akıl fikir versin.

Taylan

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Sigara paketlerinin üzerine yazılacak yeni yazı.
Sigara içmek ocağınıza incir ağacı diker :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Rusya'da da vodka mıdır votkamıdır artık nasıl yazıldığından emin değilim, ona 100% zam gelmiş.. Dünya akıllanıyormu ne dersiniz?

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
DÜnya akıllanmıyor @loi. Rusya dünya ülkelerinde en fazla vodka tüketen ülke. %100 zam yapması sallıyorum günlük 100 vodka satışını 85'e düşürür ki yinede devlet oradan daha fazla kar elde eder.

Sigaraya gelince. İsterse paketi 15 TL olsun yinede tiryakiler bırakamaz. İnsanlar vücutlarına verdiği zararı bildiği halde bırakamıyo bu illeti fiyatı yüksek oluncamı bırakacak? Bu sadece domuzdan kıl koparma hesabı başka hiçbirşey değil. Winston içiyorum şu anda hala 4,30 dan alıyorum zam geldiğinde 5.30 gibi bi fiyat bekliyorum ki kim ne derse desen bırakamıyosan bırakamıyosundur kesene verdiği zararıda göz ardı ediyosun canına verdiği zararıda.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
sigara artık zengin i$i :) allah kolaylık versin içenlere

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
100% zam gelse ne olur 3 lira falanmış zaten :D
Ayrıca dünya zamlarla akıllanacaksa maaşlarada zam yapsınlarda cin gibi olsun herkes :p

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Rusya'da da vodka mıdır votkamıdır artık nasıl yazıldığından emin değilim, ona 100% zam gelmiş.. Dünya akıllanıyormu ne dersiniz?

Zaten ucuz satılıyordu fazla birşey değiştirmez Rusya'da.Alım gücü zaten düşük oldugundan biraz farkedebilir.

Ben bu sigara zammının da satışları fazla etkileyecegini sanmıyorum.

T

trgy

Misafir
Zaten ucuz satılıyordu fazla birşey değiştirmez Rusya'da.Alım gücü zaten düşük oldugundan biraz farkedebilir.

Ben bu sigara zammının da satışları fazla etkileyecegini sanmıyorum.

Satışları etkiler. Kaçak sigara girişi artar ve Teröre yardım olmuş olur ayrıca. :)

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Mersin'de askerliğimi yapmıştım.

Ortalık kaçak eşyadan geçilmiyordu. Gümrüksüz sokulan Azeri Parliament'i mi ararsın, gerçekten kaçak üretilen sigara, çay mı.. Kaçakların bile kalitesi var :D

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
az önce doldurma makinesi ve tütün siparişi verdim hesabıma göre bir paket sigaranın maliyeti doldurma aparatı hariç yaklaşık 2 lira olcak. tadını beğenirsem artık buraya yazarım yorumumu.

Zafer84

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Arkadaşlar normalde muratti içiyordum günde 2 paket içiyorum. yakın zamanda sigaramı değiştireceğim. Önerebileceğiniz sigaralar varmı fiyatı uygun tadı güzel olan. içinde 40 sigara olan kaçak bir sigara vardı o nasıl acaba

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5