İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şikayet:Kötü Adam

wobber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam yaklaşık 4 ay önce başka bi forumda ücretli script yazdıracagımı yazmıştım.
Ve [email protected] adresli msn de kullanıcı beni ekledi scirpt için anlaştık paranın yarısını ilk önce gitti gidiyor dan olmayan ürün alarak parasını transfer ettik.Sonra cok az bi yerini yaptı zaten cogu zaman hep bi mazeret sundu şu gün bu gün diye sonra yarısınıda banka havalesi yaparak aldı.Ve ondan sonra kayıplara karıştı ne msn ne cep telefonu hiç açmadı bu üye şuan burada yetkililerden derhal bu üyenin atılmasını ve diger arkadaşlardan da hiç bi şekilde alış veriş yapmamalarını öneriyorum zaten burayada http://forum.iyinet.com/guncel-konular-haberler/77439-yardim-kampanyasina-sizde-destek-verin.html
şöle bi konu acmış :mad: bu adamın msn adresi:[email protected] Telefonu:05347214350-05456256168 dikkat edin

84426153wl1.jpg

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
konu ile alakalı olarak kişiden gerekli belgeler istenmesine rağmen göndermemiş. Buda zaten bazı şeylerin ispatı olabilir...

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tanımadığınız birine nasıl bu şekilde güvenebiliyorsunuz anlamıyorum elinizdeki tek bilgide sanırım 2 telefon 1 mail 1 isim ? ne diyim umarım kaybınız büyük olmamıştır

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bence bir avukatla görüşün, banka havelesi yapmışsanız tam ismine ve adresine ulaşılabilir.. Daha önce benzer bir olay yaşamıştım da dilekçenin örneğini gönderdiğimde tamam abi moduna geçmişti...

leMAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yahu adı üstünde "kötüadam"

ne kadar meraklıyız kötüye yaa:D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
derhal bencede hatta araya açtığı konuyuda sıkıştırırsanız vay haline

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
KötüAdam adlı kullanıcı forumlarımızdan süresiz banlanmıştır.Belgeyi eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
diğer konuda adam kap kaçak bile istemiş yahu...yuh yani :D
arkadaşlar defalarca söyleniyor herkese güvenmeyin diye ama bu bir derya sanırım kolay bitmeyecek gibi :(
Umarım ciddi zararlara uğramadan doğruyu öğrenmiş olursunuz, geçmiş olsun.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sırf bu insanlar için bir site yapmayı bile düşünüyorum internet kullanıcılarını bu tür oyunlara karşı bilinçlendirmemiz lazım müthiş sayıda interneti kullanarak internet kullanıcılarının cahilliğinden yararlanan bu adi şerefsiz dolandırıcılar.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ya öylede dostum insanlarında biraz kafası çalışsın yani. Yolda yürürken tanımadığı adama para veriyorlar mı bunlar? Muhtemelen hayır. E hayırsa burdada vermesinler abi. Bunun için insanlara terapi ya da zeka geliştirici bir kaç test falan gerekli değil. Her forumda onlarca atan tutan eleman var. Tonla dolandırıldım diye başlık var kaç kişi aradıda okudu bunları.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sırf bu insanlar için bir site yapmayı bile düşünüyorum internet kullanıcılarını bu tür oyunlara karşı bilinçlendirmemiz lazım müthiş sayıda interneti kullanarak internet kullanıcılarının cahilliğinden yararlanan bu adi şerefsiz dolandırıcılar.

İşe yaramaz...
Sitende dolandırıcıları teşhir etmeyi düşünürsen, birbirine iftira atanlarla dolar.
Nasıl dolandırılmam diye site açarsan, insanlar dolandırıldıktan sonra sitene uğrayacakları için yine işe yaramaz.
Ancak "dolandırıldım, ne yapmalıyım" diye site açabilirsin.

dolandırıldım.org uygun bir alanadı ve şu an boşta görünmekte.

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu, ilk ödeme tamamda ikinci ödemeyi neden yaptın :/ iş bitmeden teslim almadan neden tamamını ödüyorsun, neyse geçmiş olsun, büyük bi miktar değilse sağlık olsun.

zezak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam nasıl bunlara ınanırsınız bunlar yuzunden artık musterıler bızım gıbı webtasarımcılarına Sahtekar gözüyle bakıyor eğer şikayetççi olmadıysanız lutfen gidip şikayetçi olun başklarının da bu hale gelmemeleri için
artık utanıyoruz yaw

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İşe yaramaz...
Sitende dolandırıcıları teşhir etmeyi düşünürsen, birbirine iftira atanlarla dolar.
Nasıl dolandırılmam diye site açarsan, insanlar dolandırıldıktan sonra sitene uğrayacakları için yine işe yaramaz.
Ancak "dolandırıldım, ne yapmalıyım" diye site açabilirsin.

dolandırıldım.org uygun bir alanadı ve şu an boşta görünmekte.

Bahsettiğim teşhir sitesi değil bu tür yöntemleri tespit ettikçe insanlara duyurarak bu cinliklere karşı bilinçsiz insanları uyarmak. Örneğin şu en meşhur kimengellemiş tıkla gör muhabbetiyle msn şifresi çalınan binlerce bilinçsiz internet kullanıcısı var. Bu tür yöntemler tespit edildikçe bir çok yerde duyurulursa bunlara kanan insanlarda adım atmadan önce düşünmeye başlayacaktır.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ya öylede dostum insanlarında biraz kafası çalışsın yani. Yolda yürürken tanımadığı adama para veriyorlar mı bunlar? Muhtemelen hayır. E hayırsa burdada vermesinler abi. Bunun için insanlara terapi ya da zeka geliştirici bir kaç test falan gerekli değil. Her forumda onlarca atan tutan eleman var. Tonla dolandırıldım diye başlık var kaç kişi aradıda okudu bunları.

İzmirdeyim eminim aynı yöntemi kullanan insanlar başka şehirlerdede var buralarda bu yönteme sinyalcilik derler yöntem şu:

Adam öğrencidir vb.. yolda yürürken önüne gelene abi eve gidicem param bitti 1 ytl yol parası verirmisin diye dilenir ve vatandaş cebinden 1 ytl çıkarır verir hatta coşup 5 ytl veren bile var 1 ytl den ne olurki der ama adam caddenin başından sonuna kadar 1 ytl 1ytl 40-50 ytl toplar çıkar ve gün içerisinde belki 100-300 ytl ve inanın bu tür insanlara çıkarıp 1 ytl veren bir çok insan görüyorum yollarda hafta içinde sürekli.

Özellikle duygu sömürüsüne karşı acilen çok iyi şekilde bilinçlenmemiz gerekiyor toplum olarak

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
İzmirdeyim eminim aynı yöntemi kullanan insanlar başka şehirlerdede var buralarda bu yönteme sinyalcilik derler yöntem şu:

Adam öğrencidir vb.. yolda yürürken önüne gelene abi eve gidicem param bitti 1 ytl yol parası verirmisin diye dilenir ve vatandaş cebinden 1 ytl çıkarır verir hatta coşup 5 ytl veren bile var 1 ytl den ne olurki der ama adam caddenin başından sonuna kadar 1 ytl 1ytl 40-50 ytl toplar çıkar ve gün içerisinde belki 100-300 ytl ve inanın bu tür insanlara çıkarıp 1 ytl veren bir çok insan görüyorum yollarda hafta içinde sürekli.

Özellikle duygu sömürüsüne karşı acilen çok iyi şekilde bilinçlenmemiz gerekiyor toplum olarak

Evet haklısın...Ama dostum tv de olsun gazetede olsun hep bu tarz olaylarla ilgili haberler çıkıyor yeterince. Yok sara hastasıyım diyip kendini yere atanlar, köprülerde dilenenler, çocuguma aşı parası diyenler vs.vs. Hepsinide görüyoruzki bizden daha zenginler. Ve halada bilinçlenmiyorsak sanırım konu direk zekayla alakalı oluyor.Birde tabi şu saçmalık var;
"olsun ben üstüme düşeni yapıyım o ne yaparsa yapsın"
işte bu söz zaten zekasızlığın kanıtı :D
Neyse konuyu kirlettim sanırım kusura bakmasın konuyu açan arkadaş

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi